Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt mindenki csak jutalmazássa...

Itt mindenki csak jutalmazással neveli a kutyát, soha egy rossz szót nem szólnak neki?

Figyelt kérdés
Valahogy itt a kommentek között mindenki szent és csak jutalmazással neveli a kölyökkutyát, soha egy rossz szót nem szólnak hozzá, nem koppintanak az orrára, és főleg nem sóznak a seggére. A valóságban én ennek pont az ellentétét látom, szerintem nagyon kevés olyan birkatürelmű ember van, akinek nem durran el az agya, mikor a kiskutya századszorra is beleharap a századik “nem!” után, vagy mikor engedetlen, akaratoskodik. Én vagyok a szar gazdi, amiért ilyenkor meghúzom a grabancát vagy kap egy kicsit az orrára, vagy ez tök normális és mindenki csinálja? Olyat én még nem láttam, hogy ettől agresszív lenne egy kutya, tesómék kutyáját is ilyen módon nevelték és egy abszolút engedelmes, bújós kutya lett. Sajnos szerintem másképp ezt nem lehet, az én kiskutyám nem ért a szép szóból (mondjuk hogy is értene, nem emberből van), főleg, ha játék közben túlpörög.

2021. dec. 9. 07:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Golden retriever. Nyilván egy terrierrel nem összehasonlítható. :)
2021. dec. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

“Mindaddig "nevelnek" csak jutalmazással, amíg nem kerül a kezük közé egy erős akaratú domináns kutya”


Ez garantálom, hogy így igaz. Némelyik kutya fülét-farkát behúzza, ha csak annyit mondanak neki, hogy nem szabad, a másik meg mindenre csak visszatámad, meg akaratoskodik. Na ilyen kutyát próbáljon meg valaki üngyümbüngyüm módon nevelni, annak az lesz a vége, hogy felnőtt korára egy kezelhetetlen vadállattá válik. Nem mindig elég a zen meg szeretet alapú nevelés, legalábbis az én kutyámnál sajnos nem :D Ez szerintem a gyerekek esetében is ugyanígy van, némelyik már kicsinek is szófogadó, másnak meg néha kijár egy atyai pofon, mert a szép szóból nem ért.

2021. dec. 9. 10:55
 13/21 A kérdező kommentje:

#11

Hát igen a goldik más temperamentumúak. De azért én így is imádom a kiskutyámat🥰

2021. dec. 9. 10:56
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

En el se jutok oda, hogy jatek kozben harapjon… a jatek az iranyitott jatek, az higy harap, az nem jatek… egy lepessel vissza kell lepni, hogy olyan szituba ne is keruljon a kutya, hogy averziv kondicionalast kelljen alkalmazni. Nyilvan, van amikor elofordul. De a jatek az pont nem az.


Én hivon jatekra a kutyat, es en mondom meg, mikor van a jateknak a vege. Ez igy volt a pitbullommal is meg a tacskoval is, meg a mudival is, meg a labradorral is.


Nem kell verni a kutyat azert, mert a gazdaja nem tudja, mi az az iranyitott jatek. :)

2021. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
65%
Megütno én tényleg nem szoktam, de lecseszni és büntibe zavarni a helyére igen.
2021. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Ja, bocsi, nem írtam, bull típusú keverék, és kifogástalanul viselkedik, csinál mindent első szóra. Korábban rotim és német juhászom volt, náluk is működött ez.

15-ös voltam

2021. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Tipikus példája annak, hogy a kistestű kutyák tényleg akaratosabbak :D A nagytestűek nyugisabbak, engedelmesebbek, persze megfelelő nevelés mellett.
2021. dec. 9. 11:21
 18/21 anonim ***** válasza:
16%
17: a bullok és a rotik baromi erős akaratú fajták. A német juhász hozzájuk képest valóban kezesbárány :D Ha a tekintélyed adott, akkor elég kellőképpen lecseszni a kutyát.
2021. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%

Igen,bántottam én már a kutyát,nem mindig lehet jutalmazással és babusgatással nevelni,főleg ha komolyabb dolgokról van szó egy padlóra pisilésnél.

Bele kapott a gyerek kezébe,mert kajával a kezében sétálgatott fel-alá (alig volt 1.5 éves akkor,a kutya meg egy kb 45 kilós 4 éves keverék volt) és nem akart a kutyának adni.

Hallottam,hogy morog,de mire elhívtam volna bele is kapott a kezébe és fellökte a kajáért.A gyerekem vére épp elég volt abban a pillanatban,hogy egy pillanatig se gondoljam át mit csinálok,fakanál volt a kezembe mert főzni akartam,azzal kapott a seggére és kitettem a házból.


Előtte SOHA nem bántottam,és kizárva sem volt a házból sose.Akkor viszont megérdemelte,és az életben többet nem is mordult a gyerekek felé.Bárki másért ugyan így reagáltam volna,mert harapni az én házakban állat biztos hogy nem fog.De én sem bántottam többet,mert nem csinált olyat amit ne tudtam volna máshogy megoldani.

Nem lehet mindent jutalmazással megoldani,mit jutalmaztam volna? Azt,hogy harapott? Vagy várjam ki ameddig nem f*szkodik és jutalmazzam,hogy nem morog? Hülyeség.

2021. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
54%
3 kutyám van. Az egoharcos kanom kapott már néhány pofont, nem véletlenül. Így kezben tartható póráz nélkül is. A másik kettőnek elég, ha megemelem a hangomat. A kutyák sem egyformák.
2021. dec. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!