Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes tenyésztőtől, törzskön...

Érdemes tenyésztőtől, törzskönyvvel venni kutyát hobbi célra?

Figyelt kérdés

Nekem most születnek majd kis beagle-k és sokan azt mondják, hogy ez lesz a baj, meg az lesz a baj, mert nem törzskönyves....

De az enyémek sem azok, mégis semmi bajuk. Egészségesek, szépek., okosak, amennyire egy beaglenek kell.


2009. febr. 17. 10:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/117 anonim ***** válasza:
45%
Ha valakinek nem kiállításra kell, hanem házi kedvencnek, annak az a lényeg, hogy egészséges, klassz kutya legyen, olyan "pont neki való". A törzskönyvnek semmi jelentősége.
2009. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/117 A kérdező kommentje:
Egyetéertek.
2009. febr. 17. 10:25
 3/117 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

Miért születnek kiskutyák? Eladásra? Vagy csak úgy szerettél volna almot? Miért?

2009. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/117 A kérdező kommentje:

Mind 2. De kérlek ne hurrogjatok le!

Ha nem tetszik nektek ne törődjetek vele. Az veszi meg akinek kell.

2009. febr. 17. 10:31
 5/117 anonim ***** válasza:
90%

Akkor egyetértesz azzal is, hogy a kutyáid 100% egészségesek, (örökletes)betegségektől mentesek? Fajtájuknak kiemelkedő egyedei? Standardnak megfelelnek? Kiállításon bemutatottak, eredményesek? Tenyésztésre javasoltak?

Ha ez mind hiányzik, akkor a fentieket(egészéges) milyen alapon tudod kijelenteni? Honnét tudod, hogy egészségesek, talán szűrve vannak?

Szépek? Talán kiállítási eredmény bizonyítja?

Fajtájának megfelelő ösztönnel rendelkezik? Stabil idegrendszerű, nem lövésfélő?

Az alom nem csak azt jelenti, hogy szuka-kan összetalálkozott, hanem ezt a folyamatot sok tanulás, és előrelátó tervezés előzte meg!

2009. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/117 anonim ***** válasza:
77%

"Mind 2. De kérlek ne hurrogjatok le!"

Ez a legrosszabb hozzáállás, és a teljes tudatlanság!

2009. febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/117 anonim válasza:
66%

Mi a párommal egy kis Westi csajt vettünk egy éve. Nem tenyészteni, hanem IMÁDNI:). Én őszintén szólva úgy választottam, h. a szülőknek legyen törzskönyve (h. tényleg westi legyen, mert ez volt a vágyam), a mi kutyusunknak viszont már nem akartam. Az első sorban tenyésztőknek és versenyzőknek való.

Sztem akkor is találni fogsz gazdit, ha a szülők sem törzskönyvesek. A beagle egy kedvelt fajta mostnaság. Remélem mindegyik kölyök jó helyre kerül majd!!!

2009. febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/117 anonim ***** válasza:
63%
Aham.És te garanciát válalsz-e ha valami baja van a kiskutyának,akkor visszaveszed?A tenyésztő igen...Felesleges beagleket gyártanod picim,az én kolleginám szeptemberben hozott le almot, és 3 még mindig a nyakán van.Mit csinálsz ha neked is ott maradnak a kicsik?Eltartod őket?Vagy anyuék jobban segítenek, mint idáig?Manapság bármely menhelyre bemész falkaszám tudod kihozni a beagl-t pont a hozzád hasonló pénzéhes alakok miatt.Miért vennének az emberek, ha szinte inygyé hozzájutnak. Nem baj ,én hátra dőlök a székemben és élvezetel fogom olvasni kétségbe esett kérdéseid;hogy mit csinálj a szatyor senikenk se kellő beagl-lel.Hajrá!
2009. febr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/117 anonim ***** válasza:
45%

annyira unalmas már ez a vita!mindenki at csinál a kutyájával amit akar.ennyi.mindig ugyanaz a duma.mi lenne ha vsak egy héten egyszer irnátok ugyanazt?

a kérdésre a válasz,nekem két törzskönyv nélküli kutyám van,gyönyörűek,egészségesek.de mostmár jobb lenne ha lenne törzskönyvük,mert szívesen mennék kiállításra.de ha egy átlag családot veszünk,akik szeretnének egy kiskutyát nem hiszem hogy ragaszkodnának a törzskönyvhöz.egyébként megszülettek már a picik?

2009. febr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/117 A kérdező kommentje:
A kérdés "Érdemes tenyésztőtől, törzskönyvvel venni kutyát hobbi célra?"-erre válaszoljatok. Ne térjünk el megint. És nem vagyok pénzéhes, mert tudom, hogy semmi hasznom nincs belőle. És nem lesz egy szatyor kutyám. Nem nagy a hasa pedig a héten szül. És a mi megyénkben (nem nevezem nevén) van pár beagle kutya, de interneten is néztem és itt nem igazán hirdetik. 2 kiskutyát csak el tudok adni.
2009. febr. 17. 10:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!