Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyáddal kutyás társaság...

Ha a kutyáddal kutyás társaságba mentek, ahol van ismerős kutya is meg újonc is, a kutyátok melyik kutyát üdvözli először, az ismerőst vagy az újat?

Figyelt kérdés
2021. okt. 11. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Mivel en kontrollalom a setat, ezert az uj kutyara jobban figyelek, hogy megvan-e a szinpatia. Ismeros kutya ugy is odajon es udvozlik egymast ... de az uj kutyahoz csak akkor engedem szabadon, ha mar latszik, hogy nem lesz gond.
2021. okt. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most este sétánál találkoztunk ismerőssel, de egy másik idegen kutya is volt. Az enyém pórázon, a másik kettő anélkül (kötelező lenne ott a póráz, de erre most nem akarok kitérni). Mindkettő jött a kutyámhoz, de az új kicsit tolakodóbb volt, az enyém meg rájuk mordult, aztán amikor az ismerős kutya ismét jött, akkor már nem volt gond. Természetesen rászóltam az enyémre és leállítottam.

Úgy tűnt, mint hogyha az enyém a havert akarta volna előbb üdvözölni, a másik meg ebbe beletolakodott, és ez nem tetszett az enyémnek. Kutyáknál van ilyen?

2021. okt. 11. 21:55
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
ez nem arról szól hogy kit akart üdvözölni: odapofátlankodott egy idegen, ő meg figyelmeztette hogy ezt ne.
2021. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, hogy csak ennyi. Azért jutott eszembe, mert ez a haver kutya még pici kölyök volt, amikor az enyém megismerte, és az enyém neki azt is eltűri, hogy ráugrálva hívja játszani, most is messziről megismerte az enyém, és hozzá indult oda.

Ettől függetlenül érdekel, hogy más mit tapasztal ilyen téren a kutyáján, van-e elsőbbsége a haver kutyának az ismeretlennel szemben.

2021. okt. 12. 08:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is mindig az ismerős kutyához megy oda először, az idegenek egyébként is hidegen hagyják általában.

De egy olyan szituációban, amikor egy nagyobb kutyás társasághoz megyünk oda és van ismerős meg ismeretlen is, akkor először az ismerőst üdvözli, majd csak később az idegent, teljesen olyan, mintha felmérné, hogy az ismerős kutya hogy viszonyul az idegenhez, neki mi a véleménye róla és ha úgy látja, hogy az ismerős kutya jól kijön az ismeretlennel, akkor lehet haverkodni vele is.


Nálunk az ismerős kutyákkal egyébként nagyon szoros kapcsolat van, egyértelműen látszik, hogy ki a főnök (nem az én kutyám :D) és a többiek is csak akkor kezdeményeznek, akkor kerülnek kapcsolatba az új jövevénnyel, ha már a főnök odament, ha őt nem érdekli, akkor a többiek se mennek oda haverkodni.

2021. okt. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem mindegy, hogy egy idegen kutya mikent megy oda egy masik ismeretlen kutyahoz. En kutyam is kiakad ha valaki nem tartja be a 'szabalyokat'.


Normal esetben a ket kutyanak szembol kell talalkoznia ... ahogy megkozelitik egymast be kell lassulni (esetleg le is fekszenek) kicsit figyelik egymast es akkor lehet megint kozeliteni.


Idegen kutya nem rohanhat oda kozvetlenul es foleg nem kerulhetik egymast hatba a kutya, mert kulonben noritekolhato a balhe.


De van am egy masik dolog is es ez a testbeszed. Ivaros-ivartalan kozott van egy kulonbseg ... az ivaros sokkal feszesebben es peckesebben viselkedik. Ezt a hormonok iranyitjak es nem a jolneveltseg. Az ilyen feszkos viselkedesbol is verekedes lesz.


Gazdik ismerik a kutyajuk veremersekletet es ezekre a dolgokra a gazdinak kell figyelni ... be kell tertani az irott es iratlan jatekszabalyokat es akkor biztos nem tortenik semmi gond.

2021. okt. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os, én igyekszem ezekre figyelni, megállunk a kutyámmal. Nálunk sokan sétáltatnak póráz nélkül kutyát (lakótelep), és nem figyelnek ilyenekre a legtöbben, aki igen, az előtt meg le a kalappal, ismerek egy boxer gazdit, az a kutya oda nem rohanna máshoz a gazdája engedélye nélkül, megáll, bűvöli a másik kutyát, de ha a gazdája szól, hogy indulás van, és nincs játék, akkor a gazdi szava szent, na, ilyenből nagyon keveset látok. Én nem akarom bántani őket, meg nem vagyok önkéntes rendőr, aki partner abban, hogy figyelünk egymásra, azzal nem is szokott gond lenni, vagy ha a kutyáink nem szimpik egymásnak, vagy tudjuk, hogy nagyon eltérő dinamikával játszanak, amiből baj lehet, azokat nem engedjük, távolról köszönünk, ennyi, de van, akit reflexből kerülök.

Köszönöm a te válaszodat is.

2021. okt. 12. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!