Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam ajándékba egy fajtatisz...

Kaptam ajándékba egy fajtatiszta kutyát törzskönyvvel oltási könyvvel egy tenyésztőtől de nem engedi hogy átirassam a nevemre a meoénél. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 17:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szoktak olyant csinálni a tenyésztők, hogy kihelyezik a kutyát. Viszont erről is komoly szerződést írnak, benne minden feltétellel.
2010. szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
nem beszéltétek meg, amikor elfogadtad a kutyát, hogy mit szeretnél vele? ha egyáltalán neked adta, de nem akarja, hogy a neveden legyen, akkor miért adta oda a törzskönyvet hozzá? Dísznek? Ezt nem teljesen értem. Vele kell megbeszélned, a részleteket is.
2010. szept. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Neked is jól jött volna mi? Mégis mit gondoltál? Ingyen minek tartsak még egy kutyát? Csak ha tenyészthetem akkor akarok. Ha meg nem akkor visszaadom hiába van törzskönyve ha nem az enyém. Így az ő kutyáját tartom el. Ja és nem írtam alá semmit. Csak elhoztam a kutyát.
2010. szept. 3. 20:02
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem akarta odaadni a törzskönyvet csak mondtamm h nekem az is kell. Csak nem írta át a nevemre.
2010. szept. 3. 20:12
 15/22 anonim ***** válasza:
most téged nem is érdekel a kutya? csak minden áron "tenyészteni" akarsz? Hát gratulálok! Elhoztad a kiskutyát, de törődni nem törődsz vele, nem is kötődsz hozzá, csak akkor ajnároznád az égig, ha tenyészthetnél vele, mi? Egy IGAZI tenyésztő szereti a kutyáját, az ő érdekeit is nézni kéne nem? Vidd kiállításokra, tenyészszemlére, ha a fajtának vannak örökletes betegségei szűrd le rá(juk) és akkor már lesz egy sikeres kutyád. És akkor mond a tenyésztőnek, hogy van egy sikeres kutyád, mindent te értél el vele, ő semmit nem csinált azért, hogy ilyen jó kutya legyen. Ha nagyon makacs mond, hogy akkor legalább had legyél társtulajdonos, hogy te is tenyészhess vele!
2010. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Hát igen csak az a baj hogy akkor az ő kennelnevével és nevével kéne indulnom amit nem akarok. Imádom a kutyust egy kis tünemény odavagyok érte de engem senki nem verjen át mert az orrom magasan marad akár mit is kell érte tennem. Nem hagyom hogy így átverjenek és ezzel meg is alázzanak. Akkor inkább visszadom a kutyát.
2010. szept. 3. 20:28
 17/22 anonim ***** válasza:

Jobb is, ha visszaadod. Egy törzskönyves kutyát, amelyik tenyésztésre alkalmas nem adnak csak úgy oda. Vagy kikötnek feltételeket, vagy vételára van.

A tenyésztő is fura. Így odaadni egy kutyát...........

2010. szept. 4. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
hát igen téged tényleg átvertek, kaptál egy Tks kutyát ingyen, ez mekkora kiszúrás már! Bárcsak engem vernének így át... Amúgy a kérdésre megadtad te magad a választ, valószínóleg azért nem akarja, hogy a nevedre vedd, hogy ne tudd tenyészteni.
2010. szept. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Igen de ő már hozottle tőle almot. Már 2x ellett a kutyus. És megbeszéltük, hogy úgy hozom el hogy én is befedeztetem még 1x
2010. szept. 4. 11:17
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy beszélsz erről a kutyáról mintha egy tárgy lenne. A hozzáállásod minden csak nem Tenyésztői....
2010. szept. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!