Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törvényileg hogyan van ez?...

Törvényileg hogyan van ez? Kit vonhatnak felelősségre ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy valaki bejön az én udvaromba, az én telkemre az engedélyem nélkül, és a kutyám megharapja/széttépi az illetőt akkor ki vonható felelősségre?

2019. márc. 6. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha valaki bemegy a telkedre, és megharapja a kutya, akkor valószínűleg ő nem fog feljelentést tenni. Ez csak rajtad áll, de olyankor szerintem azt az illetőt vonnák felelősségre, aki engedély nélkül belépett a te telkedre.

Viszont, ha a kutyád széttépné azt az embert, pusztán azért, mert a telked területére lépett, akkor ott az a minimum, hogy elaltatják a kutyát. De valószínűleg téged is felelősségre fognak vonni, méghozzá elég durván, hisz az emberölés.

Hiszen betörésért, ha jól tudom, csak pár év börtön jár. És emberölésre nincs mentség, csak a védekezés. Vagyis, az sem mentség, csak enyhítő körülmény. De, mivel a Te testi épségedet nem fenyegette, így azért Te lennél felelős, ha a kutyád széttépne valakit.

De hozzáteszem, én nem vagyok szakértő, ez csak az én véleményem.

2019. márc. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Természetesen téged vonnak felelősségre, mert attól, hogy valaki bemegy az udvarodba még nincs jogod széttépetni a kutyáddal. Ha a betörő nem tud ellopni semmit, akkor még simán ki is tudja magyarázni a dolgot és max. kap egy tízezres pénzbüntetést... Erre mondják azt, hogy jogszolgáltatást kapsz, nem igazságszolgáltatást.
2019. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De mondjuk ha én bent vagyok a házban, vagy nem vagyok otthon akkor hogyan akadályozzam meg a dolgot?
2019. márc. 6. 22:14
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Minimum egy jól látható "kutya harap" tábla kell a kapura. Ha komoly kutyád van, lehet több helyre is kitenni, de törvényileg a kapun elég.

A kapu legyen zárva, onnantól engedély nélküli behatolás.

Azért széttépni igen kevés kutya fogja a behatolót. Ha megcsócsálja, azért téged nem vonhatnak felelősségre jogilag.Én már párszor átmentem ilyesmin. Igaz, éjszaka és az ember, ugye felébred a zajra.Szóval "csak" harapás történt. Oltás igazolva, annyi.

2019. márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Duenna ***** válasza:
80%
4-es hozzászólóval értek egyet!
2019. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

(#1-es vagyok)

Az is jogos, hogy egy átlagos kutya nem fogja széttépni az embert. Ahhoz, minimum egy extra agresszív vadállat kutya kell. De azért az állattartásnak is vannak határai. Nem tarthatsz olyan kutyát, aki szétmarcangol egy embert azért, mert belépett a telkedre. Tehát az neked nem memtség, hogy nem voltál ott. A kutya, akkor jó eséllyel már azelőtt is ilyen agresszív volt, amiről Te tehetsz.

2019. márc. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
A lepontozóknak mondom, hogy ne legyen bírósági ügyük, de ha mégis lesz, akkor nagyot fognak koppanni...
2019. márc. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Széttépni nem fogja, maximum kicsit megcsócsálni. 2 hétig megfigyelésen lesz a kutya (a saját portádon), ha nincs érvényes veszettség elleni oltása. Ha van, akkor még annyira sem történik semmi.


Egyébként nálam van kamera, zárt kapu, és egy belga juhász. Próbáltak a hátsó kertből bemászni a konyhaablakon, és a kutyám a lábánál fogva rángatta le, miután átugrott a hátsó kert kerítésén. Nem tépte szét, de kilyukasztgatta pár helyen a karját meg a lábát. A kamerafelvétel alapján meglett a tettes és én feljelentést is tettem.


Nekem nem lett belőle bajom, természetesen a kutyámnak sem. A kapun kint van, hogy kutyával őrzött és kamerával megfigyelt terület, ennek tudatában mászott át a gyökér és próbálta ellopni azt, amiért mi megdolgoztunk.


Azóta pedig be van kötve riasztó is, ami ha megszólal egyből jönnek ki és engem is értesítenek.

2019. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

A kapura, vagy akár több helyre a kerítésre, ki kell írni, hogy harapós kutyával védett terület, belépni tilos és veszélyes - vagy valami hasonló.

Ha a kutya csak harap, azaz megfogja az illetéktelen behatolót, oltásai rendben vannak, ill. kint volt a fenti figyelmeztetés, akkor nem fognak megbüntetni (nagy valószínűséggel).

Viszont ha a kutya széttépi, megöli a behatolót, akkor igen.

Normálisan képzett kutya ui. nem öl, nem marcangol, csak megfog, fogva tart.

2019. márc. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!