Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire lenne erre igenyetek?

Mennyire lenne erre igenyetek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy projektbe bele vágni ami nekem meg haveri körnek nagyon bejött.

Méghozzá kutyaház fűtést szeretnék gyártani. Nem kell drágára, meg aranyból készültre sem gondolni.

Igen, tudom a kutya megfázik. Viszont! Ez olyan 30 fokos felületet biztosít neki, hogy ne a -10 fokos vagy 0 fokos földre kelljen lefeküdnie.

Erre mennyire lenne igénye a kutyás népnek?

Akit érdekel dobjon egy üzit, és felvesszük a kapcsolatot!

Mondom nem kell ilyen extra drága dologra gondolni. Viszont a kutya egészségre sem veszélyes. Sem áram ütés szempontjából, sem megfázást tekintve.

A villanyszámlát sem terheli rettenetesen meg. Mérettől függően 30-100w/h



2021. okt. 16. 18:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%

Többnyire aki normális kutyatartó olyan kutyát tesz kintivé akik alkalmasak a kint tartásra pl nagy vastag bunda. Ezek a fajták nem fáznak télen. Ismerősöm moszkvai őrkuyája a hóban szokott aludni és nem fázik,imádja a hideget. Eső elől betud húzodni a terasz alá és neki ennyi elég.


Aki pedig nem nézi a kutya fajtáját egy sima szőrű tacskót is ki rak télen. Az meg nem fog fűthető házra költeni,mert az ilyennek,cska egy kutya aki kintre való.


Biztos lennének akiket érdekel,de szerintem minimális az a réteg.

Kutyás csoportokban próbálkozz,hátha.

2021. okt. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
25%

Igaz, általában többen tartják bent a kutyát, rendszerint azért mert panel lakásban laknak, és nem lenne hová kiengedni a kutyut. Ismétlem Általában. Nem felkapni a vizet rajta!


A kutya alapból ház örző, tehát a dolga a ház őrzése, ami egy kertes házban inkább kinti "meló". A nagyobb testű kutyákat szokták kint tartani, több okból is. Ha ezen indulunk el, a nagy testű kutyák általában jobban alkalmazkodnak a kinti környezethez. (pl. német juhász, golden retriver stb..) A nagyobb testű kutyák télen-nyáron kint vannak, és nincs nagyon szükségük erre a melegítő rendszerre. De az, hogy nincs szükségük, nem azt jelenti hogy nem esne jól nekik. A gazdiknak nem csak a minimumot kellene megadniuk a kutyáknak, néha lehet egy kis pluszt is, ami nem feltétlenül szükséges, de jó lenne a kutyának.


Személyem szerint nagyon jó ötlet ez a kutya ház, főleg hogy project alkalmából erre gondoltatok először. (vagy többedszerre, de ez nem lényeges) Azok a gazdik akik kicsit jobban törődnének az állattal, szerintem nekik hasznos lehet ez a kutyaház.


És csak úgy mellékesen megjegyezném, hogy nekünk kinti kutyánk van. És nem. Nem hanyagoljuk el, nem sajnálunk tőle semmit. Ugyan úgy, ha nem jobban tartjuk a kutyánkat mint ha panelben laknánk. Nem kell minden kinti kutya tartóról azt képzelni hogy le se szarja a kutyáját. Rendszerint ezek a kutyák érzik jobban magukat a panel lakásban tartottaknál. Ez nem egy üres képzelés. Van elég kapcsolatom ahhoz hogy megállapítsam ezt. Egy kutya szabadabbnak érzi magát egy tágas kertben, ahol mindig történik valami, és bárhova mehet. Mint egy kicsi (vagy nagyobb) lakásban, ahol csak az ablakot nézheti.


Ezt nem úgy értem hogy a bent tartott kutyák egész nap unatkoznak. Nyilván kiviszitek sétálni, meg játszatok vele. Csak azt akartam mondani, hogy értem én, hogyha bent tartod a kutyádat, azt képzeled hogy aki nem tartja bent, az rossz gazdi. Nem. Pont ugyan olyan gazdi mint bármelyik más.

(És bocsánat ha megsértettem ezzel bárkit is, nem akartam, csak nem nagyon tudom máshogy elmondani hogy meg is lehessen érteni. Én is kaptam már kérdésre olyan választ, ami vérig sértett, és a válaszoló még csak észre sem vette. Nem szeretnék senkinek sem ilyen érzést okozni.)

2021. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
64%
12. Azok közötti is van jó gazdi akik kint tartják a kutyát és azok közötti is akik bent (legyen az panel vagy kertes ház de bent) . A kutya akkor unatkozik kint is bent is ha nem kapja meg a szükséges törődést, nem érik ingerek, nincs lemozgatva, nincs szellemi fárasztás, meg persze szeretetet is igényel. Szerintem ezt akartad mondani :)
2021. okt. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%
Ha kertes házban élnék, lehet, hogy érdekelne.
2021. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
28%

Télire nem véletlenül nő meg a bundájuk. Felesleges sztem.

Annál többet ér egy szigetelt faház és bőséges szalma, amin fekszik.

2021. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek akkor nem kezdem el gyártani. Csak egy kósza ötlet volt, hogy suli mellett legyen egy kis plusz pénzem.

Olyan 10-15 lett volna anyaggal együtt, minőségi kivitelben. Annyit szerintem megér a dolog.


De keresek más projektet.

Tényleg köszi 😁

2021. okt. 16. 21:03
 17/25 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon sok a 30Cfok.


Van kutyád?


23Cfok felett szenvednek a melegtől!


20Cfok bőven elég fűtésnek.


Arra is gondolnod kell, hogy kimegy a házból a kutya, és a kinti hőmérséklet meg -15,-20Cfok is lehet.


Nem szabad, hogy nagy legyen a különbség.


30Cfokos aljzaton nem is bírna feküdni 1 percnél tovább, mert a téli bunda alatt besülne a kutya.


Úgy tűnik, hogy az emberek melegigényéből indultál ki. Öreg hiba!

2021. okt. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%

Olyan 10-15 lett volna anyaggal együtt, minőségi kivitelben. Annyit szerintem megér a dolog.


Ne vesd el egyből az ötleted, annyira nem is kaptál sok választ, hogy abból rendesen felmérd az igényeket.


A hőfokkal kapcsolatban igaza van egy-két válaszolónak, azon csökkenteni kéne.


Nem tudom hol laksz, ha kertes házas övezetben akkor ott kérdezz körbe, hogy lenne-e igény. Aztán határozd meg a pontos célcsoportodat.


Nem rossz ötlet ez, de ne gyakori kérdések alapján indítsd el/vagy ne egy projektet. Egyébként ezen az oldalon többször láttam, olyan kérdést, hogy a hideg közeledtével kérdezi, hogy mivel tudnák fűteni a kutyaházat.

2021. okt. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező!


Kriptókkal foglalkozz.


Nézd kripto Szasza, Blockchainbloomhungary és Győrfi András videóit.

2021. okt. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
73%
Ilyet régóta csinálnak már cégek. És nem laikosok, akik nem értenek hozzá, hanem szakemberek, garanciával, szakértelemmel, tapasztalattal.
2021. okt. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!