Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám kezelni az új...

Hogy tudnám kezelni az új családtagot?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy elmentünk menhelyre, és ott találtunk egy 8 hónapos Német juhász kant. Mondták hogy egyáltalán nem tud semmit a behívástól a vezényszavakig, nagyon húz a sétánál, megtámad más kutyákat, embereket, bicikliket, autókat, macskákat, motorokat, stb, stb.... úgyhogy nem ajánlják ezt a kutyát, de olyan kedves volt velünk, és izgatott (bár kicsit erőszakosan mutatta ki) hogy úgy döntöttünk elvisszük, mert mindenki megérdemel egy második esélyt. Szerintetek sikerülhet neki egy rendes családi kutyává válni? Hogy neveljem? Egyáltalán hogy kezdjem hogy kezelhető legyen? Kérlek segítsetek!
2010. szept. 4. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Kezdő gazdiként nem egy ilyen kutyát kellett volna választanod -.-''
2010. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog tőletek, hogy bevállaltatok egy menhelyi, pláne egy problémás kutyát. Viszont ha ennyire nincs ötleted, hogy kezdhetnél hozzá, jobb lenne, ha kutyaiskolába vinnék. Vannak ingyenes rehabilitációs tanfolyamok, direkt viselkedési problémás kutyáknak.


Illetve tanulmányozd át Jan Fennel: Kutyapszihológia c. könyvét, e-book formában fellelhető a neten is.

2010. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nehéz sorsa lehetett.Kedves tőletek hogy adtok neki esélyt. Jó emberek lehettek .A lényeg hogy szeressétek gondoskodjatok róla érezze a szeretet jelét.Persze ha valami rosszat csinál szidd le tudasd vele hogy rosszat csinált.Kézmozdulatokkal no meg táppal megtudod tanítani.Piszkolását ha szeretnéd hogy egy helyre menjen evés után mindig egy helyre tedd le és mond neki hogy"végezd a dolgod"persze még nem fogja érteni.Na nagyjából ennyi:)
2010. szept. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
értem. köszi szépen! már bevásároltunk neki 1 csomó mindent, a boltba is magunkal vittük hogy szokja az embereket, de mindenkire rá akar ugrálni, és találkoztunk egy kóbor kutyával annak meg neki akart menni. Igazából azt nem tudom hogy arról hogy lehetne leszoktatni hogy mindennek neki akarjon menni az utcán. (mert a húzása nem érdekel. ha ez a tempója hát tegye ezt):) Mert ha vele ügetek egy tempóban máris nem húz. szóval nem rosszból teszi.
2010. szept. 4. 19:30
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Póráz két végén! Ebbe az a Viktória korrektül megmutatja, hogy ezekről, hogyan szoktasd le! Baromi jól csinálja!

port.hun nézd meg mikor van, én nem tudom, autómatán felveszi nekem a műsort a szolgáltató.

2010. szept. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ért.:) köszi!
2010. szept. 4. 20:08
 7/13 anonim ***** válasza:

...valószínű egy nagyon okos és jól nevelhető kutyát fogadtál örökbe. (egyébként mindegyik az).

A német juhász az a fajta kutya, akinek feladatokat kell adni és igen tanítani kell, mert ő maga is igényli. Nyilván egy menhelyen erre nincs lehetőség, így is nagy dolog hogy megmentették. Szóval a kutyus pont a legjobb korban van. Kezd el az alapoktól, jutalmazd meg ha ügyes.

Ha megteheted jár vele iskolába. Semmiről nem vagy lekésve, és nem is kell csüggedni. Meglátod !!!

2010. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
egyébként már jól kezeled a dolgokat, mert családtagnak tekinted:-x
2010. szept. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nekem is befogadott kutyám van (vagyis most már anyuval lakik, mert a kutya öreg én meg külföldön)

egy nagy harci kutya, tele volt ciginyomokkal stb... szóval hazavittem, rángatott, kunyerál, felmászik az ágyba, de így szeretjük :D nagyon hálás, és őriz, de borzasztóan.

mostanra már megbékélt a macskákkal,

régebben én repültem utána :D


amúgy nevelhető, pláne olyan fiatalon, járjatok el rendszeresen kutyaiskolába, legalább 1-2 hetente 1x, az én kutyém már 2 éves volt amikor hazavittem de nem bántuk meg, sőt :)

2010. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval !! Nem egy nyüzsgő, ennyire problémás kutyát kellett volna hazavinned, de becsülöm a hozzáállásod. Amennyiben Pest közelében laksz, mihamarabb iratkozz be a Cerberos kutyasuliba rehabilitációra.
2010. szept. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!