Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor már el kéne altatni...

Ilyenkor már el kéne altatni a kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy idős, majdnem 14 éves tacsim. Elkezdődött nála a tacskóbénulás, már egyre koordinálatlanabbul mozog, alig tud járni. Wc-re is már kézben kell kivinni, különben a házban végzi a dolgát. Le is van már szegény eléggé fogyva, de fájdalmai nincsenek elvileg. Az orvos mondta, hogy ilyen korban már nem javasolja a műtétet, teljesen amúgy sem fog felépülni, sőt, ez mindenképp csak rosszabb lesz…nem szeretném, hogy szenvedjen, ti már most elaltatnátok? Azért azt se akarom megvárni, hogy teljesen leépüljön, de olyan nehéz elbúcsúzni tőle :(

2021. nov. 3. 08:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Én semmiképp nem altattatnám el amíg fájdalmai nincsenek.

Vennék neki egy rokikocsit inkább.

2021. nov. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Ilyenkor - amikor már úgysem tudod meggyógyítani - addig érdemes életben tartani, amíg még látod rajta, hogy élvezi az életet. Lebénulva úgy, hogy maga alá csinál, már biztosan nem boldog kiskutya. A kutya érdekei legyenek 1. helyen, ne a ti lelkivilágotok. Piszok nehéz elaltatni, elengedni, de gondolj arra, hogy szép élete volt, és nem hagytad szenvedni, meg nem kellett begyógyszerezve élnie.... (én az elmúlt 2 évben 2 kutyát altattam el, átérzem a szomorúságod)...Sokszor látom azt, hogy a gazdi miatt még életben hagyják a beteg, öreg, szenvedő kutyát, mert nem tudják elengedni. Ez önzés.
2021. nov. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Tudom, mit érzel.

Az jó, ha nincsenek fájdalmai. De próbáld csak kicsit összehasonlítani a mostani helyzetét a korábbival. Meg tudja tenni azokat a dolgokat, amik eddig örömet okoztak neki? Tud "teljes életet" élni?

Ha alig tud járni és nagyon lesoványodott, akkor akár milyen nehéz is, én nem sokat várnék a búcsúval. Őszintén, ha én lennék ebben a helyzetben, és lehetne ilyet választani, magammal is megtetetném. :-(

2021. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Igen.


De majd mindjárt töröltetik a válaszomat, és jönnek a jóemberkedők, hogy "Keressé másijk orvostot!" "Anyádat is elaltatnád?" "Enyém is így volt, de felépült, és most 36 évesen is itt szaladgál."

2021. nov. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1-es, ez azért nem opció, mert neki a mellső lábát érinti a dolog leginkább, de mondta az orvos, hogy fokozatosan a hátsó lábai is le fognak bénulni, ez már most is látszik :( Meg amúgy én annak nem látom értelmét, hogy szerencsétlen kutya kerekekkel sétáljon és pelenkázni kelljen. Egy fiatal kutyánál bevállalnám, ha úgy is tudná élvezni az életet, de egy idősnél ennek már nincs értelme.


2-es én is ugyanezen a véleményen vagyok! Köszi, jól jött a megerősítés :( Én is azt akarom nézni, hogy neki mi a legjobb.

2021. nov. 3. 09:16
 6/15 A kérdező kommentje:
És igen, ha arra gondolok, hogy így élvezi-e az életet, hát nem hiszem…már nem lehet vele sétálni menni, már csak fekszik egész meg kicsit sétálgat a házban, de azt is rossz látni, mert esik-kel :(
2021. nov. 3. 09:21
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Nekem egy németjuhászom volt ami lebénult öregkorára. Szintén ez hogy nem tudta rendesen megtartani a farát, pár lépés után lefeküdt pihenni.

Én ragaszkodtam hozzá hogy ne altassuk el viszont borzalmas volt a sétáltatás. És elaltattuk.

Szerintem ebben a korban inkább altassátok el mert mi van hogyha emiatt a dolog miatt később valami beláthatatlan komplikáció miatt kínszenvedések következtében hal meg? Az csak nem lenne jó.

Mert most mintha talán csak a saját önzőséged miatt akarnád mesterségesen életben tartani.

2021. nov. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Én nem várnék az altatással, ennyi idősen, ilyen állapotban már nem gondolom azt, hogy ez neki jó.
2021. nov. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%

Nincsenek fájdalmai szóval én elvinném ide:


[link]



itt van tanácsadás is, hátha tudnak valamit javasolni.


Vagy ha nagyon messze laksz egy telefont megér.

2021. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Én azt gondolom, hogy ez az élet már méltatlan hozzá. Nehéz dolog elengedni, de ha én a te helyedben lennék, akkor megtenném. Sajnálom
2021. nov. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!