Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől függ, hogy egy szuka...

Mitől függ, hogy egy szuka ivartalanítás után inkontinens lesz vagy nem? Az igaz, hogy a dominánsabb egyedek még inkább azok lesznek?

Figyelt kérdés
Csak szukákra vonatkozik a kérdésem, mert azt tudom, hogy kanoknál csökken a dominanciára való hajlam.
2014. febr. 11. 14:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%
Nem hiszem, hogy ennek sok köze lenne a dominanciához. Esetleg annyiban, hogy dominánsabbaknál az engedékeny gazdák inkább azt mondogatják, hogy inkontinencia, ahelyett, hogy megnevelnék az állatot :D
2014. febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Jaja, nyilván nevelés kérdése, mikor alvás közben foltot hagy a kanapén... Akumi, néha annyira szélsőséges vagy.
2014. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ettől biztosan nem lesz egy szuka dominánsabb,már a műtét miatt.Az inkontinencia több tényezős.Gyakoribb ha három hónapos kor alatt vagy már ivarérés után az életkorral nő a kockázata, húsz kiló feletti ebeknél,műtéti technika,egyes fajták nagyobb hajlama / boxer,dobi,óriás snaci pl/.De magad is rãkereshetsz.
2014. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Először nem értettem, hogy akumi miért ezt írta :D De rájöttem, hogy félreérthető volt a kérdésem. A második kérdésem azt jelenti, hogy a dominánsabb egyedek még inkább dominánsak lesznek? Az inkontinencia külön álló probléma :) Ismerősöm kutyája mióta ivartalanítva lett foltot hagy mindenhol ahol leül és alvás közben is csöpög. A dominancia kérdés pedig azért jött, mert szintén az a kutya ivartalanítás előtt még a kanokkal kijött és a szukákkal volt csak kemény, de ivartalanítás után már a kanokkal is úgy viselkedik mint a szukákkal. Érdekelne, hogy hányan tapasztaltak még ilyet mert félek egy kicsit az ivartalanítástól ezek miatt, pedig eü okokból jó lenne, hogy később ne legyen gondunk.
2014. febr. 11. 15:50
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem szélsőséges vagyok, hanem - bocsánat, de - tapasztalt. Nyilván nem minden bevizelés viselkedési probléma, ilyet nem állítottam és nem is fogok :) De a gazdák nagyon szeretik a könnyebb utat választani, és ha valahol olvasnak valamit, ami menekülés lehet, akkor inkább azt hangoztatják ahelyett, hogy beismernék, hogy elcseszték. Ilyen például a "roti/kau/akármi bekattan öregkorára" szöveg is.

De ha szerinted hülyeség az elmélet, akkor várom az ötleteket arra vonatkozóan, hogy mi egyéb köze lehet a dominanciának az inkontinenciához.

2014. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja, értem már :)

Szerintem igen, előfordulhat, hogy az ivartalan szukák keményebbek lesznek, hiszen a szervezetükben is dominánsabb lesz a tesztoszteron, pontosabban hiányozni fognak más hormonok, amik esetleg lágyabbá tennék a viselkedését. Ugyanakkor a tüzelő szukák nagyon durván agresszívek tudnak néha lenni, szóval ennek is két oldala van :)

Egyébként meg annyira nem jelent ez nagy változást; a menhelyen, ahol dolgoztam, az összes szuka ivartalan volt, és nem voltak gázosabbak az utcán kolbászoló akármelyik kutyánál így összességében. Az idősebb kutyám is 9 éve ivartalan, és világéletében egy omega típus volt, hormonok ide vagy oda. Szóval ha befolyásolja is az ivartalanság a szuka kutyák viselkedését, elég minimális szinten. Kivéve persze a kivételes esetek, de azokra nem lehet felkészülni :)

2014. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ebben a cikkben [link] pl azt írják, hogy azoknál a kutyáknál sokkal gyakoribb az inkontinencia akiknél a méhet is kiveszik nem csak a petefészket...de sokan azt mondják, hogy jobb ha a méhet is kiveszik. Akkor most mi lenne a jobb? :(
2014. febr. 11. 16:04
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az inkontinencia sokkal jobb, mint a méhdaganat, vagy a gennyes méhgyulladás. Ráadásul az előbbi elég ritka szövődmény, a másik kettő gyakoribb. Az előbbit nem kell műteni, a másik kettő meg sokszor akkor alakul ki, amikor már tizenéves a kutya és belehalhat a műtétbe.
2014. febr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Hát, azért ez is nehéz kérdés. Én most panzióztattam egy hónapig egy inkontinens szukát. Hát a végére kiakadtam eléggé, hogy felkel, és tócsa van alatta, meg hogy csöppen, és a másik kutya utánajár nyalni ha nem figyelek.


Nem azt mondtam, hogy nem vagy tapasztalt, azt mondtam, néha szélsőséges vagy.

2014. febr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Oké, de ez hogy jött ide, ha mégsem mondtam hülyeséget? :)
2014. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!