Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy komondorra...

Mit lehet tenni egy komondorral, ha nyaral az ember?

Figyelt kérdés

Nagy vágyam egyszer egy komondor, sokat olvastam róla. Mindenhol leírják, hogy egy gazdás kutya és rendkívül szigorú házörző, kell a gazda jelenléte, ha valaki beakar jutni a házba.

Mi ketten élünk a férjemmel, senki nem jár hozzánk rendszeresen. Ebben az esetben, mit lehetne vele kezdeni pl. a nyaralásunk alatt, ki tudja ellátni, ha az idegenekneket nem tűri kerítésen belül?


2021. nov. 1. 18:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
73%
A komondor normális neveléssel nem egy vadállat, csak egy óriástestű kiskutya. :-)
2021. nov. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapámnak világ életében komondorjai voltak.Emlékszem még kicsiként ahogy jártunk-keltünk velük.Kísértek a piacra,vittük őket a lőtérre (már nem működött csak egy mező volt,de a neve az maradt ott a környéken),átjártunk velük a szomszédokhoz is és soha nem haraptak meg senkit és semmit.Nagyon jámbor és okos jószágok voltak.Akkoriban nem nagyon volt póráz,bőr nyakörvre rendes sodrott kötél volt kötve,ha forgalmas helyre mentünk,de kb csak dísz volt még én is foghattam,sose rántottak vagy húztak el. :)

Oltást is kaptak,de nekünk mindig egy ilyen nagy autóhoz kellett kimenni vele,mindenki oda hordta a kutyáit,ott se haraptak soha,más mindig mondja a mai napig,hogy óó neki kuvasza meg komondora van nem lehet azt oltatni mert egy vadállat..


A fenéket,csak le vannak tudva annyival,hogy ezeket elég kirakni egy kertbe és megetetni.Valójaban velük is nagyon sok mindent lehet csinálni és élvezik is ezerszer jobban mint a kint poshadást egyedül,akarat kérdése.

2021. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Ezek jó hírek, mint írtam, sokat olvastam a témában, ilyeneket: "aki trükközni akar, ne ezt a fajtát válassza, a gazda jelenléte nélkül idegent nem tűr meg (ezt tapasztaltam is), tud sétálni, de az órákig tartó séta/túra nem az ő műfaja, házban nem szeret lenni, éjszaka őrt jár, kell neki a nagy tér."

Utóbbi adott, a házat őriznie kellene, de imádom az állatokat és erdő mellett lakunk, nemhogy nem probléma, kifejezetten örülök, ha lehet vele sétálni, jatszani.

Azért tettem fel a kérdést is, hogy felkészült legyek, nem tudom hol, miből jött valakinek az át, hogy mellettem csak senyvedni fog, naphosszat a ház elott ülve.

2021. nov. 2. 15:27
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet vinni erdőbe is,hosszú órákat valóban nem fog mászkálni,de egy átlagos 1-2 órát simán el lehet vele menni.Ez az a fajta amivel bátran kimész piknikezni a legelhagyatottabb helyre is.Kényelmes tempóban közlekednek,nem jellemző hogy rohannának mindenhová mint a veszett egér,de ez nem jelenti,hogy nem élvezik hogy mehetnek :)

Tanítani lehet,de azért mondják,hogy nem az a "trükközős" kutya,mert makacs,kezdő gazdi nem igazán tud túl sok extrát tanítani neki és simán elkönyveli vitának vagy egyszerűnek és taníthatatlannal..

És mert nagy darab,agility pályán is tud menni,de nem úgy suhan és cikázik körbe mint egy Border.Ezeket is szépen tempósan,ahogy a súlya és a termete is engedi :D

2021. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Butának*
2021. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!