Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám tette miatt felelőssé...

A kutyám tette miatt felelősségre vonhatnak engem?

Figyelt kérdés

Van egy mentett kutyám, aki rosszul kezeli ha egy másik kutya közeledik felé.

Ahol lakom van egy kutya, akit SOHA nem raknak pórázra és szabadon mászkálhat. Az én kutyusom mindig pórázon van.

A mi nap a szabadon lévő kutya elkezdett rohanni az enyém felé (aki pórázon volt) szóltam a gazdájának, hogy hívja vissza a kutyáját vagy fogja meg gyorsan, de az a kutya nagyon szófogadatlan így hozzánk rohant, mire az én kutyám megharapta.

A szabadon lévő kutyus gazdija természetesen fel volt háborodva és egyböl fenyegetőzött, hogy feljelent, mert veszélyes a kutyám.


Tények:

- Az én kutyám pórázon volt, az övé nem

- Nem tudta visszahívni a kutyáját, holott előre figyelmeztettem, hogy ebből baj lesz

- Az enyém megharapta az övét

- A kutyának nem lett semmi komolya baja, csak megijedt


Kezdjek el ügyvédet keresni?

Én úgy gondolom, hogy nem jogos a másik kutyus gazdijának a felháborodása, de nagyon elbizonytalanodtam.

Az utcánál van kamera, így visszanézhető, hogy a másik kutyán nem volt se nyakorv, se hám és természetesen a gazdinál póráz sem volt.



2021. okt. 10. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem te vagy a hibás. A kutyája póráz nélkül volt, ezért minden felelősség rá hárul
2021. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
98%

Szerintem ez csak üres fenyegetés volt. Ha meg megteszi, ő fog veszíteni, hiszen póráz nélkül volt a kutyája…Arról nem beszélve, hogy még rá se tudott szólni a saját kutyájára.

Amelyik kutya ugat, az nem harap! Csak üres fenyegetés szerintem. De mindenkepp állj ki magadért és neked van igazad!

2021. okt. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

Neked nem lesz bajod belőle, de én bejelenteném az illetékeseknél. Ha kutyára támad a másik kutya, lehet, hogy emberre is fog. Egyik sem jó, de nem kellene megvárni, hogy nagyobb baj legyen.


(Nem azért írtam, hogy vegyék el tőle a kutyát, vagy altassák el, hanem hogy lehet ha kap egy "hivatalos" figyelmeztetést, elviszi mondjuk kutyaiskolába, vagy szimplán megneveli.)

2021. okt. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat.

Én is úgy gondoltam, hogy nekem van igazam, de tényleg elbizonytalanodtam. Köszönöm szépen a gyors segítséget! 🙏

2021. okt. 10. 12:29
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as kommentelő!

Az én kutyám harapott! De én tudom róla, hogy ilyen, 6 évig volt menhelyen, nem bírja ha más kutya még csak játékból is felé szalad

2021. okt. 10. 12:30
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
Szájkosár...
2021. okt. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Sárga szalag jelzést ismered? Érdemes lenne használni, bár az ilyenek ellen, hogy mindenkihez odaengedi a kutyáját meg nem tudja behívni, ugyanúgy haszontalan.

Mindenesetre te nem vagy felelős, valószínűleg csak a szája volt nagy a másiknak.

2021. okt. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
10%

Nincs igazad! Ha tudod, hogy harciasabb kutyad van es azt is tudod, hogy bantani fogja az idegen kutyakat, akkor neked gondoskodnod kell arrol, hogy senkinek ne essen es ne is ehessen baja.


Az a masik kutya nem megtamadott titeket, csak odament volna baratkozni.


Neked vissza kell tudnod fogni a kutyadat, vagy szajkosarat kell raadnod - foleg ha tudod vadabb mint altalaban szokas lenni :)

2021. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
7%
ehessen=eshessen :) (jav.)
2021. okt. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
10%
Ne ügyvédre gyűjts hanem szájkosárra. Vagy az túl hamar megoldaná a dolgot és akkor nincs fácse meg gyk panaszkodási lehetőség?
2021. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!