Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az jó ha műtét után a seb le...

Az jó ha műtét után a seb le van ragasztva?

Figyelt kérdés
Elég nagy vágás sajnos de az orvos leragasztotta a varratokat. Hagyjam így varratszedésig?
2021. okt. 19. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Addig kell úgy hagyni, amíg le nem esik magától a tapasz. Ami kb 0,5-1-1,5 napot jelent.
2021. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pénteken volt a műtét és sziklaszilárdan rajta van. Azzal a barna leukoplast féle cuccal van leragasztva.
2021. okt. 19. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Húha. Akkor én megkérdezném az orvost...
2021. okt. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem szabad levenni.Az azért van,hogy a sebet semmi ne érhesse,alighanem kényes helyen van.

Se víz,se nyál,se kosz,se növényzet,se semmi nem szabad hogy érje,erre kell a tapasz.

Varratszedéskor le fogják szedni,azt a nagyon erős ragacsot is le fogják szedni egy olajos tisztítóval.


Én nem hinném,hogy azt javasolta az orvos,hogy szedd le,úgyhogy inkább ne nyúlj hozzá,nem szokás.

Főként mert magát azt a ragacsos anyagot se tudnád leszedni csak úgy,és fájna is a kutyának ha a friss varratról le akarnád szedni azt az erős ragacsos tapaszt. :)

2021. okt. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké nem nyúlok hozzá. Igazából csak azért fordult meg a fejemben mert gondoltam nem szellőzik a seb vagy ilyesmi. De köszi akkor nem izgatom magam rajta.
2021. okt. 20. 05:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A sebnek nem kell szellőznie! Minden szövet nedvesen gyógyul a legjobban. Ez a szellőzés meg hogy hagyjuk kiszáradni a sebet általános tévhit, csak elnyújtja a gyógyulás idejét.
2021. okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!