Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier, Bichon...

Yorkshire terrier, Bichon Havanese vagy törpe uszkár lenn jobb választás? (Véleményekre lennék kiváncsi)

Figyelt kérdés
Ki melyiket es miért szereti jobban es mert lenne jobb az egyik a másiknál?

2015. jan. 15. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog a divat a kutyáknál. Régen az uszkár volt a favorit. Még a cirkuszokban is velük villogtak. Aztán el lettek felejtve és jöttek a bichonok, yorkik, stb.

Az általad felsorolt fajták csak abban egyeznek, hogy kistestű kutyák. Holott mindegyik más természetű.Talán néhányat meg kellene ismerned a fajtákból. Akkor eldönthetnéd, melyik való jobban hozzád. Kiállítás, Pl lesz a FEHOVA ?

2015. jan. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz hörcsögöt a póráz végén, akkor inkább uszkár. "lágyabb", és okosabb is.
2015. jan. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha yorkit választanám vele talán szívesen mennek versenyekre is
2015. jan. 15. 22:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen versenyekre gondolsz?
2015. jan. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a yorkik nagyjából annyit értenek,hogy gyere ide! de sokszor még ezt sem.

tipikusan a van de minek.

és nem ritka,hogy felnőtt korára derül ki,hogy kétszeresére nőtt,mint egy yorkinak kellene.

a bichon úgy néz ki mint egy rosszul nyírt keverék uszkár és a túltenyésztés miatt akármelyiknek néztem,mindnek boxer fogsora volt,vagyis hibás szájzáras.

a törpe uszkár viszont az egyik legjobban idomítható értelmes és szép megjelenésű kutyafajta.

2015. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A Yorkie "terrier" lévén makacs és önfejű.., én személy szerint nem szeretem őket, mármint a fajtát.. Uszkárról nemtudok véleményt mondani.., viszont nekem Havenese kutyusom van 3 éves csajszi.., nem a számomra legkedvesebb fajta, de imádom. Amit tudnod kell, hogy hihetetlenül ember centrikus legfőképp gazdi függő.., már akkor is bepánikol ha pl elmész suliba, bár erre viszonylag nehezen de rászoktatható.., nekem pl a szobámban nem marad meg ha nem vagyok bent, és ahova lehet kutyát vinni oda viszem magammal, még nyaralni is. Amikor bulizni megyek, és éjszaka jövök haza az ajtóban ül/ fekszik és vár. Viszont hihetetlenül okosak, és tanulékonyok, és a ragaszkodásával olyan érzést nyújt amit kevés ember. Végtelenül jó szándékú, jól szocializálódik kedves más kutyákkal/gyerekekkel/macskákkal. Az enyém 2 cica mellett van tartva (összebújva alszanak). Az elöttem szólót megcáfolnám.., nem olyan mintha egy hörcsög lenne a póráz végén.., hanem mintha a gyereked lenne. Igaz, hogy kis szőrmók, és nem éppen "kutya méretű", de ha bírod, hogy mindig veled akar lenni ez a kis szeretetzsák akkor biztos nem bánod meg ha Havanese kutyust választasz. Utólag: A tartása picit macerás mivel fésülni kell a szőrét és karban tartani, illetve mosni a szemét. Ha sötétebbet választasz annyira nem látszik meg a szeme váladékozása, de ettől függetlenül takarítani kell neki. Nekem fekete van fehér jegyekkel.., csatolok pár képet :)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. febr. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kapuszta Pálné válasza:
Nekem van uszkárom,havám és yorkim, nem lehet eldönteni melyik szebb, az uszkár ellegáns,okos, a havaneze pihe-puha cukor falat, a yorki egyéniség, ő a legkisebb de ő akar a főnők lennik, őt mentettem menhelyről talán azért olyan kedves a szivemnek, mert arra gondoloki mennyi mindenen mehetett keresztül
2015. febr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!