Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutya fajták?

Kistestű kutya fajták?

Figyelt kérdés

Mini vagy kistestű kutyát szeretnék. Olyat szeretnék, amelyikkel nem kell havonta menni a koumetikushoz a szőre miatt. Átlagos legyen maximum a mozgás igénye, nem tudok neki napi 5-6 órás mozgást biztosítani.

Szőre inkább rövid legyen, vagy ha hosszabb az se baj, csak akkor úgy is álljon valahogy és ne az legyen, ha nem megyek vele minden hónapban kozmetikushoz akkor úgy néz ki mint egy kóbor kutya.

Meg azt se szeretném ha úgy nézne ki mint egy túltenyésztett maki (pl mopsz).

Napi 3x el tudom vinni sétálni, legfeljebb 30-30 percekre, összesen másfél óra, plusz eü séták.

Lakásban lenne, nem gond ha nem hipoallergén.

Ennyi jutott most eszembe, milyen szempont számít még?

(Természetesen mindent megkapna ami szükséges (orvos, jó minőségű eledel, kabát vagy más felszerelés, stb)).



2021. dec. 15. 13:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
77%

Az agárféléknek nem elég napi háromszor harminc perc séta.

Van egy whippetem, rengeteget jövünk-megyünk. Úgy szoktam bemutatni másoknak hogy ő a személyi edzőm, mert nélküle aligha mozognék ennyit.

Rengeteg energiája van, folyamatosan pörög.

2021. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

"Napi 3x el tudom vinni sétálni, legfeljebb 30-30 percekre, összesen másfél óra"

Ezt meg tudnád oldani inkább egyben? 30 percben kb. a közvetlen környéket tudjátok bejárni, ami irtó kevés inger és élmény egy kutya számára.

(Ha emberinhasonlatot akarsz: tavalyi lezárások, amikor mindenki az otthon-munka-bolt háromszöget rótta. És a többség elkezdett meghülyülni.)

Illetve 30 perc séták után nem is várható el, hogy a nagyobb túrákat fizikailag bírják. A kutyák állóképességét is fel kell építeni.



Én a helyedben 2 dolgot tennék:

- ennyi igénnyel elmennék a legközelebbi menhelyre, keresnék egy jófej, nem túl nagy mozgásigényű, 5-6 éves, kis-közepes keveréket (az 5-6 éves még bőven aktív, de már nem akarja megváltani a világot)

- elkezdenék guglizni, mert ööö... kissé pontatlanok az ajánlások. Elsősorban azt nézd, hogy az adott fajta mire való: pl. egy falkában dolgozó kajtatóen valószínűleg nem lesz jó neked. Illetve kaptál egy csomó kozmetika igényes ajánlást is.

- hipoallergénnek a nem vedlős fajtákat nevezik, tehát folyton növő szőrű, kozmetikaigényes kutyákat. Ami nálad kiesik.

- amúgy a kutya az elfogadható minimumon túl kb. leszarja a tárgyi dolgokat, minőségi együtt töltött idő kell neki: séta, élmények a gazdival, hobbik (nem muszáj sport, de labda, frizbi, trükktanulás,hobbi szintű szimatmunka stb.). Lényegesen kevesebb frusztrált apró termetű kutya lenne, ha az ilyen igényeik is ki lennének elégítve.


Az egyetlen kis olasz agár, akit ismerek versenyszinten sportol. Bocsi.

2021. dec. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

A kis olasz agár egy rendkívül kényes és érzékeny kutya, makacs mint a legtöbb agárféle, nem szeret egyedül lenni, nagyon hajlamos a szeparációs szorongásra. Bocs kérdező, de a leírásod alapján neked nem igazán való.

Az agarakra hiába mondják, hogy lusták (bár ez fajtától függ náluk is) ennyi séta ilyen leosztásban még nekik se elég.

2021. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
9es vagyok, nem értem, hogy miért lettem lepontozva.
2021. dec. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Akkor agaram majd a későbbiekben lesz, amikor már tudok elegendő mozgást adni neki.

Ez esetben a Cavalier és a máltai selyem kutya között vacilálok. Mondjuk a máltai nyírás igényesebb el tűnik (nem szeretném ha földig érne a szőre), szóval a cavalier megfelelő lehet?

(Köszönöm a türelmeteket, utána néztem, de hol ezt írják, hol azt, így egy plusz megerősítés jól jönne)

2021. dec. 18. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!