Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok jó ellenérveket? Hogy...

Adnátok jó ellenérveket? Hogy győzzem meg?

Figyelt kérdés

Kicsit kutyabolond vagyok, rengeteg könyvet olvastam, filmeket, sorozatokat néztem, és nagyon örültem, amikor apa vett egy kaukázusi juhászt (az azelőtti kutyánk 12 év után meghalt, és olyan üres volt a ház, úgyhogy kinézte ezt a kutyát, hogy ne legyünk magányosak, és őrizze a nagy kertünket is).

Apa is állatbarát, anya is, de most apa venni szeretne egy szukát. Jó, persze, ebben nincs semmi, de megkérdeztem, hogy fogjuk megoldani tüzeléskor, és azt mondta, sehogy, kiskutyákat szeretne.

Mondtam, hogy ez szaporítás, azt mondta nem is értek hozzá. Most szeretném meggyőzni, hogy kiskutyák ne legyenek (másik kutyát szívesen látnék, szerintem felkészültünk rá).


2010. szept. 2. 05:15
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

ha nem lenne kutyám akkor 1et vennék meg, amúgy ha nem akarja az ember kiállításra vinni a kotyát, akkor tökéletes a kutya "szaporítótól" is

a tenyésztői kutyákra meg kinek van pénze?

2010. szept. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

oncogito neked hány tenyésztőtől vett kutyád van??

gondolom egyse mert mind 70ezertől kezdődik

2010. szept. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

kóborkutya, tele vannak a menhelyek, a sintértelepek kutyával. Ha tudsz jó gazdit, akkor gondolj rájuk.

Eltaláltad, én tenyésztőtől, szaporítótól sosem vennék kutyát. Befogadott kutyáim vannak, menhelynek adok annyi pénzt, amit egy szaporító elkér.

Ugyanis abból sok kutya helyzete válik elviselhetőbbé.

De amíg a szaporítás ész nélkül megy, addig mindig tele lesznek a menhelyek, mindig lesz rászorult kutya.

Mert a butaság, az önzés és a kapzsiság sok ember sajátja.

2010. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
koborkutya tudod, az a legnagyobb baj a világgal, hogy az okos emberek tele vannak bizonytalansággal, az ilyen buták mint te meg a legnagyobb magabiztossággal nyomják a hülyeségeiket.
2010. szept. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
én azért inkább vennék szaporítótól,mert végülis tudom hogy a pénzemért mit kapok, és nekem nemkéne ideggyenge kutya sintertől
2010. szept. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Édes istenem. Egyszerűen minden kommentednél azon töprengek, hogy direkt rájátszol, vagy tényleg ennyire egyszerű vagy. Ha még nagyon fiatal vagy, akkor bocs, az is lehet az oka.


Tehát a menhely és sintér messze nem ugyanaz. A menhely állatvédők önkéntes szervezete, aminek az a célja, hogy MEGFELELŐ gazdit találjon a kutyáknak. A menhelyen az önkéntesek ismerik a kutyát, és az esetleges gyengeségeit, és erre fel is hívját a leendő gazdi figyelmét, mert ha nem illik össze kutya és gazdi, akkor a kutya újra náluk köt ki. Tehát onnan csak akkor hozol el ideggyenge kutyát, ha direkt vállaltad, mert kihívást látsz benne vagy ilyesmi.


Ellenben a szaporító célja az, hogy eladja a kutyákat, és pénzt keressen rajtuk. Ő nem fogja elmondani, ha bármilyen probléma van velük, mert ugye akkor nem keresne rajtuk. A rengeteg ideggyenge kutya nagyrésze pont a szaporítók kezéből kerül ki! Ezen mit nem lehet érteni?

2010. szept. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Kóborkutya, a felelőtlen szaporítónál van ideggyenge kutya, sőt túltenyésztett.

Nekem minden kutyám sintértelepről lett elhozva és remek családtagok.

Igaz, hogy hányatott életük volt, igaz, hogy bizalmatlanok voltak, de a szeretet és a gondoskodás visszaadta igazi énjüket.

Persze, erre nem mindenki alkalmas.

Aki csak szaporítótól vesz, az azt hiszi, azzal letudva minden gond, mert "minőségi kutyát" kapott.

Aztán meg a kiskutya sem oltva, sem féregtelenítve nincs sokszor és az anyjától idő előtt elválasztják.

De a magadfajtának, akinek nincs szíve, jobb ha inkább kitömött kutyát tart!

2010. szept. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

a sintereknél van ideggyenge kutya na azok ideggyengék

menhelyen is ideggyengék

oncogito nekem van egy dzsonászom és velem alszik!

2010. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
illetve ez csak a neve amúgy Pincsi a fajtája
2010. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"ztán meg a kiskutya sem oltva, sem féregtelenítve nincs sokszor és az anyjától idő előtt elválasztják."


ti totál elvagytok tévedve

az oltásokról papírt kell adnia a tenyésztőnek, mindenkinek, oltási könyvet kell adnia a kutyával együtt, és az ilyen sintértelepi kutyák meg menhelyiek nem szoktak általába oltva lenni ponthogy


nem kell elmondania hogy milyen betegségei vannak a kutyának, ha vannak egyáltalán, mert ha mégis baja lesz a kutyának akkor vissza lesz víve, még aszaporítóknál is íírnak általába szerződést, vagy akármit, és a tenyésztőknél sincs több garancia csak ott rendes pénzt elkérnek a kutyákért, és a kutyák szinte ugyanazok, már ha egy fajtáról beszélünk

2010. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!