Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogom van-e rászolni szomszédr...

Jogom van-e rászolni szomszédra, vagy feljelenteni,az állattartás miatt, ha igen, helyileg hol?

Figyelt kérdés
szomszédunkban évek óta macskák réme husky kutyájukkal etetés kivételével ,nem foglalkozik vele,nem takarit fel rendszeresen ürülékeit ami átjön a szag a kertünkben,,kölyökkora óta láncon él,bundája borsztató állapotban sokszor rengeteg szőre is átjut a kertünkben amit én szedek fel mindig.. kibirhatatlan nekem ahogy nézem őket a tulajok nem törmdése. ahogy 3ik benti macskánkat is elkapta ami nagyon elkeserit minket.mert nem morog nem ugat előre ha sétál előtte a cicak hanem mozdulatlanul áll addig amig közelebb jön akkor elkapja.mert nekik is vannak kinti macskák felelőtlenül hagyják szaporitani és valamelyikük mindig a kutya szájában végzi, nekik igy természetesen én meg nem birom végignézni az ilyesmiket. szolhatok nekik hogy kennelt kell épiteni neki tetőre rácsot,igy nem kell megkötve meg a macskák is védve vannak tőle.? és higéniát is betartatni velük?jogom van -e? fordulhatok hivatalokhoz ilyen panaszommal?hová forduljak?
2008. dec. 12. 19:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
9%
Imadom a Huskyt ugyhogy remelem megeszi a macskaidat.
2008. dec. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
bunkó ember lehetsz,azt nem lehet hogy szeretheted csak Husky fajtát!nem tehet róla hogy ilyen lett,én a gazdit teszem felelőssé nem a kutyát akarom bántani hanem a megoldást!hát még ilyen ember is van!!
2008. dec. 13. 17:33
 13/20 A kérdező kommentje:
ja csak egy macskám van!
2008. dec. 13. 17:34
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Fényképezd le a körülményeket, és tedd fel a netre névvel címmel, telefonszámmal. Mármint a szomszédodéval. Így majd jól megtalálják őt az állatvédők, és a rengeteg telefonhívásnak köszönhetően ő is rá fog jönni, hogy nem kéne így állatot tartani.
2008. dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Ne csodálkozz, ha utána Ő is feljelent. Nézz utána Te is törvényt sértesz! Tudja valaki hány kutyát tarthatsz otthon???? Nem kötekedek, de tegyél akkor magad körül is rendet.. egyébként megértelek..
2009. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%
Még annyit fűznék hozzá, hogy a fénykép jó ötlet, legyél rajta a négy kutyáddal és a macskával, háttérben a szomszédban megkötözött kutyával… Szerintem ha feljelented, hamarabb fognak téged megbüntetni mint Őt. Hahaha… de jó, szeretem ezt az országot, itt mindent meglehet csinálni… Másnak mindenki meglátja a szemében a szálkát, de a sajátjában a gerendát..
2009. jan. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Azóta már nem aktuális,mert már elpusztult husky kutya igy kikötve rövid láncon, és látszott rajta beteg volt amikor feljelenteni akartam lefényképezett körülményeiről, mostani fagyos időjárásnak nem élte túl én jeleztem nekik hogy már nem él egy napja..(nagyon sajnálom)

Utolsó hozzászolonak- négy kutyám van igaz de egyik annyosomnál van közel vagyunk,nálam pedig 2minike lakásban tartott egy kinti kutya a kertemben nagy ház nagy kertről van szó.miért büntethetne meg??? egyébként négy kutyus rendszeresen oltott ápolt gondoskodok róluk.

2009. jan. 14. 09:22
 18/20 anonim ***** válasza:

Nézz utána az ebrendeletnek, ezt az önkormányzatnál megteheted. Önkormányzatonként eltérhet, de a leggyakoribb, hogy:

„Több lakásos lakóházban – az eb korától függetlenül – állandó jelleggel lakásonként csak egy eb tartható.

Önálló családiházas ingatlanon – az eb korától és fajtájától függetlenül – legfeljebb 2 eb tartható, és azok szaporulata legfeljebb 3 hónapos korig tartható engedély nélkül.

(1)-(2) bekezdésben meghatározottnál nagyobb számú eb csak külön engedéllyel tartható. Az engedély feltétele a közegészségügyi és állategészségügyi hatóság szakhatósági állásfoglalása. Az engedély elbírálására a polgármester jogosult, a közvetlen szomszédok hozzájárulásával.”

Mind1 mekkora a kutyád, és mekkora a telekméreted, ha nem négy, hanem három kutya van nálad, azt már akkor is engedélyeztetned kell.

Remélem így már érthető.

2009. jan. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
magam is huskytartó és macskatartó vagyok.Egy huskyt nem szabad láncon tartani és várhatják tőle,hogy ugasson vagy házat örizzen!A szöre az kegyetlenül hullik,ez ellen egy fésű is keveset tehet.Jobb a kutyának,hogy már nem szenved szegény.A husky nem épp cicabarát fajta kutya....sajnos.bár az enyémek nem bántják a cicát
2009. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Költözz el :)
2009. nov. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!