Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok jó ellenérveket? Hogy...

Adnátok jó ellenérveket? Hogy győzzem meg?

Figyelt kérdés

Kicsit kutyabolond vagyok, rengeteg könyvet olvastam, filmeket, sorozatokat néztem, és nagyon örültem, amikor apa vett egy kaukázusi juhászt (az azelőtti kutyánk 12 év után meghalt, és olyan üres volt a ház, úgyhogy kinézte ezt a kutyát, hogy ne legyünk magányosak, és őrizze a nagy kertünket is).

Apa is állatbarát, anya is, de most apa venni szeretne egy szukát. Jó, persze, ebben nincs semmi, de megkérdeztem, hogy fogjuk megoldani tüzeléskor, és azt mondta, sehogy, kiskutyákat szeretne.

Mondtam, hogy ez szaporítás, azt mondta nem is értek hozzá. Most szeretném meggyőzni, hogy kiskutyák ne legyenek (másik kutyát szívesen látnék, szerintem felkészültünk rá).


2010. szept. 2. 05:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
53%

persze nem kell a törzskönyv, de adjon nekem oltási könyvet a kiskutya oltásaival,féreghajtásával, mutassa be a szülők oltási könyvét és, hogy egészségesek -e.

A kutyában legyen chip és és kérek szépen számlát a vásárlásról. Arról, hogy vettem egy kutyát, mert én számla nélkül nem adok pénzt.

Számlát meg csak vállalkozó adhat, akinek ez benne van a profiljában.

Ettől függetlenül kérdező: annyiban igazuk van itt egyeseknek, hogy ha nem tudod megakadályozni akkor legalább törekedj arra, hogy minden a legjobb legyen.

2010. szept. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 Akiteki ***** válasza:
100%

Biztosan meg tudod győzni őket.

Vedd rá a családot, hogy látogassatok el egy menhelyre. Ott majd mindenki elmondja személyesen, miért is nem kell újabb adag kiskutyákat kényszeríteni a világra. Látják az ott lévő kutyákat, azok is mind úgy indultak, hogy persze, hogy lesz gazdájuk. Aztán lám.

2010. szept. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben mutatnék neki írásokat, pl. az olcsokutya.uw.hu-ról szemezgetnék neki. Mutatnék képeket fajtatiszta kiskutyákról, akik menhelyeken végezték. Megpróbálnám megértetni vele, mik a kockázatai a törzskönyv nélküli szaporításnak (rokontenyésztés, nem ismertek a felmenők ezért nem lehet tudni, mit örökít a kutya mind küllemben, mind idegrendszerileg, temperamentumra ill. betegségek terén!). Rávilágítanám a tenyészszemle és kiállítások fontosságára, hogy a legmegfelelőbb párt tudja választani a kutyának (ehhez már kéne ugye a törzskönyv...) és ami a legfontosabb, a genetikailag öröklődő betegségekről beszélnék neki, nagyon-nagyon sokat! A diszplázia ezt a fajtát is érinti, hajlama öröklődik, szűretni kell a kutyákat. Járj utána, milyen betegségei vannak a fajtának. Beszélj neki a szűrésekről, értesd meg vele, hogy ezek fontos dolgok, mert egy egészségesnek kinéző kutya i lehet hordozó, ami nem látszik - ha pedig két hordozó kutyát pároztat, akkor az utódok betegek lesznek! Én ezen a vonalon próbálnám megértetni vele, hogy fölösleges. Mutatnék sok-sok menhelyi kutyust, fajtatisztákat, akiket megvettek olcsón, majd kidobták őket. Százezres kutyákat ritkaságszámban dobnak csak ki, azok pedig a fentebb felsorolt dolgok miatt kerülnek annyiba, nem a papír miatt. Matekozzatok kicsit az alom költségein. Ja és keresnék a neten olyan kutyákról anyagot, akik genetikailag betegek, mert a szülők nem voltak szűrve. És megmutatnám az apukádnak, hogy megértse, mekkora kockázata van a felelőtlen párosításoknak. Valamint olyan kutyákat is mutatnék neki, akiknek a felmenői nem ismertek, vagy közeli rokonpárosítás miatt mondjuk nyitott koponyával születtek...

Látnia kell a tényeket, hogy meg tudd győzni. Próbáld meg rávenni az ivartalanításra. Esetleg arra, ha ennyire kutyázni szeretne, legyetek ideiglenes befogadói valamelyik állatvédő szervezetnek. Ez nemes tett lehetne a szaporítás helyett, ami által csak a menhelyi kutyáktól venné el a lehetőséget, hogy gazdihoz kerüljenek...

2010. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Ok. Tegyük fel szépen gondozzák a szüleid a kutyákat. KAp prémium tápot, orvost, a kölykök is megkapnak mindent...


Elmesélem a történetemet.

Volt egy vőlegényem, aki egy hazug dög volt:) lényegtelen, nagyon megviselt amikor szakítottam vele, annak ellenére, hogy én mondtam ki a végét.

Volt egy kutyám, vele laktam. Egy csodálatos, de nagyon öreg kutya.

Aztán meghalt... Két csapás egyszerre...

Úgy nekikeseredtem a világnak, hogy rossz volt nézni...

A szüleim nem tudták hogy segítsenek, így ajándékba kaptam egy kiskutyát:) Elhozták a legmókásabb, legelevenebb kiskutyát nekem:) Egy ismerősük(akik szintén nem szaporítók) az "állatorvosuk" tanácsára egyszer elleték a kutyájukat, és még a pocakban voltak a kiskutyák, amikor már jó gazdikat találtak nekik. Csak ismerősöknek adtak kutyát.

