Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok jó ellenérveket? Hogy...

Adnátok jó ellenérveket? Hogy győzzem meg?

Figyelt kérdés

Kicsit kutyabolond vagyok, rengeteg könyvet olvastam, filmeket, sorozatokat néztem, és nagyon örültem, amikor apa vett egy kaukázusi juhászt (az azelőtti kutyánk 12 év után meghalt, és olyan üres volt a ház, úgyhogy kinézte ezt a kutyát, hogy ne legyünk magányosak, és őrizze a nagy kertünket is).

Apa is állatbarát, anya is, de most apa venni szeretne egy szukát. Jó, persze, ebben nincs semmi, de megkérdeztem, hogy fogjuk megoldani tüzeléskor, és azt mondta, sehogy, kiskutyákat szeretne.

Mondtam, hogy ez szaporítás, azt mondta nem is értek hozzá. Most szeretném meggyőzni, hogy kiskutyák ne legyenek (másik kutyát szívesen látnék, szerintem felkészültünk rá).


2010. szept. 2. 05:15
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Egyébként 15 vagyok, és lány.
2010. szept. 2. 05:17
 2/35 anonim ***** válasza:
86%

Bolcsebb vagy, mint apud, egy barati kezfogas es oleles a tied, amiert ilyen felelossegteljesen gondolkodsz :)

Otletem nincs, hogyan tudnad meggyozni - esetleg, hogy egy kaukazusi veszelyes tud lenni, amikor kolkei vannak - ami nem igaz, nem ettol fugg, de hatha apud meggondolja magat. Ha jol tudom, kutyaknak van "fogamzasgatlo" az allatorvosoknal, ha titokban elvinned a dokihoz? Mondjuk nem olcso. Kerdes, hogy anyukad vagy a nagyszuleid hogyan viszonyul a kerdeshez es tudnak-e, akarnak-e segiteni ebben. Persze gondolom, apukadnak csak a penz lebeg a szeme elott, amit majd a kolykok utan bezsebelhet, de ez tenyleg csak szaporitas lenne, nem tenyesztes...

Mindenesetre te nagyon jol gondolkodsz! (anyud-lehetnek-koru vagyok)

2010. szept. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
57%

Esetleg mondd azt, hogy ha a leendő vevő rájön, hogy átverte (nincs törzskönyve a kutyának, esetleg a szülőknek sem, kiderül hogy mégsem volt fajtiszta, nem volt beoltva vagy féregtelenítve stb., stb.), akkor könnyen a rendőrségen találhatja magát, esetleg kártérítést fizettetnek vele.

(Mondjuk ennek így elég kevés az esélye, mert nem sok átvert vevő szaladgál a rendőrségre, meg a bíróságra, de azért előfordulhat.)

2010. szept. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
0%
de hat ha nem ugy hirdeti h torzskonyveyett szuloktol akkor nem lehet gond, amugy meg a ferghajtot stb 2 honapos kor utan adjak alltalabn,amikor elvalasztjak a szopastol. egy kutyat attol meg lehet imadni amitol nem torzskonyveyett szuloktol van. max nem ker ertuk akkora arat es kesz. jo persze ha ti otthon ezt nem latjatok jonak akkor le kell beszelni rola, de a pasik azert ha vmit a fejukbe vesznek elegge kitartanak mellette, sok sikert az ervenyesuleshez :)
2010. szept. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%

Csatlakozom az elsőhöz hozzászólóhoz. Nem ez az első, hogy a te korosztályod felelősebb gondolkodású, mint a szülők.

ellenrév: Az adóhatóságok rá fognak szállni a szaporítókra.

Miután kötelező a chip lenyomozható honnan származik. Neki számlát kell adnia. Viszont ahhoz olyan vállalkozásnak kell lennie, amely kutyák tenyésztésével foglalkozik. Azt meg nem lehet csak úgy ukmukfukk kiváltani.Tenyésztőtől ilyenre nem fog kapni kutyát, ha ő maga is szaporítótól veszi azok meg nem lesznek kaukok.

Egyébként, hiába impozáns kutya kevés ember szeretne, mert azért hozzáértést igényel még a tartása is.

2010. szept. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
45%

Bocsi, csak vélemény nem tanács:

Azért az nem mindegy, hogy apud tényleg csak és kizárólag a pénzért szeretné és kifejezetten szaporítani akar.

Vagy szeretne egy lány kutyát és ha lesznek kölykök, akkor azoknak szépen gondját tudjátok viselni szülés után és mondjuk olcsóbban eladjátok normális gazdiknak.


Utóbbinak SEM vagyok nagyon híve, de azért ebbe bele lehet nyugodni, ha tényleg odafigyeltek a dolgokra és nem kell szegény szukának folyamatosan ellenie.


Szóval szerintem, HA(!!!) lebeszélni sehogyse tudod, akkor próbálj azon lenni, hogy a lehető legjobban csináljátok és tényleg ne eszetlen szaporítás legyen belőle.

2010. szept. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
59%

Előző vagyok.. előttem lévő választ nem láttam, elég jó indokokat írt, úgyhogy ezzel remélhetőleg sikerül is lebeszélni apud, és az én "tanácsomra" már nincs is szükség. :)

Hajrá :)

2010. szept. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a pénz a legjobb érv. Számold csak ki mennyibe kerül 8-10 kiskutyát oltatni, chippezni, féregteleníteni, anyát a vemhesség alatt prémium kölyöktáppal etetni, folyamatos állatorvosi felügyeletet biztosítani, stb.


Mondd el, hogy egy egészséges kutya is lehet hordozó, és rengeteg diszpláziás kutya van menhelyeken. Ha nem szűret, akkor a ti kiskutyáitok ott kötnek ki, a szűrés viszont szintén baromi drága.

2010. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
18%
azért mert egyszer szeretne kiskutyákat, mitől lenne szaporító? van 2 fajtatiszta kaukazusitok vannak kolykeik, elpasszoljatok oket, nem lesznek gazdatlanok. nem 5 almot akar evente faterod szerintem, meg nem ebbol megelni. kicsit tul van reagalva ez a szaporitos dolog
2010. szept. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Gerbilgirl ***** válasza:
47%

Szia!


Örülök, hogy vannak még olyanok akik tényleg egy állat érdekeit nézik :)

Ha nagyon szeretne kölyköt a kutyának, keressetek neten/a közelbe egy szukát és ha a gazdája engedi, tüzelésnél elviszitek a kutyátokat :)

Egyébként tényleg sokba kerül 2 felnőtt + 5-7 kölyök kutya ételbe is és orvosilag is.

2010. szept. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!