Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a jobb a kutyának? Leszokta...

Mi a jobb a kutyának? Leszoktatni 7 évesen a kutyapelenkáról?

Figyelt kérdés

Párhónapja hozzánk kerül Dodo egy távolabbi rokonom kutyája.

Már nem tudott se magától se Dodoról gondoskodni.

Dodót kicsi korától fogva kutyapelenkára szoktatta. Az első néhány évben még naponta egyszer sétált vele majd ez az évek múlásával csökkent. A lánya volt aki 1-1,5 hetente igyekezett Dodot megsétáltatni.

Ezeknek tudatában fogadtuk be.

Nem tudom,hogy jót vagy rosszat teszünk e azzal ha továbbiakban is pelenkára végzi a dolgát kedve szerint.

A párom azon a véleményen van, hogy nem biztos,hogy jobb egy olyan kutyának akinek akár nyolc órát is tartogatni kell.

Ugyan én otthonról dolgozom de nem mindig tudok felállni a gép elől.

Dodoval sokat vagyunk a levegőn de 10-15 perc séta után nem jön tovább csak ölben. Pedig kellene neki a mozgás mert kicsit dundi.



2021. okt. 26. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne mond már nekem,hogy annak az egy kutyának gondot jelentene cirka 8 órát vissza tartani.

Amúgy sem egészséges ez sem nektek sem neki.A kutya alapjáraton soha nem ugyan oda pisil.Neki sétára,szagokra,ingerekre van szüksége és lent ürítésre.Ez számára is egy kényelmetlen szokás,a kutya a saját helyére sem ürít soha.

Kerti kutyások tudják a legjobban,a kutya sose ürít a háza köré,távolabb megy.Valamelyik mint a macska még be is kaparja a hátsó lábaival.


Ha nem jön tovább akkor se vegyétek fel,azzal erősítitek benne,hogy ezt megteheti és elég csak türelmesen leülnie előbb vagy utóbb felveszitek.

Ha kövér nézessétek meg,hogy ebből kifolyólag nincs-e már egészségügyi gondja (szív,tüdő,cukorbetegség,máj,ilyesmi),ha nincs akkor semmi akadálya annak,hogy menjen.Ha leül ott a nyakörv,ott a póráz nyugodtan húzd meg.Másképp nem fog menni,azzal vezeted.:)

Sokat nem is érdemes,ha 15 percet sétált eddig akkor növeljétek ezt 30-ra,ne hirtelen érje a változás.Utána ez a 30 perc lehet aktívabb mozgás,vagy lehet 45 perc séta.

2021. okt. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Pont a napokban láttam össze esni az utcán egy kövér kutyát.Szívroham volt szerintem,nem élte túl.Szegény nagyon lihegett,pedig azt is csak 10 perce vitték le kb.


Oda kellene figyelni a kutyák súlyára,ez nem játék.:/

2021. okt. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha kövér, akkor azért is sétálhat keveset, mert nem bír többet menni, azt a súlyt cipelni is kell, fájhat a lába, terheli az ízületeit. Nem kell egyszerre sokat menni, szépen fokozatosan menjetek egyre többet, nem szabad egyszerre túlterhelni, ez ugyanaz, mint a kövér embernél. Állatorvos lássa, fontos lenne tudni, hogy van-e belső elváltozás, amit kezelni kell, kellhet-e speciális étrend. Vannak diétás tápok kifejezetten súlyproblémás kutyáknak, nem tudom, most mit kap.

Mekkora, milyen fajta kutya?

2021. okt. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!