Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyátok etetése...

Kistestű kutyátok etetése mennyibe kerül havonta?

Figyelt kérdés
És mivel etetitek? Nemsokára lesz kutyám és arra gondoltam, hogy PetChef + jó minőségű száraztáppal etetném vegyesen. Ahogy számolom, havi kb 12 ezerre jönne ki.

2021. nov. 18. 15:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#10

Hogy érted, hogy ne kotyvasszuk? Én az előző kutyámnak pl. heti 1-2x adtam nedves tápot is a száraz mellé és nem volt tőle baja. Egy ismerősöm pedig úgy etet, hogy összekeveri a nedves tápot a szárazzal. Azért szerintem elég unalmas lenne minden nap ugyanazt adni neki élete végéig…én úgy gondoltam, hogy mondjuk 3 napig kapna tápot, 3 napig PetChef/vagy otthon készített kaja. Vagy egyik héten ez, másik héten az. A táp márkáját nem váltogatnám, azt kapná, ami beválik neki. Ez így problémás lenne?

2021. nov. 18. 17:19
 12/19 anonim ***** válasza:
97%

A nedves és a száraz más.Annak az összetételét és adagolását tudod kombinálni.

A főtt ételét vagy a nyershúsét a száraztáppal nem.Eleve nem egyszerű se főtt se nyers étellel etetni a kutyát,nagyon könnyű valamit túl adagolni vagy épp hiánybetegséget okozni.A táp és a konzerv pedig előre úgy van etetése javaslatként is megadva,hogy minden tápanyagot fedezzen a kutyának.Nem jól lakatod első sorban,hanem beviszed a neki szükséges tápanyagokat.Ha az 60g-ban van még egy 5kg-os kutyának akkor 60g a neki szükséges adagja.


Olvass utána.

2021. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%

Miért akarod erőltetni ezt a kevergetést? Miért lenne az neki jó? Leírták tök normálisan,hogy azt nem szabad.

A kutya emésztésének sem tesz jót.Táp mellé kb semmi pluszt nem szoktunk adni,mert egy jó tápban minden benne van.Hús,zsírsavak,ásványi anyagok,vitaminok,valamelyik még izületvédő zöldkagylóport is tartalmaz.

A főtt ételnél és barfnál azt kap a kutya csak,amit bele teszel vagy amit bele tesznek azok akiktől rendeled.Ezek mellé,ha nem tartalmaznak valamikor lazacolaj,zöldkagylópor és taurin pótlás minimum kell,mert ezek a menüben a húsban és csontban nem feltétlenül vannak meg megfelelő arányban.


Pénz kidobás is,a kutya se fogja díjazni hogy egyik nap puha meleg étel várja,másikon ropogtatnivaló száraz.

2021. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem erőltetni akarom a kevergetést, csak úgy gondoltam, hogy anyagilag a csak barf/Petchef elég húzós lenne. De most utánanéztem és igazából árban ugyanaz kb., mintha tápot is kapna.
2021. nov. 18. 17:53
 15/19 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 3 kistestű kutyám van. 4, 5 és 7 kg a súlyuk. Nekem ők kerülnek kb 12 ezer forintba havonta. :D


Főleg tápot esznek, de kapnak konzervet is. Josera Mini tápot eszik a 2 fiatalabb, az öreg (13 éves) Multifit Farmer Minit. Testsúlyuk felét eszik nagyjából havonta. 4900 + 2800 + 2400 + 1600 (havi 3 db Animonda konzerv)


Milyen fajta kutyád lesz?

2021. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Milyen életkorú kutyusod lesz? Ha kölyök akkor szerintem jobb addig változni amíg fejlődik. Pár táp: Időben,Acana,Real Nature Wilderness, Platinum stb.


Fontos dolgok az étkezéssel kapcsolatban:

- Egy ideig kapja azt a kaját amit az előző helyén.

- Döntsd el hogy később hogy szeretnéd etetni (táp/konzerv,barf,főtt kaja).

- Ha tápot kapott eddig és te is azt akarsz neki adni akkor fokozatos váltás kell.

- Ha tápot kapott eddig és te a nyers etetést vàlasztod akkor hirtelen váltás kell 1-2 kaja kimarad és mehet a nyers. Ha érdekel a barf etetés akkor lépj be ide: [link]

2021. nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Változni helyett tápozni 😂
2021. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Időben helyett Orijen 😂
2021. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 6 kg-os jack russellem van, purizont eszik már pár éve, szerintem 5-6 ezerbe kerül kb havonta. Van másik két kutyám is, ők közepes/nagyobb testűek, ugyanazt eszik, így tudok nagy kiszerelésben vásárolni, ami ugye olcsóbb kilónként.
2021. nov. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!