Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foxi 7 hónaposan nevelhető?...

Foxi 7 hónaposan nevelhető? Szeretnénk, ha jó házőrző lenne, és csak a családot engedné be.

Figyelt kérdés

Amit tudni lehet róla:


- elvileg fajtatiszta

- 3 napja a miénk, most 7 hónapos

- holnap jön az állatorvos egy teljeskörű vizsgálatra, hogy kizárjuk, hogy szervi baja legyen

- nagyon félős, vélhetően az előző helyen bántották

- de az a minimum, hogy nem jól tartották, mert nagyon soványan került hozzánk

- a bizalom velem már kialakult, (felugrik az ölembe, elalszik a kezemben) a férjemmel még nem. (én egész nap vele vagyok)

- barátságos mindenkivel, ugrál, játszana

- okos, gyorsan tanítható

- fineszes, zajra felkapja a fejét, jelez, ugat, a "birtokot" naponta többször körbejárja.


Nem azt szeretném, hogy agresszív legyen, de fontos lenne, hogy idegeneket megállítson a kapuban (nem valami jó környéken lakunk).

Hogyan tudom a házőrzésre nevelni/szoktatni?



2021. okt. 19. 23:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszöni a normális hangnemben írt válaszokat!

Azért hívtam az állatorvost, mert míg idehoztuk az előző gazdájától, 3x hányt az úton, nem gondolom hogy, nagyon jól viselne még egy kocsikázást. Gyalog, szülés előtt pár héttel még nem sétáltatnám át a szomszéd településre a rendelőhöz...

Köszönöm még egyszer, a felvilágosítást is. Akkor leteszünk a házőrzésről, marad csak simán új családtag.

2021. okt. 20. 13:31
 12/14 A kérdező kommentje:
*köszönöm
2021. okt. 20. 13:31
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog házat őrizni, de valószínűleg a rágcsálók miatt nem kell majd aggódnotok. Jobbulást neki.
2021. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
81%

Vannak olyan kutyusok, akik nem bírják az autóutat. Itt ráadásul valószínűleg a stressz is közrejátszott. Lassú, fokozatos szoktatással jobb lehet.


És bocsi, de engem a "Foxi 7 hónaposan nevelhető?" kérdéstől kirázott a hideg. A lehető legritkább esetben van a kutyával baj. A gazdi hozzáállásával, szaktudásával annál inkább. Illetve hát, a kutyád kamasz, a kamaszkor meg kutyáknál pont olyan, mint az embereknél...


No, a másik, amit írni akartam, hogy a szocializálatlanság is vezethet nagy fokó félősséghez, nem kell ahhoz bántalmazni a kutyát. Szóval hacsak nem dicsekedett el az előző tulaj az averzív nevelési módszereivel, én nem vennék mérget rá.


Javaslom állj bele a szocializációjába, a békés együttélés szabályainak megtanulásába. Pl. amikor a gyerek már elindul, nem kesz cukii, hogy ugrál a kutyus.

2021. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!