Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy komondorra...

Mit lehet tenni egy komondorral, ha nyaral az ember?

Figyelt kérdés

Nagy vágyam egyszer egy komondor, sokat olvastam róla. Mindenhol leírják, hogy egy gazdás kutya és rendkívül szigorú házörző, kell a gazda jelenléte, ha valaki beakar jutni a házba.

Mi ketten élünk a férjemmel, senki nem jár hozzánk rendszeresen. Ebben az esetben, mit lehetne vele kezdeni pl. a nyaralásunk alatt, ki tudja ellátni, ha az idegenekneket nem tűri kerítésen belül?


2021. nov. 1. 18:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéd, barátok panzió...

Csak van 1-2 ember, akiket a kutya kölyök kora óta ismer, barátságos velük. Szerintem fel lehet ezt tudatosan építeni, mégsem egy vadállatról beszélünk.

2021. nov. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
11 vagyok, ahol korábban dolgoztam panzióban, direkt e céllal járattak pici kölyök kora óta egy moszkvait. Soha semmi gond nem volt vele...
2021. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Se szomszéd, se barátok. 1 éve költöztünk 50 km-t, ami nem sok, de ahhoz igen, hogy megkerjek valakit járjon el hozzánk, hogy szokja a kutya és majd etethesse nyáron. :D Itt meg még nincs túl stabil kapcsolatunk. Bár a kutyát se most akarjuk, addig még lehet, meg ez a panzióhoz szoktatás se rossz ötlet.
2021. nov. 2. 06:25
 14/25 anonim ***** válasza:
67%

Ha annyira hosszú időre mész,és már most tudod,hogy nem lenne kire bízni,de a nyaralást se akarod kihagyni m akkor miért is kell pont ez a fajta? :D

Ja tudom,ki a kertbe és sz*rni rá,ki akar bajlódni a neveléssel..:D

2021. nov. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
80%

Egyik nagynéném Svédországban él a gyerekével, volt egy közepes testű kutyájuk. Amikor hazalátogattak Magyarországra több hétre, akkor ők panzióba adták addig a kutyát, és ők repülővel jöttek. Csak egyszer hozták magukkal, amikor már idősebb volt a kutya, akkor kocsival utaztak, jóval hosszabb idő volt, mint repülővel, de így volt a kutya is nagyobb biztonságban.

Igen, nekem is eszembe jutott, hogy miért kell pont ilyen kutya, ezt át kell gondolni, hogy biztosan akarják-e, rá tudják-e szánni azt az időt, keretet, esetleg plusz szocializálás, panzióba szoktatás már pici kortól, biztos van olyan panzió, ahol nem gond egy ekkora kutya, nyilván nem egy városi kenneltelepet kell keresni akkor.

Ha mégis gond, hogy megoldjátok, célszerű kisebb kutyában gondolkodni, akit könnyebb rábízni másokra szükség esetén, vagy akár könnyebben magatokkal is tudnátok vinni.

2021. nov. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem igazán ismeritek a fajtát. A komondor szeret a kertben lenni, és nem szeret műveleteket végrehajtani. Imádnám, foglalkoznék vele, de ez a fajta nem trükkökre meg hosszú közös sétákra termett.

Épp azért kérdezek a kutya tartás ELŐTT, hogy felkészült legyek.

2021. nov. 2. 10:58
 17/25 anonim ***** válasza:
75%
Igen, mert egy pásztorkutya. Nyájat is biztosítasz neki?
2021. nov. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Igen, mert a vadászkutyákat is hetente viszik vadászni. Aki nem, az borzalmas gazda.
2021. nov. 2. 13:21
 19/25 anonim ***** válasza:
84%

"A komondor szeret a kertben lenni, és nem szeret műveleteket végrehajtani."


Mi? Te miről beszélsz? Ez egy őrkutya,pásztor kutya hogyne hajtana végre feladatokat.Őriz,jelez,ez épp elég komoly feladat.

De ez nem jelenti azt,hogy ne lehetne szocializálni,vagy ne lehetne kivinni a kertből.(vagy épp ne kellene..)

Ugyan olyan fajta mint a többi,csak valóban ez inkább kifejezetten kinti kutya mint benti vagy kinti-benti.


Ezek a kutyák nem vadak,és nem is kell hogy azok legyenek.Őrizni a telket és okvetlenül neki menni mindennek és mindenkinek ég és föld!

Ha kiviszed a saját területéről az semleges terület,ott nincs mit védenie és őriznie,ott normálisan is tud viselkedni mint bármelyik másik kutya.Az,hogy 100/80 gazda b*szik rá és csak bio riasztónak használja az nem jelenti,hogy ennyire együgyű fajta lenne a többihez képest,vagy hogy ne lehetne és ne lenne el jól más kutyákkal is.

2021. nov. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!