Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack russell terrier vagy...

Jack russell terrier vagy tacskó kutyáról mi a véleményed?

Figyelt kérdés

Negatív majd pozitív értelemben kérlek fejdzsd ki bőven amiket tapasztalátál vele kapcsolatban.


Mennyire lehet be tanítani az alap dolgokra? (Marad,hozzám,megeheti, ül,fekszik, ugat,lábához az az szépen láb mellet jön,labda vissza hozás)


Később egy nagyobb testű kutyával mennyire jön ki?


Egér,patkány,nyest,rókát mennyire üldözi el,tartsa távol vagy esetleg valamelyiket el is kapja? Később ha lenne tyúk nem szeretném ha bántódásuk esni,valaki szerint ezek a kutyusok távoltartják a vadálatokat,ez mennyire igaz?


Más idegen kutyákkal hogy jön ki?


Idegenekkel mennyire barátságos?


El fogad több falkavezért vagy csak egy embert?


A szó szoros értelmében mindenre kíváncsi vagyok.



Legyen szép napod majd estéd. 🙂🌄🌃



2021. dec. 9. 05:43
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Nekem volt tacskóm, tanítani nem nagyon lehetett, elég önfejű volt, ez jellemző is a fajtára😀De amúgy ebből sosem volt probléma, nem volt olyan élethelyzet, amikor tudnia kellett volna pl. az ül parancsot, ez inkább ugrálós/nagyobb kutyáknál jön jól. Idegeneket megugatta, de hamar összebarátkozott velük. Más kutyákkal jól kijött. Tyúkot semmiképp nem tartanék terrier vagy tacskó közelében, hiszen vadászkutyák. A jack russell iszonyat aktív, nagyon sokat kell vele mozogni, de barátságos és tanulékony. A terrierekre jellemző a makacsság, akaratosság is, határozott gazdi kell mellé, aki következetesen betartatja vele a szabályokat. Az, hogy más kutyákkal és emberekkel mennyire lesz egy kutya barátságos, nagyrészt a szocializáción múlik, tehát kiskorában sokat kell vinni emberek és kutyák közé, illetve hívj át barátokat stb. Meg ugye járj vele kutyasuliba is.
2021. dec. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nővéremnek egy kaukázusija volt tacskó mellett és a TACSI volt az agresszor.

Egy ideig működött, de egy napon a kau megunta és majdnem a tacsi életébe került. Pedig egészen odáig kívülállónak úgy tűnhetett, hogy jól megvannak (de egy hozzáértő már akkor is látta, hogy nem játszanak egymással, nem foglalkoznak egymással).

Szóval másik kutya mellé tényleg csak úgy ha már fiatal kora óta szoktatva van kutyákhoz, kutyásokhoz.

Mamámnak volt egy tacskó keveréke, az nagyon védte az udvart és nem bántotta a baromfiakat, de mivel kotorékeb; nem gondolnám ez minden dakszlira igaz.

+Régen nekem is volt tacsim aki mellé jött egy németjuhász. Kb ugyanaz játszódott le mint ami később nővéremnél. A kölyök németjuhász játszott, játszásnak fogta fel a tacsi morgását, támadásait, de ahogy felnőtt már idegesítette aztán többször rendre lett utasítva. Bár ott nem történt semmi drasztikus, nem kellett szétválasztani őket, a tacsi hamar megadta magát és utána már a németjuhász sem bántotta. De ők sem foglalkoztak egymással utána kb. soha.

Szóval igen, a tacsi az nagyon szeret királykodni ha nincs amúgy kutyák közé szoktatva. Lehet amúgy is, azt nem próbáltam.

2021. dec. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 első valaszoló vagyok, az én tacsim kölyökként jött a közepes termetű kutyámhoz és ott is ez volt a helyzet. Ők akarnak mindig a főnökök lenni.
2021. dec. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van 2 jack russelem.

Hihetetlen okos mindkettő, nagyon hamar megtanultak mindent amit kellett. Egérre, gyíkra stb kiválóan vadásznak.

Nagyon különbözőek, az egyik imád minden más kutyát, a másik megtépne egy kaukázusit is.

Emberekkel egyébkènt barátságos mindkettő.

A vadászösztönük miatt viszont kétlem, hogy baromfival össze tudnám szoktatni őket

2021. dec. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tacskó keverékem van, közepes mozgásigényű. Okos, tanulékony. Más kutyákkal mérettől függetlenül jól kijön. Rágcsálókat megfogná, ha hagynánk.
2021. dec. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!