Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutya fajták?

Kistestű kutya fajták?

Figyelt kérdés

Mini vagy kistestű kutyát szeretnék. Olyat szeretnék, amelyikkel nem kell havonta menni a koumetikushoz a szőre miatt. Átlagos legyen maximum a mozgás igénye, nem tudok neki napi 5-6 órás mozgást biztosítani.

Szőre inkább rövid legyen, vagy ha hosszabb az se baj, csak akkor úgy is álljon valahogy és ne az legyen, ha nem megyek vele minden hónapban kozmetikushoz akkor úgy néz ki mint egy kóbor kutya.

Meg azt se szeretném ha úgy nézne ki mint egy túltenyésztett maki (pl mopsz).

Napi 3x el tudom vinni sétálni, legfeljebb 30-30 percekre, összesen másfél óra, plusz eü séták.

Lakásban lenne, nem gond ha nem hipoallergén.

Ennyi jutott most eszembe, milyen szempont számít még?

(Természetesen mindent megkapna ami szükséges (orvos, jó minőségű eledel, kabát vagy más felszerelés, stb)).



2021. dec. 15. 13:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%
Jó sok kikötésed van, a kutyára költeni kell és foglalkozni kell vele, ha fürdetve van rendesen és fésülöd a szőrét nem fog úgy kinézni, mint egy kóbor kutya. Egyébként én a bichon féléket tudnám ajánlani (havanese, frise, bolognese, máltai selyemszőrű)
2021. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
74%
Hipoallergén pl. a yorki. Az enyémnek közepesen hosszú a szőre és egyáltalán nem problémás, heti 1-szer átfésülöm, 2 havonta pedig elviszem kozmetikushoz. Séta után csak a mancsait kell lemosni. Mondjuk ők aktív fajták, de bőven elég a napi 1-1,5 óra séta, az enyém a végén már unni is szokta. A lakásban szeret sokat futkározni, játszani, de nyugiban elvan a kanapén vagy ölben is.
2021. dec. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Ja és ami szerintem még hatalmas pozitívum a yorkik esetén, hogy nem hullik a szőrük. Én utálom, mikor hozzám dörgölőzik egy kutya és utána tiszta szőr a ruhám.
2021. dec. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Mekkora tapasztalatod van a kutyák nevelésében, képzésében?

-eddig volt kuvaszom és egy németjuhász kaukázusi mix kutyám. Jól neveltek voltak, elbírtam velük


Mennyire vagy erős kezű és következetes?

-következetes mindig, különben csak össze zavarodik szerencsétlen. Erős kezű is tudok lenni, de inkább könnyebb kutyára gondoltam következőnek.


Mi az elvárásod a kutya habitusát tekintve? Önálló vagy simulékony, keményebb vagy puhább kutyát akarsz?

- simulékony kutyát szeretnék, ne legyen makacs és öntörvényű.


A sétán kívül lenne-e más minőségű időtöltés? Ha igen, milyen?

-játszanék vele a séták alkalmával is, nem csak annyi hogy battyoguk, kutya suliba nem járnánk, nem érzem szükségét, de ha kéne akkor elmennénk. Emellet nyaralásnál ha olyan, vinnék magammal, kiránduláshoz is. De nem sportolnék ha ilyesmire gondolsz.


Mennyit szánsz a vételárra?

-az a legkevesebb, max pár hónappal tovább gyűjtögetek rá. De azért nem milliókat. 4-500-ig mennék el

2021. dec. 15. 16:23
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Kistestű, rövidszőrű fajták: csivava, tacskó, törpe pincser, kis olasz agár, mopsz, francia bulldog, boston terrier, beagle. Nagyjából ennyi, ha kimondottan rövidszőrűben gondolkodsz.


Ha hosszabb, nem nyírós szőrzet is szóba jöhet, akkor papillon, cavalier king charles spániel, tibeti spániel.


Nevetni fogsz, de én csivavával meg tacskó keverékkel járok kirándulni :D közepes mozgásigényűek, egyaránt szívesen mozognak és lustulnak a kanapén. Szőrüket heti pár alkalommal átfésülöm és ennyi. Én se akartam kozmetikaigényes kutyát.

2021. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Basset hound esetleg? A gerincére mondjuk figyelni kell, de ő pl. egy "lustább" típusú vadászkutya, ebből adódóan szerintem kirándulásokra tudnád vinni, de nem egy lefáraszthatatlan fajta.
2021. dec. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem akkor neked a cocker spániel jó választás lenne. Könnyen tanítható, simulékony, barátságos, és nem extra nagy a mozgásigénye.
2021. dec. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%
A yorkis válaszoló vagyok, szóval azért mondom inkább a spánielt, mert a yorki amellett, hogy bújós és cuki, baromi akaratos tud lenni, de egy határozott és következetes gazdi hamar be tudja törni :D
2021. dec. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
A kis olasz agár nagyon szimpatikus, valóban megfelelő lehet?
2021. dec. 15. 18:49
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Az agarak, ha kifutják magukat, eleg lusták. Fázósak, télen nem kell hosszú sétákra számítani. Én ismertem egyet, villamgyors, kicsit "lökött", többi kutya sosem érte utol.
2021. dec. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!