Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy komondorra...

Mit lehet tenni egy komondorral, ha nyaral az ember?

Figyelt kérdés

Nagy vágyam egyszer egy komondor, sokat olvastam róla. Mindenhol leírják, hogy egy gazdás kutya és rendkívül szigorú házörző, kell a gazda jelenléte, ha valaki beakar jutni a házba.

Mi ketten élünk a férjemmel, senki nem jár hozzánk rendszeresen. Ebben az esetben, mit lehetne vele kezdeni pl. a nyaralásunk alatt, ki tudja ellátni, ha az idegenekneket nem tűri kerítésen belül?


2021. nov. 1. 18:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
24%
1 zsák tápot kiteszel neki egy kád vízzel és kész. Viszont szoktassátok, hogy egyedül van (1-2-3-4 napokra menjetek el fokozatosan), mert ha hirtelen tűntök el akár 2 hétre, megvadulhat mikor újra lát!
2021. nov. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
32%

Nekünk kuvasz van, hasonló a két fajta, a komondor megfontoltabb. Az első jól leírta, hiába pontozzátok le.

Sőt, nálunk folyamatosan van előtte száraztáp, amire rájár.

Nem fog az első nap mindent felzabálni, mert nem hülye kutyák, akik betegre eszik magukat. A habzsolással se lesz probléma, mert nem az lesz, hogy egész nap éhes és egyszer kap kaját aminek neki ront.

Arra kell figyelni, hogy a vize ne tudjon kiborulni, elfogyni (nálunk ilyenkor tejes ládában van) és mindenképp árnyékos helyen legyen (gondolom nyáron mentek majd leginkább).

A kuvasz és a komondor önálló kutyák, a nyáj mellett is volt hogy egyedül kellett dönteni, mert a pásztor messze volt. Nem lesz probléma, de tényleg ne úgy tünjetek el, hogy egyből 2 hétre mikor előtte soha nem volt ilyenm

2021. nov. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%

#2.


És a víz az nem poshad be?

2021. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
32%
A víz akkor poshad be, ha nem érintkezik a levegővel. A tavak se poshadnak be.
2021. nov. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Vagy megoldod úgy a kerítést, hogy kintről be lehessen neki rakni egy tál kaját, esetleg vizet önteni.


Mivel a mai pásztorkutyák nincsenek "használva" és leginkább küllemre megy a szelekció, kevésbé támadnak a területükre betérő idegenre, így, ha kifogsz egy olyan egyedet, akár panzióba is adhatod, vagy ismerőst is megkérhetsz, hogy vigyázzon rá. (ismerek olyan panziót, ahol káj-ok is szoktak vendégeskedni)


Meg van egy csomó kutyabarát szállás, oda magaddal is viheted.

2021. nov. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

2 hetes állot vizet a kutyának de jó lehet meginni.

😕

2021. nov. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
Én ha rövid időre megyek el a szomszédokra bízom ha hosszabbra kutya panzióba viszem.
2021. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

7-es, a komondort? Nem sok komondorral találkoztam még, de kerítésen belül, gazda mellett kedvesek voltak, de ahogy kiléptem morogva ugatott. El se tudom képzelni egy panzióba.

Évente egyszer külföldre megyünk, oda nem vinnénk. Egy hosszabb hétvégét még eltudok képzelni kitett vízzel, szárazzal, de 8-10 napot, 2 hetet azért nem. Bár önetetővel, nagy kád vízzel talán.

Köszönöm a válaszokat, örülök, ha jön még olyantól, aki ismeri a fajtát, most legalább biztosabb lettem benne, hogy ha ennél a fajtánál döntünk, ez tényleg megoldandó feladat lenne.

2021. nov. 1. 19:58
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

8

Jól ismeri a szomszédokat gyakran együtt is sétálunk. Amennyiben nincsennek rendes szomszédaik neked ki esett ez a lehetőség. A panziba egy komondor így utólag tényleg nem nagyon illik.

2021. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg az ő gazdájával vedd fel a kapcsolatot az oldalon keresztül, hogy ők hogy oldják meg az ilyet. :-)

[link]

2021. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!