Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor már el kéne altatni...

Ilyenkor már el kéne altatni a kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy idős, majdnem 14 éves tacsim. Elkezdődött nála a tacskóbénulás, már egyre koordinálatlanabbul mozog, alig tud járni. Wc-re is már kézben kell kivinni, különben a házban végzi a dolgát. Le is van már szegény eléggé fogyva, de fájdalmai nincsenek elvileg. Az orvos mondta, hogy ilyen korban már nem javasolja a műtétet, teljesen amúgy sem fog felépülni, sőt, ez mindenképp csak rosszabb lesz…nem szeretném, hogy szenvedjen, ti már most elaltatnátok? Azért azt se akarom megvárni, hogy teljesen leépüljön, de olyan nehéz elbúcsúzni tőle :(

2021. nov. 3. 08:59
1 2
 11/15 Bejnisz ***** válasza:
82%

Szia!

Sajnos csak most vettem észre a kérdésedet, és csak bízni tudok benne, hogy nincs még túl késő!

Ha nem altatattad még el a kutyusodat, akkor nagyon kérlek ne is tedd!

A saját tapasztalatomat szeretném veled megosztani:

Van egy tizenkét és fél éves Labrador kutyim.

Lassan egy éve annak, hogy elkezdett bicegni. Mivel még évekkel ez előtt előfordult már ilyen, elkezdtem neki ismét azokat a zöldkagyló kapszulákat adni, amik akkor segítettek rajta.

De sajnos ez esetben ez mit sem használt. Többféle alternativ terméket kipróbáltunk, mivel gyógyszerekkel nem szerettem volna mérgezni szegényt.

Direkt nem írok neveket, mert nem az a szándékom, hogy bármilyen táplálék kiegészítőt leblamáljak, csupán nekünk sajnos nem váltak be.

A kutyusom egyre nehezebben járt, és már más kutyákkal sem nagyon mertem összeengedni, mivel játék közben ha már picit erőteljesebben meglökték, utána alig bírt lábra állni.

de nem adtam fel, és a végén rátaláltam az Energyvet szerekre!

Nem tudom hallottál-e már róluk, de én csak isteníteni tudom őket, mert az én kutyámmal csodát műveltek.

A linkje:

energy-vet.hu

Ezen az oldalon természetes alapanyagokból összeállított készítményeket lehet kapni, melyeknek semmi mellékhatásuk nincs.

A Skelevet nevű lágyzselé kapszulájuk pl kifejezetten tacskóbénulásra lett kifejlesztve.

De ha felmész az oldalra, sok elégedett gazdi véleményételolvashatod.

Ezek a gyógynövény készítmények olyan kutyusokat hoztak vissza az életbe, akikről már más orvosok lemondtak.

Tény és való, kissé borsos áruk van, viszont fantasztikusak!

Vannak kifejezetten csomagok is, melyek többféle készítményt tartalmaznak,különböző betegségek szerint.

Valamint ezek általában akciósak is szoktak lenni

Én a kutyimnak a 2. Mozgásszervi csomagot adom, melyet már fél éve alkalmazunk sikerrel.

Azóta ismét szalad, játszik más kutyákkal, és a bicegésnek, bágyadtságnak nyoma sincs! :)

Ha pedig akár a készítményeket, vagy bármi egyebet illetően bizonytalan lennél, arra is van megoldás, mert az orvos válaszol rovatban készséggel felelnek minden kérdésedre.

Azt még szeretném elmondani, hogy nekem ezekből a termékekből semmiféle hasznom nincs. Csupán a saját tapasztalataimat osztottam meg, és szívből kívánom, hogy meggyógyuljon a kutyusod!

Igaz nem egy-két nap után fogsz változást észrevenni. Nekünk pl el kellett, hogy teljen egy hónap.

De meg lett az eredménye, és nagyon boldog vagyok, hogy rátaláltam erre az oldalra, és hogy a kis drágámat azóta is egészségesnek látom!

Szóval fel a fejjel! Mert a remény hal meg utoljára, és kívánok még a kutyiddal egészségben eltöltött hosszú boldog éveket!!!

2021. nov. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és nagyon örülök, hogy ezek a szerek segítettek a kutyusodnak! De az én kutyámnak már más bajai is vannak, nem hall, rosszul lát, és már nem is szobatiszta(ez már a bénulás előtt is így volt). Így én nem szeretném őt mesterségesen életben hagyni és azt nézni, hogy csak vegetál :/ 14 éves, hosszú, boldog élete volt, az előző kutyámnak agydaganata volt már a végén és nagyon szenvedett, én nem szeretném megvárni, hogy ő is szenvedve menjen el. Nagyon szeretem és nagyon rossz, hogy ezt a döntést nekem kell meghozni, jobb lenne, ha csak úgy békében elaludna :( De tényleg én sem akarok az a fajta ember lenni, aki 20 éves korig életben tartja a kutyáját, mert nem tudja elengedni, de a kutyus már vak, süket, pelenkázni kell…
2021. nov. 5. 07:50
 13/15 Bejnisz ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a kutyust, de természetesen megértelek.

Egy ilyen döntés mindig nagyon nehéz, de ahogy írtad is, hosszú, boldog élete volt, és ez a lényeg.

te jó gazdija voltál, és most is azt próbálod mérlegelni, hogy számára mi a legjobb.

Kívánok neked sok erőt, valamint kitartást ehhez a folyamathoz, és soha ne feledd, hogy akárhogy is döntesz, azt mindenképp az ő érdekében teszed!

Ezt biztosan ő is tudja. S még ha szavakkal nem is tudja elmondani, de a kis szemeivel, ill a gondolataival köszön neked mindent, és nagyon szeret! :-(

2021. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
De kedves vagy, nagyon jól esik, ma reggel altattuk el :( Egész nap sírok miatta. Csak azt remélem, hogy jól döntöttem és hogy boldog élete volt! Én mindent megtettem, hogy az legyen. Kár, hogy ilyen rövid ideig vannak csak velünk a kedvenceink.
2021. nov. 5. 12:27
 15/15 Bejnisz ***** válasza:
100%

Nem is tudom mit mondjak.

Habár ilyenkor nincsenek vigasztaló szavak, de gondolj arra, hogy ott, ahol ő van, már nem fáj semmi.

Hogy boldogan szaladgál, és vidáman játszik a pajtásaival.

Hisz tudod, Minden kutya a mennybe jut!

esetleg csak azért szomorú, mert látja, hogy miatta sírsz.

Tudom, hogy most nagyon nehéz, de muszáj őt elengedni, hogy boldog lehessen a kis lelke.

S talán idővel lesz egy másik kutyus, aki az ő hiányát valamelyest enyhíteni fogja.

Mert a fájdalom idővel csillapodik!

Mint ahogy a sebek is begyógyulnak, bár a hegek megmaradnak. S ha úgy nézzük, a kutyid nem halt meg, és nem is fog soha, mert az emlékeidben, és a szívedben örökké élni fog!

Jaj, Drága!

tudom, hogy nem ismerjük egymást, de virtuálisan küldök neked egy hatalmas ölelést!

légy erős és kitartást!

2021. nov. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!