Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős, inkontinens kutyára...

Idős, inkontinens kutyára szoktál valami betéttel kitömött bugyit/alsógatyát adni? Van valami jó tanácsod a számomra? Az alany egy 9 kg-os westie kan kutya.

Figyelt kérdés

2021. dec. 16. 18:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%

#9

Akkor ennek a kérdésnek mi értelme volt? Mire akart kilyukadni a kérdező? Csak mert azért kívül, hogy “ja, pelenkázd”, mi más tippet lehetne erre adni? Orvosság nincs az inkontinenciára.


És ne oktass ki arról, hogy milyen érzés elengedni egy öreg kutyát, mert már jópárszor átéltem. Nagyon nehéz dolog, de én mindig azt néztem, hogy a kutyának mi a jó, és ha kellett, megléptem a legnehezebbet is, amit csak egy gazdi átélhet.

2021. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

#11 De, kioktatlak, rád fér. Ha lennének érzéseid tudnád, hogy ezt elég akkor megélni, amikor eljön az idő. De neem, te látatlanba rögtön ezt dobtad be. Vagy érzéketlen vagy, vagy csak szadista -ha neked rossz másnak is fájjon.

És miért ne lehetne egy megoldás erre? Pl. egy pillekönnyű pelusféle, ami nem zavarja a kutyát és a legtöbbje probléma nélkül hordja? Vagy csak egy biztató történet. A szóban forgó kutyánál nincs fájdalom. Teljesen indokolatlan volt amit írtál, csak a rossz.

2021. dec. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%
Sokan használnak kisebb méretű emberi pelust - ez nyilván függ a kutya fajtájától, méretétől, nem mindenkinek jó.
2021. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Maya Bunnyheart ***** válasza:
88%

Első körben állatorvos és egy alapos kivizsgálás. Ha az orvos azt mondja hogy tényleg a kora miatti az inkontinencia akkor gyógyszer vagy kan kutyákra való pelenka.


[link]

2021. dec. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

#12 De, kioktatlak, rád fér.


Ja pont egy vadidegen fog kioktatni🤣Menj vissza az ovisoknak dirigálni. Amúgy pont az jelzi, hogy vannak érzéseim, hogy én nem hagynék szenvedni egy öreg kutyát. Az az érzéketlen, aki végignézi, hogy a kutyája süketen, vakon, mozgásképtelenül, maga alá csinálva, fájdalmak között hal meg. Az állatorvosom is mondta, hogy az ilyen gazdik hiszik magukat jószívűnek, holott ők ártanak a legtöbbet.

2021. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%
13 éves csivava-tacskó keverékemnél volt átmeneti inkontinencia prosztata gondok miatt. Nem tudom nálatok mennyire "folyik". Nálunk csak csepegett, nem volt hatalmas mennyiségű pisi, így betétet ragasztottam egy jelölés gátló "övbe", amit Alphazooban is lehet kapni. De van kimondottan ilyen övszerű pelenka is, nagyobb mennyiségű vizelethez. Kimondottan kan kutyáknak gyártják.
2021. dec. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
66%
#15 Jó érzékkel teszed be a fetrengve röhögős szmájlit, grat.
2021. dec. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Doki látta már?


Az én idős kutyámról kiderült, hogy csak felfázott és a szervezete nem tudott belőle kijönni a kora miatt. Azóta jobban védjük a hidegtől és megszűnt a csepegtetés.


Volt amúgy pelusa, ilyen: [link]


Nála nem volt elég a hozzá adott 3 mosható betét, eü betétet raktam bele és pár óránként cseréltem.

2021. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A vitába nem akarok beszállni, nyilván, ha a kutya állapota olyan súlyos, hogy nincs más választás, az altatást meg kell lépni. A kérdező kutyájának állapotát nem ismerjük.

Kérdező, azért egy alapos kivizsgálás nem árt, mert nem is biztos, hogy az életkora miatt pisil be, nem csak mi, emberek fázhatunk fel, a kutyák is. Viszont kivizsgálás alapján az állatorvos is tud pontosabb diagnózist felállítani, tanácsot adni, illetve látja, hogy van-e más baj is.

Egyébként kutyáknak is létezik inkontinencia pelenka, szukáknak és kanoknak más fazonban, úgyhogy ha ilyet vásárolsz, akkor fontos a kutyád neme szerinti típust keresni.

2021. dec. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!