Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kellett már idegentől pelust...

Kellett már idegentől pelust kérni, mert pl. elfogyott váratlanul? Kaptatok? Hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, hogy ha olyan helyzet állna elő neadjisten h nincs se bolt, se méretazonos ismerős a környéken, hogyan lehet megoldani ha váratlanul elfogy a pelenka? Jártatok már úgy, hogy kifogytatok, vagy nem maradt? Hogyan történt? Mi a megoldás ilyen esetben?

2020. júl. 27. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Mikor szültem bevittük a csomagunkat amibe minden benne volt,pelenka stb.Aztán mivel nem volt az osztályon hely egyszerűen visszaküldték az egészet a párommal, hogy majd ha felkerülök az osztályra hozza vissza.Másnap délelőtt felkerültem, de a csomagot csak látogatási időben hozhatta be,így az első pelenkázást ,,más pelenkáját" használva ejtettük meg.Gáz volt, de ez van.
2020. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk én a másik véglet vagyok. Én mindig betárazok, még biztonsági tartalék is van mindig a kocsiban, babakocsiban, mamáéknál, táskában.


De, ha így járnék mégis, megoldanám 2 textilpelussal.

Az egyiket összehajtanám betétnek, a másikat, meg felkötném pelusnak, mint régen csinálták.

2020. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Mosival nem fenyeget ez a veszély, de ha nem azt használnánk, pont úgy tennék mint a kettes
2020. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Volt már, hogy elfogyott, de volt itthon mosi pelus, gondoltam, legalább itt az ideje, hogy kipróbáljuk. Megbántam, egy pisit is éppen kibírt. Inkább rohantunk a boltba. Jobban jártam volna, ha kérek kölcsön pár darabot a nem messze lakó barátnőmtől.
2020. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Nekem ilyen dugi helyeken van pelenka amit max ilyen helyzetben használok.

Pelenkázótáskában, babakocsi csomagterében.


Ehhez nem nyúlok ha van bolt nyitva.

2020. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem kellett sosem. Sose vártam meg, hogy teljesen elfogyjon.

Második gyerekkel pedig moshatót használok. De bármivel megoldottam volna addig míg boltba jutok. Tetra, póló, intimbetét... elég sok ötletem lenne.

2020. júl. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

A legtöbb városban már vannak olyan OMV-k, amikben van SPAR is. Én biztos először ott nézném meg, hogy árulnak-e, bár ha van, tuti csak Pampers és 2-3as méretű..


Ahol mi lakunk, ott a környéken sok gyerekes van, a közös Facebook csoportba kérnék segítséget talán, hogy valaki tudna-e adni. Viszonzásul meghívnám később kávéra vagy valami ha olyan a viszony.


Házi megoldásként pedig vízhatlan lepedőt tennék a baba alá, textil pelusból kreálnék bugyit ahogy az előttem szóló mondja. Pisi átmegy rajta ha nincs szilikon/nylonos védőréteg mint régen (mint egy puha fólia amit szintén a babára kötöttek a textil fölé), emiatt a vízhatlan lepedő alá.

2020. júl. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Nálam is a kórházban volt.

Sosem gondoltam hogy annyit kakil egy baba.

Azt mondták hogy az első pár napban nem fog sokat..4-et kapunk a kórhàzban

Én napi plusz 2-3-mal számoltam...

Nah

Nem kaptunk

És nem is 4-5-t kakilt..

Amig bejött a férjem kaptam 2-t


Azóta rutinos vagyok.

Mondig több van nálam


Én már adtam másnak

2020. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálam is a kórházban volt. Eleve bent feküdtem már majdnem 3 hete mikor indítottak, és ugye addig nem akartam még azt is tárolni. Aztán császár után másnap jutott eszembe,hogy a pelenkázós cuccot nem hozták be. Szerencsére a szobatársam adott párat amíg nem hoztak nekünk is. Azóta nem fordult elő.
2020. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Mi moshatót használtunk, így igazából nem jártunk így. A sima tetrák még rossz időben is nagyon hamar száradnak. Ha mégse, akkor akár egy tiszta konyharuha is megteszi átmenetileg, vagy egy picike kéztörlő behajtva. Ha a külső fogy el, az kimosás után max. fél óra alatt szárad, szóval az istenigazi kifogyás az max. fél órát jelentett.
2020. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!