Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita Inu lakásba?

Akita Inu lakásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre szeretnék venni egy kutyát. Az Akitát néztem ki, de lehet, hogy az élet körülményeim miatt nem tudnám megadni neki azt a boldogságot, amire vágyik. Az Akita mellett a Csau a másik választásom.Panelban élek, az első emeleten.

Ötkor szoktam kelni, szóval, amit tudnék neki nyújtani, az reggel egy 2 órás séta/futás, szerencsére 20 percre van a Park, ahol elég sok kutyás "meghúzódik". 6-7 órát kéne egyedül lennie, ha haza jönnék mennék vele megint 2 órát, és este 7-8 körül mennék vele még egy órát. Mivel szeretek kirándulni, hétvégente vonattal vinném őt is.

Lesznek akik véres szemmel fogják olvasni a kérdésemet, mert szánhúzót szeretnék lakásba, remélem lesznek, akik leírják a véleményüket.

Mennyire lenne boldog a kutya?

A válaszokat köszönöm! <3



2021. nov. 14. 02:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
21%

Mi az az akita? Miert ne lehetne lakasban tartani? Kutya nem ott el ahol a gazdaja? Gondolom a kerdezo is lakasban lakik? :))))


Csak a [arasztok zarjak ki a kutyat a kertbe ... de ok parasztok (nekik lehet) :)

2021. nov. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
26%
Varosi kutya hol a fenebe lakjon, ha nem a gazdajaval - akar panelban? :D
2021. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
41%
4es vagyok. 4 csaunk volt, abból 1 volt akire azt mondom hogy bolond volt. a többi mind kezelhető, tanítható, barátságos volt kutyákkal és emberekkel is. nem egyidősek voltak, de mind a 4 ismerte elfogadta a másikat. voltak kölykök is nálunk, rájuk sem mondanám hogy agresszivak lettek volna, játékosak voltak, elfogadtak.
2021. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%
hiába pontoztok le, attól még ez a tapasztalatom a csaukkal...
2021. nov. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
67%

Nem mindegy,hogy fajtatiszta Chow-chow vagy valami fajta jellegű keverék a tapasztalataid alapja.

Fajtatiszta Chow soha nem volt egy kedves kutya más,idegen kutyákkal szemben.Nehéz szocializálni,ez egyszerűen hozzá tartozik a fajtához,átlagos gazda nem nagyon bír el vele.

Tavaly is szét tépett egy kiszökött chow egy szerencsétlen arra sétáló tacskó párost Hevesen.Mondhatnak bármit a pitekre és bull típusúakra,ez a fajta még veszélyesebb rossz kezekben.

2021. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
64%

Én laktam olyan környéken ahol egy srác 2 akitát tartott panelban. (szuka és kan) Kevés olyan boldog és kedves-játékos kutyát láttam életemben, mint az a kettő.

Szerintem az nettó f@szság, hogy a kutya a kertben boldogabb. Pláne egyedül. A kutya akkor boldog, ha foglalkozol vele.

2021. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
41%

[link]


Aki nekem nem hisz keressen utána.Tele van az internet TAPASZTALT emberekkel,akiknek valóban fajtatiszta egyedeik vannak/voltak.

A Chow agresszív,terrigoriális,és gyanakvó.Az idegeneket egyáltalán nem szereti,főleg ha azok kutyák.Erősen védelmezi a családját ami NEM JÓ tulajdonság egy kertet nélkülöző,kutyákkal és emberekkel gyakran össze futó fajtánál!

Meg kell érteni egyszer S mindenkorra,hogy nem minden való mindenkinek és mindenhová.Szocializálni lehet,de kiölni a jellemét és a fajta jegyeit nem lehet.Már pedig nekik erősen a jellemük része az,hogy másokat minél távolabb akarnak látni a szeretett családtól.

2021. nov. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
47%

Nekem amerikai akitám van lakásban. Semmi baja a kutyának!

Amúgy meg gyalázat, hogy épp egy kozmetikus ír ilyen baromságot, hogy a dupla szőrzetű kutyáknak melege van benn, hiszen éppen hogy a hideget és a meleget is szigeteli a bundája!

Az viszont igaz, hogy a csau hajlamos a hőgutára (csaus tenyésztő ismerősömnek versenyre menet, a vonaton kapott hőgutát az egyik kutyája), és az is igaz, hogy nem egyszerű kutya, se ápolási, se tartási szempontból.


Én akitát se ajánlanék senkinek, ami azt illeti, mert velük se könnyű az élet! Nekem egy drága, cuki bárányka a kutyám - már. De eleinte mindenkit ki akart nyírni: kutyákat, macskákat, szomszédokat, viszont emberekkel séta közben mindig barátságos volt. Azóta együtt él egy macskával is (igen, a lakásban), de folyamatosan résen kell lenni, mert hajlamos elkanászodni! Valami hülyeséget mindig kitalált! Például tavaly, 5 éves korában elkezdett morogni és komolyan kapkodni, ha a kajája felé közeledtünk. Para volt! De 3 hét munka után, megint bármikor piszkálhattuk a kajáját (és azóta is). És ez csak egy példa a sok közül!


Ha tetszenek a spiccek, akkor én neked leginkább egy középspitzet javasolnék! 14 évig volt nálunk lakásban, egy rém egyszerűen nevelhető, nyitott, tanulékony, okos kutya! Valójában magukat nevelik, olyan könnyű velük! 13-14 kilósak (de a rengeteg szőr miatt nagyobbnak tűnnek), így lehet vele élvezni a "kis" kutyák minden előnyét (lásd : van egy csomó szállás és étterem, ami csak addig kutyabarát, amíg yorkival érkezel), viszont mégsem annyira kicsi, hogy már elveszítse a "kutyafílingjét", ráadásul gyönyörű!

Ja, és nem véletlenül nincsenek tele kidobott spitzekkel a menhelyek, meg a hirdetős csoportok: annyira imádja mindenki a spitzét, hogy semmi pénzért nem adná másnak! (Ha mégis akad, akkor annak valószínűleg meghalt a gazdája, a rokonok meg nem tartottak igényt a kutyára, csak az örökségre!)


Szóval azt javaslom, hogy erősen fontold meg, hogy mennyire akarsz kics.szni magaddal, vagy mennyire nem! ☺️

2021. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
47%

#7 ezt most úgy írod, mintha családos emberek nem tarthatnának kutyát.


Lakásban nekem eszembe sem jutna nagytestű kutyát tartani, vagy max akkor olyat, amelyik lusta, nyugis típus. Akitát nem ajánlom, mert az is igaz, hogy lehet most lenne rá 5 órád, de később talán nem és hacsak addig nem költözöl kerteshazba, a kutya nem fogja jól érezni magát.

2021. nov. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%

18-as


Gazdáktól való vissza jelzés alapján írtam,hogy melegük van. Nekem személyszerint nem volt akitám,csak papámnak. Bár ő kinti kutya volt, sose akart bemenni.


Itt a környéken Husky,Akita is volt lakásban ezt mondták a gazdák,hogy fűtési szezonban nagyon melegük volt bent.

2021. nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!