Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF eteteés, hogyan?

BARF eteteés, hogyan?

Figyelt kérdés
Ha lesz kutyám szeretném BARF étrenddel etetni. Nektek mi a véleményetek róla? Mert eléggé megosztó... Ha kölyök a kutyám, hogy kezdjem hozzászoktatni? Ha tápot eszik a kutya, hogyan tápláljam hozzá? Milyen arányokban és miket egyen? Sokat olvastam már viszont személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi! Minden érdekel:)

2021. dec. 11. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Facebookon van Barf csoport, ott tudnak segíteni, nem olyan egyszerű.
2021. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy én lemondtam róla, néztem, hogy a legtöbben úgy tudják anyagilag a legjobban megoldani, hogy bevásárolnak egyszerre több 10 kiló hozzávalót, és adagokban lefagyasztják. Persze, még így is sokkal drágább, ha jól akarod csinálni, mint egy jó minőségű táp, amit azért 1000-1500 ft/kg áron már lehet venni.
2021. dec. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
86%

Lépj be ebbe a csoportba és olvasd el a start fájlt [link]


A B.A.R.F. 7 Alapszabálya:

-MINDEN mehet nyersen, kivéve a SERTÉS ( házi és vad )

-fokozatosan vezessük be a csontokat és a húsokat erősségük szerint ( kezdésnek csirke )

-kaja napi mennyisége: kutya testtömegének 2-4% ( 2%-al érdemes indítani)

/azaz, ha a kutya 20 kg, akkor kapjon naponta 400 g kaját/

-összetétel: ( kezdésnek, az első 2-3 hétben )

a napi összmennyiség ( maradjunk a 400g-nál pl. kedvéért )

60% CSONTOS HÚS (farhát, nyak, szárny, láb) elején érdemes nyakkal kezdeni, azt könnyű rágni-nyelni

40% SZÍN HÚS

-az első időben ne adjunk belsőséget és kiegészítőket ( kb. 2-3 hétig )(utóbbit később is csak szükség esetén,körültekintően adagolva és kizárólag kúraszerűen)

-FONTOS: figyeljük a kakit , ha híg, akkor kapjon több csontost, ha kemény kapjon kevesebb csontost

-FOKOZATOSSÁG: 3 napig legalább ugyanazt kapja a kutya és amennyiben rendben van a kaki 3 napon keresztül, akkor jöhet valami új, de csak egyszerre egy féle újat kapjon. Így könnyen kiderül, ha valami nem jó neki.

2021. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Van komment rész és a végén egy hölgy reálisan leírja, ő így etet, de nem való mindenkinek. Az állatorvos nagyon rendes egyébként, tényleg szívvel-lélekkel dolgozik és ebben a cikkben körbejárja a kérdést.


[link]

2021. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem tudod, akkor sehogyan, mert minőségi éheztetés lesz belőle.
2021. dec. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

Amúgy sem vagyok a híve, de kölyköknél kifejezetten be is tiltanám. Ha rosszul csinálod, egy életre tönkre teszed a kutyád egészségét.


Sok tenyésztő ma már kiköti, hogy barffal nem lehet etetni. És az összes ortopéd állatorvos ellenzi.

2021. dec. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nagyon macerás és ha valamilyen info kimarad, annak rossz következményei lehetnek. Kell hozzá mindenféle kiegészítőt is adni, hogy teljes értékű legyen az etetés. De ahogy már írták, neten és facebookon találsz mindenféle tudnivalót.


Én inkább a Petchefet ajánlom, ha nem akarsz sokat vesződni ezzel, előre főzött kajáik vannak, csak kiolvasztod és kész. Anyagilag egy kistestű kutyánál alig jön ki többre, mintha prémium táppal etetnél, de ezt csak úgy lapátolják be a kutyák, a táppal ellentétben. Nagytestű kutyánál viszont húzós az ára.

2021. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat. Lehet akkor maradok egy jobb minőségű tapnal.
2021. dec. 11. 20:54
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
2022. jan. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!