Én persze örökbe szerettem volna fogadni, de a szüleim beállítottak egy péntek délután a kutyámmal:) Így ő letta mindenem.

Prémium táp, jó orvos, bent alszik, kutyakiképzés stb. Állandóan ment a piszkálás, hogy már túlzásba viszem ezt a kutyázást....

Aztán most kiderült, hogy súlyos diszpláziás. Még nem műtik, de ha lesz fájdalma muszáj lesz.


Én megteszek érte mindent. DE! Mi történik, ha ez a kutya nem olyan szerencsés, és nem hozzám kerül... Nagyon sok dp-s kutyus van menhelyen. Sok a beteg és elhagyott kutya...

Nekem az volt az első dolgom, hogy ivartalanítattam még kicsinek, és most egy merő móka a kutyámmal az élet. Bátran játszik mindenkivel, nem néznek rám rondán, ha a kutyám meg akarja mászni a másikat, mert nem érzi szükségét.


Én nyagyon rosszul érezném magam, ha olyan kiskutyákat adnék oda embereknek, akik betegek. Vagy nem 100 %-os biztonságal dp mentesek. És az is biztos, hogy belebetegednék, ha kiderülne, hogy valaki csak azért szabadult meg az állatalam idekényszerült kutyától, mert neki túl macerás... Sokba fog kerülni, stb...


Az emberek ezekkel a dolgokkal nem számolnak. És nem olyan olcsó mulatság mindezt végigcsinálni. Ahonnan hozták a kutyámat, ők is azt mondták, hogy egy rakat pénzükbe került. (ja és tök ingyen adták oda a kutyákat, oltással, mindennel együtt...)Szóval ebből még meggazdagodni se lehet.


És bár az én kutyám a világ legédesebb, legelevenebb, legmókásabb, leg leg leg kutyája(ezzel így van mindenki, tudom:)) és nem adnám őt semmi pénzért, azért mégis sajnálom, mert nem érdemli meg azokat a kínokat, amik elé néz... Remélem minél később...

2010. szept. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megpróbáltam sok mindent. A kockázatokra legyintettek. A költségekről csak becsülni tudtam, azt mondták rossz, és hagyjak ki (!) belőle egy-két dolgot, amit ők úgyse fognak megcsinálni. Apa erősködik, hogy de, ez jó üzlet lesz, anya hallgat, a bátyám meg azt mondta "van jobb dolgom is, mint apa korcsaival foglalkozni". Mama mondta, hogy mi lenne, ha apa esetleg meghallgatna másokat is, ennek hatására hallgatott meg engem, és úgy döntött, megcsinálja, mert "Én kitől vettem? Szaporítótól. És mi baja? Semmi."

Amúgy sem szereti a "módszereimet", szerinte túl szelíd lett a kutya (pedig senkit nem enged be, csak az engedélyünkkel)

Még nem szereztek szukát, addig próbálkozok.

2010. szept. 8. 05:20
 16/35 anonim ***** válasza:

Szerintem apukádnak valami haverja ültethetett bogarat a fülébe.

Én a helyedben a barátait környékezném meg, hogy beszéljék le róla. Szerintem rájuk jobban hallgatna...

2010. szept. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
fhu ez nagyon gáz!főleg az,hogy te felelősségteljesebben gondolkodsz mint apád.ez tényleg szaporítás,ez nem tenyésztés.nektek szerencsétek van,hogy a szaporítótól vett kutyátoknak semmi baja.de akkor is rohadt drága egy vemhes szuka megfelelő ellátása,vemhessége alatt őt is prémium kölyöktáppal kell eleteni,a kicsiket is miután a hozzátáplálást elkezditek,oltatni,féregteleníttetni,stb.gondolom.miket akar apád kihagyni a költségekből?nem akarja beoltatni talán őket?vagy a vemhes szukát maradékkal akarja etetni?vagy hogy képzelte el ezt az egészet?vagy kiknek akarja elpasszolni a kutyákat?
2010. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem szaporító

és ha igen, akkor meg mivan?

te tiszta buta vagy, attól a sok hülyeségtől, amit ezen az oldalon olvastál, mivel van 10-20 fanatikus, aki mindennap ezt az oldalt olvashatja szerintem és azt terjesztheti hogy szaporítás-szaporítás

és te is ugyanilyen vagy mert ezt olvasod, amit pár hozzá nem értő, buta ember elkezdett magyarázni

2010. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

kóborkutya, te reménytelenül buta vagy.

Szerinted kell ebbe az országba még jó sok kiskutya?

Neked hány van?

Te hányat vennél meg abból a szaporulatból, amit itt olyan nagyon helyeselsz?

Tudod, könnyű a máséval verni ám a csalánt!

2010. szept. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

11:50-esnek teljesen igaza van nemtudom miért pontozták le őt

nekem 3 kutyám van, és ha lenne kiskutya akkor elpasszolnám mindet de olyan aranyosak amúgy azért

jah és nem kell nekik chip és elég jó ideig nem is esznek sokat a kiskutyák szóval jópár érv eddig megbukott

és egyáltalán nem kerül sokba ha kiskutyákat akarnak, amúgy egy kislánynak nem ezen kéne törnie a fejét

az apád biztos hogy jobban tudja mint te

2010. szept. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!