Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusikban a védőösztön...

Kaukázusikban a védőösztön milyen jellegű? Most van egy kölyök, amelyiket szoktam simogatni, ez felejtős lesz a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Augusztusban lesz egy éves.

Kerítésen át haverkodunk, a kutyám is mindig odaviszem, vele is elvan, hívja játszani (enyém szuka, a kau pedig egy kan).

Vinnyog utánunk, dörgölőzik, és örül a törődésnek.


Attól tartok, hogy nemsokára eljön nála az az időszak, amikor ez megváltozik, és közönyös vagy agresszív lesz (úgy tudom, egy éves kor körül szokott kifejezetté válni a kutyákban a védőösztön).

És nem szeretném, ha tapasztalati úton jönnék rá :S

Viszont nagyon megszerettem, mindig jóban vagyok az ilyen nagy dögökkel a környéken :) Az összeset végigsimogatom, a legtöbbel nagykorukban barátkoztam össze - kerítésen keresztül.

Nekem nagyon hasznos, mert néha kiszabadul egyik-másik, és legalább én nyugodtan elmehetek mellettük :)

Legalábbis eddig így volt.


A kaunál később jobb lesz távolságot tartani? Ilyen kaliberű nagy kutyákkal eddig nem volt tapasztalatom, mert többnyire láncon vannak tartva :/

Örültem is a lehetőségnek, hogy egy ilyennel még kölyökkorában, udvarban, kerítésen át tudtam kapcsolatot teremteni :)


2011. ápr. 16. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem meg fog ismerni és akkor kevés esélye van rá hogy agressziv legyen veled szembe,nekem is volt egy ilyen kutyám csak szuka volt. :)

17/L

2011. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A védőösztön kb másfél éves kortól bújik elő. De lehet,az általad ismert kutya nem fog megváltozni veled szemben. Vannak a fajtában is kedvesebb természetűek is.Mivel kölyök kora óta ismer, elképzelhető, hogy felnőtten is megmarad a jó kapcsolatotok.
2011. ápr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Meg fog ismerni, kevés az esélye hogy megtámadna :) érezni fogja, hogy ismerős a szagod, és jó élményt köt majd hozzá, mert mindíg simogattad.
2011. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ismerősöméknek a kaukázusija idegenekkel agresszív, de engem pl. mindig megismer pedig évente alig néhányszor találkozunk. Mikor megérez akkor már nem is ugat és én is megsimogatom kerítésen keresztül amíg várom hogy beengedjenek. Idegeneket folyton ugatja, morog...

Most lesz 2 éves és kan.

Szerintem téged is meg fog ismerni, pláne ha a kutyáddal is ilyen jóba van.

2011. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez elég jó hír, mert igen rossz kerítésük van :S

Mivel majdnem mindennap találkozok vele, nem is tudna elfelejteni, én attól tartok, hogy ha majd elkezdi a területét védeni, és én magabiztosan leülök a kerítés mellé, és benyúlok megsimogatni, akkor ő előzetes morgás nélkül elkapná a kezem... hááát...


De! megbeszéltem a gazdájával, hogy elvihetem a kutyát heti egyszer magammal és az én kutyámmal ki a határba.

Ez egy pozitív élmény.


Viszont kitalálta, hogy kennelben fogja tartani, ha nagyobb lesz.

Ennél több pedig nem kell egy kau karakterű kutyának ahhoz, hogy elveszítse a jámborságát. Félek, hogy antiszociális lesz később :( Ezt biztosan nem tudja majd felülírni a heti séta velünk... :/

2011. ápr. 16. 21:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Kutyásként mondom elég bunkó dolog kerítésen keresztül "piszkálni" a kutyákat. Sosem értettem az ilyen embereket. A saját kutyád nem elég? Ha annyira szereted, akkor kéretőzz be a gazdájához, de kerítésen keresztül az egyik legnagyobb bunkóság. Mert aztán lesz valaki aki nem fogja bírni, és még majd te mondod róla hogy bunkó volt és beszólt. Pedig szerintem ez alapvető illem... Arról nem is beszélve hogy idegeneknek milyen példát mutatsz (akik nem tudják, hogy te megbeszélted a gazdával csak azt gondolják, húú de cuki más is csinálja hát én is ha megtetszik egy), és emiatt meg azok a gazdák idegeskedhetnek akik nem bírják ezt a bizalmaskodást.

