Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának alapvető parancsok...

Kutyának alapvető parancsok tanitása?

Figyelt kérdés

3 hónapos kutyáról van szó.Hogy tudnám kijavitani az alábbi dolgokat?

Néha keveri az ült és a feksziket.

A feksziket csak 10-15. Felszólításra csinálja meg, nem azért mert nem tudja hiszen miközben mondom neki nézi a földet és ereszkedik lefelé kicsiket.

A nemszabad parancsszót jutalomfalatért megcsinálja de a gyakorlatba nem igazán tudtam még vele átültetni.



2021. okt. 28. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Majd a többi válaszoló kijavít ha tévedek, de szerintem a nemszabad parancsnak pont az lenne a lényege, hogy NE jutalmazd az állatot. Ha csinál valamit amit nem kéne akkor rá kell szólni, de utána nem jutalmazzuk meg, főleg ha már megtette azt amit nem szabadott volna. Ennyi erővel újra megcsinálja majd, mert úgyis kap érte enni.
2021. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
3 hónapos még pici, sokat fog még téveszteni, úgy képzeld el, mint egy bölcsis gyereket. Legyél türelmes vele, majd menni fog.
2021. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Lehet rosszul tudom, de egy 3 hónapos kutyának még elég annyit tudnia, hogy ha azt mondod nem, akkor fejezze be amit csinál.

De ha lehet ilyenkor már ezeket is tanítani, akkor szerintem normális hogy téveszt, sokat kell gyakorolni, de még tényleg kicsi az a kutya.

2021. okt. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

3 hónaposan tényleg fiatal, keveset sokszor lehet vele foglalkozni.


Fekszik az amúgy is "haladó" kategória az ülhöz képest, de egy a fontos:


Ha végrehajtotta helyesen a parancsot akkor kb max 3 másodperced van jutalmazni. (Dicsérőszóval, jutalomfalattal)


Ez nagyon fontos, mert így rögzül helyesen a feladat.


Túl sokat sem szabad trenírozni, 1-2 helyes gyakorlat után érdemes másra áttérni.


Fekszikre is azt tudom mondani, hogy még kicsit kicsi hozzá. Lenyomogatni, könyörögni nem érdemes. Ülésből a jutalomfalat földhöz közelítő majd távolodó húzással lehet legkönnyebben rávezetni a fekvésre, de fontos hogy itt sem kinyújtásra jutalmazzunk, hanem ha legalább pár másodpercig tartja a pózt.


Különben csak egy pillanatra fog lefeküdni és visszaül.


Fontos, hogy ne a szügyéhez tartsd a jutifalit, akkor fel fog állni (így lehet állításra tanítani).


Tiltást nem jutalmazunk.

2021. okt. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

A feksziket azért csinálja sokadikra, mert nem érti és nem elég motivált. Alapozd jobban. Így a pózosok keverése is el fog múlni. Ne abból indulj ki, hogy milyen bunkó, hanem abból, hogy ha szeretné és értené, azonnal levágná magát a földre elsőre.


A tiltást pedig nem jutalomfalattal érjük el! Nem is értem, csak akkor hagy abba egy rossz viselkedést, ha jutalomfalatot mutatsz neki? A tiltás jelentésének nézz utána.

2021. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

A feksziknél, ha két szólás után nem csinálja, segíts neki testjellel, annyival, amennyivel biztos megcsinálja és gyorsan dícsérd meg. Oldd ki, pl dobd el a jutifalatot és mikor visszamegy hozzád megint kérd a feksziket.

Egy gyakorlás 2-3 perces legyen és csak egy dolgot kérj tőle(tehát feksziket és ült ne gyakorolj egyszerre), de napi többször is gyakorolhatsz. Mikor már úgy látod, hogy rögzült benne, hogy mit is kell csinálni, akkor kombinálhatod a többi már megtanult paranccsal.


A tiltás nálam eddig úgy működött a legjobban, ha a kutya a negatív következmény elkerülése miatt csinálta meg és nem azt vártam tőle, hogy otthagy egy hot dogot egy karika virsliért... Persze mikor megcsinálja, nyílván megdícsérem.

