Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám tette miatt felelőssé...

A kutyám tette miatt felelősségre vonhatnak engem?

Figyelt kérdés

Van egy mentett kutyám, aki rosszul kezeli ha egy másik kutya közeledik felé.

Ahol lakom van egy kutya, akit SOHA nem raknak pórázra és szabadon mászkálhat. Az én kutyusom mindig pórázon van.

A mi nap a szabadon lévő kutya elkezdett rohanni az enyém felé (aki pórázon volt) szóltam a gazdájának, hogy hívja vissza a kutyáját vagy fogja meg gyorsan, de az a kutya nagyon szófogadatlan így hozzánk rohant, mire az én kutyám megharapta.

A szabadon lévő kutyus gazdija természetesen fel volt háborodva és egyböl fenyegetőzött, hogy feljelent, mert veszélyes a kutyám.


Tények:

- Az én kutyám pórázon volt, az övé nem

- Nem tudta visszahívni a kutyáját, holott előre figyelmeztettem, hogy ebből baj lesz

- Az enyém megharapta az övét

- A kutyának nem lett semmi komolya baja, csak megijedt


Kezdjek el ügyvédet keresni?

Én úgy gondolom, hogy nem jogos a másik kutyus gazdijának a felháborodása, de nagyon elbizonytalanodtam.

Az utcánál van kamera, így visszanézhető, hogy a másik kutyán nem volt se nyakorv, se hám és természetesen a gazdinál póráz sem volt.



2021. okt. 10. 12:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

Döbbenetes néhány válasz itt. Kérdező, tényleg érdemes lenne sárga szalagot tenned, pont az ilyen nagyon okosak miatt. Szájkosár egy pórázon lévő kutyára, aki a gazdája mellett sétál, elkerülve más kutyákat, remélem ezt senki nem gondolta komolyan.

"Neked vissza kell tudnod fogni a kutyadat" persze, ő fogja vissza, mikor a másik kutya póráz nélkül szaladgál, nem is hallgatva a hívó szóra, ugyanmár!

2021. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
13%

"A kutyám ideggyenge és bármilyen közelébe kerülő élőlényt megharap. Tegyek rá szájkosarat? Á lószart, vigyázzanak mások. Majd a jog mellettem áll!"

Kutyás logika lvl 10000.

2021. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
93%
Ő vesztene... Póráz nélkül nem lehet sétáltatni a szájkosár felesleges szinte minden kutya megharapna egy felé rohanó kutyák ha nem ismeri.
2021. okt. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Jogszabály szerint kötelező a póráz, úgyhogy hiába fenyegetőzik, őt kaphatják el inkább.
2021. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
A sárga szalag jó, de nagyon sokan nem ismerik, ennek ellenére én használom, amikor szükséges (nem csak agresszió esetén jelzi, hogy távolság kell), de sokszor kellett már elmagyaráznom, hogy mit is jelent. Sok a felelőtlen gazdi, aki hagyja póráz nélkül bóklászni a kutyáját, visszahívni persze a többség nem tudja, még olyanok sem, akik jártak kutyasuliba.
2021. okt. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ügyvéd, egyrészt szerintem nem is fog feljelenteni, másrészt nem is vagy hibás.

Reméljük azért tanult az esetből a másik gazda, mert szerencsére baj se történt (írtad ne lett baja a másik kutyának) de annyira talán elég volt, hogy legközelebb pórzára teszi vagy gyakorolják a behívást.

2021. okt. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt a hivatalos jogszabály: [link]
2021. okt. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!