Amúgy senkinem fogja neked tutira megmondani mi lesz. Lehet hogy fél év múlva a kezed leharapja, de az is lehet hogy 10 év múlva is örülni fog neked...

2011. ápr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én is kutyásként mondom, hogy amíg van félnivalóm tőlük a gazdáik bánásmódja miatt, addig én barátkozni fogok velük.

Amíg nem biztosítanak róla, hogy soha semmi bántódásom nem ér, addig magam teszek róla.

Én már "kétszer" is jól jártam emiatt. Volt egy hatalmas németjuhász-keverék, amelyik két éves korában kezdett kiszökni. Nemsokára emberekre támadt (gyerekre, felnőttre), pedig azelőtt a betörőket is beengedte. Csak hagyták elkanászodni. Én simán elszáguldhattam mellette biciklivel, max. csatlakozott, és addig jöt mellettem, amíg haza nem vittem megköttetni, mert kiskorában elkezdtem haverkodni. Mielőtt aztán elvitték, már mindenkit megtámadott rajtam, a húgomon és a gazdáin kívül.

A másik még egy annál is nagyobb kutya, az időnként szabadul ki; minket nem bánt, odamehetünk megdögönyözni is, de másokat nem enged át az úton - nem kóborol el, max. 100 métert, és kb. 30 méteres sugárban a házuk előtti részt bevédi, már távolról morog és vicsorog az emberekre, úgyhogy csak kerülni tudnak. Vele felnőttkorában sikerült összebarátkoznom, és kifejezetten mákosnak érzem magam.


Épp ezért nem izgat egyelőre (és szerintem még jó ideig), hogy egyesek mit gondolnak az illemről. Majd ha őket meg az érdekli, hogy én mit gondolok a biztonságomról és a felelősségteljes kutyatartásról.


Az más, hogy ebben rajongás is van, mert szeretem a kutyákat.


Akkor majd meglátjuk, hogyan alakul a kapcsolatunk :/

2011. ápr. 17. 01:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy szuka kaukázusim volt.Kiskorában nagyon jámbor volt az idegenekkel is, 1 éves kora után a kerités közelébe már nem jöhetett senki,mert a kutya őrjöngött! Akit én beengedtem azzal semmi gondja nem volt..de ha valaki megállt a kapunk előtt,akkor átváltozott egy vadállattá,és ugrált fel a kapura,és azt döngette a 60 kilójával...elég ijesztő volt még nekem is..:) gondold el ha az én szukám ilyen volt,akkor mit müvelhet egy kan uraság...kaukkal keritésen kivül nem ajánlatos barátkozni..mondom mindezt úgy,hogy 6 év tapasztalatom van a fajtával,és most is kaukázusim van,3:) Hiába kap megfelelő nevelést ,idegeneket nem tür meg. Az utcára ha kiviszem,ott barátságos mindenkivel,de amig az udvarban az őrző munkáját látja el,addig jobb ha nem háborgatják.



21/L

2011. ápr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de ez a 3 akiket most magamhoz vettem,ők még picikék,szóval róluk még nem tudok nyilatkozni. De mondom a szukámmal ez volt a helyzet,és a többi kaunál is akiket ismertem.
2011. ápr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ja és ezt ajánlom figyelmedbe,csak jót akarok. http://www.youtube.com/watch?v=6ghdF5ukfac


(mondjuk azt halkan megjegyzem,hogy ehhez még a gazdája sem mer odamenni,csak távolról kiabál neki..no comment)


kapun kivül eszedbe ne jusson a simogatás,nehogy berántson..őt nem az érdekli,hogy ismer,hanem,hogy a családját védi,és a területét.



21/L voltam még mindig.

2011. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!