Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita Inu lakásba?

Akita Inu lakásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre szeretnék venni egy kutyát. Az Akitát néztem ki, de lehet, hogy az élet körülményeim miatt nem tudnám megadni neki azt a boldogságot, amire vágyik. Az Akita mellett a Csau a másik választásom.Panelban élek, az első emeleten.

Ötkor szoktam kelni, szóval, amit tudnék neki nyújtani, az reggel egy 2 órás séta/futás, szerencsére 20 percre van a Park, ahol elég sok kutyás "meghúzódik". 6-7 órát kéne egyedül lennie, ha haza jönnék mennék vele megint 2 órát, és este 7-8 körül mennék vele még egy órát. Mivel szeretek kirándulni, hétvégente vonattal vinném őt is.

Lesznek akik véres szemmel fogják olvasni a kérdésemet, mert szánhúzót szeretnék lakásba, remélem lesznek, akik leírják a véleményüket.

Mennyire lenne boldog a kutya?

A válaszokat köszönöm! <3



2021. nov. 14. 02:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Volt már kutyád? Miért pont a csau a másik? Mekkora lakás?

Ha ezt a napi 5 óra kintlétet tényleg tudnád nyújtani megfelelő neveléssel, akkor valószínűleg nem lesz már ereje lerombolni a lakást. (Az akita amúgy nem szánhúzó.)

2021. nov. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Nekem akitám volt lakásba és bár soha nem rombolt boldogtalan volt. Télen legszívesebben egész nap kint lett volna, a fűtött laksban nem érezte jól magát sehogy, én meg nem lehettem egész nap kint vele. Mióta kertesbe költöztünk sokkal jobban érzi magát.


Az akita egyébként vadászkutya és nem szánhúzó, tessék jobban utána nézni ha már akitát akarsz, mert így csúnyán meg fogod ütni a bokádat ezzel a fajtával.


A legtöbb egyed egyébként elég falkaközpontú, nem szeret egyedül lenni, a miénk is ilyen, elvan pár órát magában, de nem szeret egyedül lenni. Most hogy lett két cicánk jobb a helyzet, de kutyatárs kellene neki, csak arra nem telne nekünk sajna.


Én is kicsit felkészületlenül vettem akitát, ha újrakezdhettem volna akkor biztosan nem veszem lakáskutyának és egyedüli kutyának.

2021. nov. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%
Bazinagy pasztorkutyaval elek a belvarosban es irigylesre melto elete van, szoval a helyedben nem foglalkoznek a sztereotipiakkal. Ha valoban vinni fogod rendesen setalni, kirandulni es sportolni ... semmi problematok nem lesz. Rajtad fog mulni a kutya boldogsaga es nem azon, hogy amugy hol lakik es alszik.
2021. nov. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
a csaunak soook hosszú szőre van... lakásba biztos nem vinném, plusz télen valószínűleg melege is lenne bent. amikor fésültem a csaunkat anno, tele voltam kutyaszőrrel... plusz gyakran kell fürdetni is.
2021. nov. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%

A Csau cseppet sem egy barátságos fajta nagyon nehéz szocializálni.Nálunk ugyan nem,de rengeteg országban és városban ki van tiltva,nem lehet tartani,pont emiatt az agresszió miatt.

Kutyákkal és emberekkel szemben egyaránt az,de kutyákra veszélyesebb.Nem javaslom egyáltalán panel lakásba,kutya iskola ide vagy oda..


Az Akita nagyon makacs,nehezen kezelhető.Sokkal inkább egy önfejű macska mint egy kutya,és rengeteg mozgásra van szüksége.

Nagyokat tud ugrani,mozgékony (agilityre hobbi szinten is jó),erős a vadász ösztöne és ami azt illeti őt sem kutyás társaságokhoz tervezték,elég nehéz őt is megfelelően szocializálni megfelelő lemozgatás és többnyire ivartalanítás nélkül.

Nem a kert a probléma,a kertben tartók is szenvednek ezektől vele,annyi hogy ők legfeljebb lemondanak a sétáról,de akkor meg a kutya lesz inger szegény és azért problémás,ha az ki akar menni egyedül is kimegy,egy 2m körüli kerítést lazán megugrik.Ennek kifejezetten ajánlott a kennel,és a tapasztalt erős kezű,határozott gazda.

2021. nov. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

Ja,és ami azt illeti egyik sem szánhúzó.Az Akita a hegyekből jött és spitz féle ez igaz,de nagy vadakra vadásztak vele.Medve,vaddisznó,szarvas.

(Nem láttad az ezüst nyilat,ugye? :P)

Sajnos harci kutya,és ún.katona kutya is volt,használták a katonák is a háborúban,de a mai napig van kimondottan vadász vérvonala is a Show mellett.(bár nem nálunk,de láttam már akcióban az akitákat,kiválóak vaddisznó ellen,kitartóan fárasztják és üldözik sokszor egy órán át :))

Nyuszikra is viszik hobbiból.

2021. nov. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%
Napi 4-5 órád van a kutyára és lesz is 10+ évig? Munka es kutya után lesz meg életed? Gyerek, párkapcsolat, szórakozás?
2021. nov. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%

Egyik sem lakásba való.Nekik a lakás túl meleg.Nyáron ha van klimád persze jó. De fűtési szezonban nem jó.

Tömérdek szőrük van, megfogsz fulladni benne kb. Csau csau nyálzik is,mellkasuk kb állandóan nedves,nyálad,büdös (kutyakozmetikus vagyok (3 csau vendéggel,többet és újat nem vállalunk,mert mindegyik agresszív volt és kezelhetetlen, volt egy aki 8 hónapos volt és kajak jött nekünk, 3an szájkosárral sem bírtunk vele)


Csau csau írtó öntörvényű makacs és agresszív fajta.


Persze cuki nagy mackó külsőre,belsőre meg nagyon nem.



Akitának sok mozgás kell.


Itt a környéken volt Akita meg Husky is lakásban rövidesen mindkettő el lett ajándékozva,mert nem bírták a panel élet( külön gazdák)


Sajnos akárhogy vesszük a dupla szőrű fajták nem bírják a lakás életet.


Legalábbis a környezetemben ez a tapasztalat.


A környéken a huskyval sokat foglalkozott a srác reggel 1,5 óra futás, délután 2-3 óra. Hétvégén egész napos kirándulásokra járt. Tényleg nagyon sokat foglalkozott a kutyával. De azt mondta állandóan melege volt a kutyának,meg látszott,hogy a sok mozgás ellenére is kevés amit nyújt. Végül vmi barátjához került addig míg a srác nem költözött kertesbe.

Most már újra együtt vannak. Átmeneti időszakban,meg hétvégente volt nála a kutya akkor kirándultak stb.

2021. nov. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
38%

Én sem ajánlom ezeket, pontosan azért amiért az előttem szólók leírták.

Esetleg a Shiba Inu nem tetszik? Panellba jobb lenne egy kicsit.

2021. nov. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
#9 ne írj már fasságot, a shiba lehet hogy kicsi, de a bundája ugyan olyan vastag, a mozgásigénye meg esetenként nagyobb mint egy akitáé.
2021. nov. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!