Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldottátok meg?

Hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon hiperaktív 2eves pitbull kan kutyánk..jelenleg kertben tartott mert a házban mindent szét szed... például a párnákat takarókat szét szedi a ruhákat ellopkodja stb...nemsokara kisbabank fog születni 2honap mulva. Panelba fogunk költözni. Hogyan oldjuk meg hogy a baba mellett ne legyen probléma a kutyával ne romboljon otthon? Nem szeretnék a kutyán túl adni mert én neveltem es nagyon sokat számít nekem.
2021. dec. 10. 11:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
97%

Kutyaiskola? A szomszéd kutyája is így viselkedett és most tök jól nevelt.

Ott tudnak válaszolni a kérdéseidre.

2021. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Túl adni semmi képp nem adnék.Lehet kutyasuliba kellene vinni.Bár már 2 éves...eddig nem neveltétek?
2021. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
38%

Hát én keresnék neki inkább másik gazdát.

ez egy extra mozgásigényű kutya, nem panelba való.


Rokoneknak volt, nem pitt hanem staffi a lakásban (igaz kertesben, de kinti-benti kutya volt)

Egy ovatlan pillanatban lelökte a fél eves gyereket az ágyról. Lebénult, 5évesen meghalt....

Én nem kockaztatnék

2021. dec. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Sétaltatni. Nalunk a baba születése óta a délelőtti alvás egyben kutyasétáltatás is, 10-14 km babával, kutyával. A baba tökéletesen alszik a friss levegőn,a kutya elfárad.



Levezetni az energiáit.

Kutyafuttató, vagy megoldani hogy más kutyákkal tudjon játszani.

"A fáradt kutya a jó kutya"

2021. dec. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
83%
Hiperaktív is, és eddig kertben élt ráadásul. Egy újszülött és egy költözés alapjaiban fogja megrengetni a mindennapokat, nemhogy még egy eleven kutya is pluszban… én igenis a gyerekem érdekében elgondolkoznék azon, hogy a lehető legjobb helyet találjam neki, ami nem gondolom, hogy panellakásban van…
2021. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokkal inkabb kutyas kerdes, mint gyerekes. Egy kertbe szocializalt kutyat szeretnel lakasba szoktatni, ami raadasul extra nagy mozgasigenyu. Ez mindenkeppen nagyon kemeny dio lesz, nem tudom, hogy egyaltalan megoldhato-e. A kutyanak marha nagy stressz lesz mar eleve a koltozes, aztan a baba is. Ez igy szerintem tul sok neki.

Neked meg eleve elegge sok dolgod lesz a koltozes es a baba korul. En biztosan mas megoldast keresnek.

2021. dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok híve annak, hogy megváljunk a kutyát ól, mert ën is családtagunk tekintem, de ebben az esetben ez lenne a megoldás. Eddig kertben tartott, neveletlen pitbull panelban, újszülött mellett, nem jó ötlet, szerintem veszélyes is. A kutyának is kínzás lesz sajnos. Gondold át és dönts felelős anyaként és gazdaként.
2021. dec. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem maradhattok a kertes házban? A kutyának nagyon nehéz lesz panelban, mert nem azt szokta meg, ráadásul amúgy sem könnyű eset. Szerintem ha mindenképpen mennetek kell, akkor próbálkozz kutya iskolával, és rengeteget le kell vinni, napi több órát, hidegben is. Nem tudom, ezt a kisbaba születése után hogyan fogjátok megoldani, mert amúgy is borzasztó nehéz lesz, nem hogy még egy problémás kutyával. Jobb lenne neki, ha kertben maradhatna, sajnos lehet, az lesz a legjobb megoldás, ha új gazdát kerestek neki. Nem szívesen mondom ezt, mert az is egy trauma neki, de ha panelban fogjátok tartani és nem lesz kielégíve megfelelően a mozgás igénye, akkor viszont lehet, mégis jobb.
2021. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Őőő... lehet, hogy foglalkozni kéne/kellett volna a kutyával. Merthogy az állattartás nem abból áll, hogy húdecuki meg megetetem.

Kölyök kora óta nevelni, tanítani kellett volna, és akkor most nem lenne ez.

2021. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

" mert én neveltem"

nem, nem nevelted. legalább is nem megfelelően.

Azért, mert egy kutya eleven, még nem megengedhető, hogy beengedve lakáson belül romboljon.

Meg lehet még tanítani a megfelelő viselkedésre, de az nem rövid idő. Per pillanat, egy ilyen kutya panelban kínszenvedés lesz neki és nektek is.

2021. dec. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!