2021. okt. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

A fokozatosság az egész kulcsa. Suliba mi úgy tanultuk, hogy előtted a kutya, te letérdelsz hozzá vagy esetleg felrakod valami magasabb helyre (én asztalon csináltam pl) először kimondva az ül parancsot kicsit lenyomod a fenekét vagy felhúzod az orra előtt a jutifalit, jutalom. Mikor már összerakta, hogy mit is kell csinálni, a parancs és a "lenyomás" között 1 pillanatot várj ki, hogy kiderüljön, hogy összekötötte-e már a parancsszót a kívánt cselekvéssel. Ezt gyakorlod amíg már nem megy, utána már lehet pl láb mellett a kutya és ott is gyakorlod. Utána pozícióban való rögzítés: Ül majd kivársz pár másodpercet és jutalom, mivel amíg nem kap más parancsot a kutya ugye nem oldhatja fel magát stb. Itt már játszhatsz azzal, hogy egyre többet vársz ki vagy elmész tőle,de egyszerre csak az egyik nehezítést próbáld, tehát vagy az időt vagy a távolságot növeled, illetve a fokozatosság itt is nagyon fontos. Majd ha ez is megvan, kezdtük elölről a fekszikkel. Fontos, hogy a pozícióban való rögzítést is gyakorolod, illetve hogy a jutalom nem jelenti azt, hogy fel is oldhatja magát tehát az elejétől használd a mehetsz és gyere feloldó parancsot is. Mehetsz-et használok, ha abszolút végeztem az adott tréninggel, onnantól azt csinál a kutya amit akar, a gyere inkább 2 feladat között van, nálunk azt jelenti, hogy pl felkelhet a fektetésből, de ne menjen el a környékemről, mert még folytatódik a tréning. Felnőtt kutyánál hivatalosan ha kap egy parancsot, ha az ég leszakad sem válthat belőle semmi más pozícióra, amíg a gazdi nem ad más feladatot.


De nagyon lassan haladj, nagyon kicsi még a kutya. Suliba nálunk úgy volt az elején, hogy 1 órán megtanultuk az ültetést, azt hét közben gyakoroltam, következő héten kezdtük a pozícióban való rögzítést időkitolással, azt megint gyakoroltam hét közben, következő héten a távolság növelést és csak utána kezdtünk fektetni. Így igaz lassan haladtunk és nem 20 perc alatt tudta mindkét parancsot a kutya, de volt ideje megtanulni, hogy mi micsoda és nem keverte össze, nem beszélve arról, hogy mikorra odajutsz, hogy már kombinálod a feladatokat kicsit idősebb lesz a kutya, így egyre jobban tud figyelni, az alapok meg betonbiztosak lesznek.


Illetve ami nagyon de nagyon fontos, nem 15x mondunk 1 parancsot. Amíg kölyök, max kétszer, ami úgy néz ki, hogy ül, nem ül le, ül és rásegítesz vagy a jutifali orra előtti emeléssel vagy a fenekének lenyomásával. Később már csak 1x mondjuk ki a parancsot és ha nem csinálja meg magától, a már említett rásegítés rögtön kell. Ez azért fontos, mert nem a kutya dönti el, hogy mikor akarja megcsinálni, hanem a gazdi és a gazdi MOST akarja, nem 2 perc múlva.


Így apránként nehezítve az én 1 éves németjuhászom az alap ül, fekszik mellett már megcsinálja távolról kiadva a parancsokat30-40-50 méterről, megy a menetközbeni ültetés, fektetés, magasban sem okoz gondot. Időben több percre is egyhelyben marad, illetve már nem is fontos, hogy lásson, tehát nagyon messzire mehetek. Most az előreküldés közbeni ültetés fektetés amit tanulni fogunk. Persze ez mellett sok minden mást is tud már, ezek csak azok amik kifejezetten az ültetés-fektetéshez kapcsolódnak.

2021. okt. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!