Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a bajuk az embereknek a...

Mi a bajuk az embereknek a fojtóval?

Figyelt kérdés

Hogyha plázában tréningezünk retriever póráz van rajta a nagyobb kontroll érdekében, de most azt lekerült a pincébe ezért maradt az egysoros fojtó. Namost ez a kettő ugyanazon az elven működik, de elkezdtek belémkötni meg utánunk szólni, hogy mi az hogy láncon tartom a kutyát, én örülnék neki ha ilyen lenne rajtam? Nincs pénzem nornális nyakörvre? Ez állatkínzás meg stb.

A retriever póráz miatt ilyen sose volt. Tényleg ennyire buták az emberek? Vagy ilyenek csak velem történnek?



2021. dec. 17. 16:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

#9

Te se voltál még kutyaiskolában igaz? Vagy ha igen, akkor csak könnyen kezelhető kutyád volt.. Imádom a kutyákat, jobban, mint az embereket, de hidd el, ha kell a fojtó, akkor kell. Ha nem láttál még ilyet élőben, hogy hogyan működik, illetve, ha oktató még nem mutatta meg, hogy hogyan kell használni, akkor maradj inkább csendben, mert valószínűleg nem értesz hozzá. Te is csak dobálózol a buta szóval, de közben semmi fogalmad sincs a témáról, amiről szó van.

2021. dec. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Pont ezért bakker, mert nem ért hozzá, akkor miért szól bele? Én beleszólok a kártyázásba, hogy ez szerencsejáték füghőséget okoz, meg a gördeszkásoknak beszólogatok hogy ez életveszélyes meg stb?

A haltira is voltak érdekes megjegyzések, "miez kínzóeszköz, meg a kötőfék a lóra kell" és társai.

Na a szögesnyakörvet már meg se kísérlem. Egyébként elvileg nem küldhet ki, hívjon rendőrt... Valaki egyszer megkérdezte hogy miért árulnak a szögesnyakörvre takaró tokot. Hát ezért. Úristenem.

De az a durva hogy egyes kutyatartók szerint is állatkínzás ezeket használni.

2021. dec. 17. 20:15
 13/28 anonim ***** válasza:
21%

#11 apám használt fojtónyakörvet a kutyámnál gyerekkoromban, én mindig felesleges kegyetlenkedésnek találtam, nem is használt semmit, ugyanúgy húzott, csak mellé még fuldokolt is. Inkább vitte volna el kutyasuliba, meg kellett volna nevelni és akkor nem húzott volna.


Érdekes az én kutyáimnál sosem használtam és nem is volt rá soha szükség.

2021. dec. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
68%

#13

Könnyen kezelhető kutyád van akkor. Apádnak meg valószínűleg a kutyasuliba is használnia kellett volna a fojtót, ha olyan volt a kutya, csak ott megtanították volna, hogy hogyan kell használni.

2021. dec. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
81%

Az embereknek az is állatkínzás,ha nem engeded az ágyra a kutyát hanem a saját fekhelyén kell aludjon.

Engedd el.Nyomorékok mindig voltak,vannak és lesznek is.Többnyire az ilyennek ha van is kutyája egy neveletlen kis sz*r,de úgy pofázik bele más dolgába mint aki érti is hogy mit beszél.

2021. dec. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudják, mire való, meg amúgy is sokan szeretnek kotnyeleskedni. Amíg megfelelően használod, és nem ér hátrány, engedd el. Esetleg ha valaki nem csak odanyög valamit, el is magyarázhatod röviden, miért használod. Én félfojtót szoktam használni az enyémnél, ha tréningezünk sétánál, nekünk az is elégnek bizonyul, amire nekem kell. Előéletes örökbefogadott kutyám van, aki az utcán élt, és ennek vannak olyan maradványai, amik nehezebben korrigálhatók. Akinek csak könnyen kezelhető kutyája volt, az könnyen dumál, de nincs igaza. Mellesleg félfojtót az egyik szomszédom is használ, akinek meg tenyésztőtől van kutyája, ő meg azért, mert az ő kutyája meg nagyon makacs.
2021. dec. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
18%

Az emberek nem kotnyeleskednek, mert szólnak arra, ami állatkínzásnak LÁTSZIK! Nem arra szólnak be, miért rózsaszín szívecskés a nyakörve, hanem azt hiszik, bántjátok a kutyát, mert nem ismernek egy nagyon speciális hobbieszközt, amit rendkívül ritkán, csak nagyon nehêz kutyánál használnak??


Legyen már eszetek, arra szólnak csak, ami veszélyesnek látszik! Ha csokival etetnétek is beszólnának, nem tudják kívülről, hogy kutyacsoki! A látszat fontos, ha ilyenben vagytok tájékoztassátok, vagy viselkedjetek, nézzetek ki úgy, akiről nem fektételeznék, hogy bántja a kutyáját. Le merném fogadni, hogyha velem sétálna fojtóval a kutyátok, nem szólnának be a nyakörvre. Megjelenés, kommunikáció és Jóindulat! Egyikőtök írásából sem süt, hogy felismernétek, hogy az emberek segíteni akarnak az állaton, és ez pozitív! A kommunikációról pedig borzalmas.


Nem kell elterjedt dolognak lennie, hogy nehezen kezelhető kutyát szöges és fojtó nyakörvvel lehet csak tanítani. Egy speciális helyzet mêgspeciálisabb része, kedvesen el lehet mondani, hogy ő ebből tanul, menhelyes állat rossz múlttal, mások biztonsága érdekében nevelés így a kutyát, ami teljesen bevett kutyaiskolákban és helyesen felcsatolva nem okoz sérülést az állatnak, de megakadályozza, hogy esetleg kárt tegyen másokban a természete vagy a múltja miatt. Teljesen normális, hogy nem ismerik, és mivel érdekli őket a random kutya épsége, normális, hogy féltik. Szépen elmondod, hazamennek, utánakérdeznek, utánaolvasnak, elmesélik másoknak. Ez így van rendjén. Babakocsis 3-4 évesre is beszólnak, gyerekpórázra is, mindenféle etetésre gyereknél és állatnál, de felemelt hangra is..mert féltik azt,. Aki nem tud kiállni magáért, és ez nagyon pozitív. Nem hiszem, hogy autizmus specifikus módszerekben vagy Aba terápiában jártas vagy, millió ember életét érinti több olyan dolog, amiről csak keveset tudunk, mert a miénknek nem része, én is szörnyülködtem, mikor a kisgyerek nem ehetett mikor éhes volt, féltettem. Már nem féltem és tudom, több dolog lehet a háttérben, mert megismertem a dolgokat. Az ember leginkább magatehetetleneket véd, állatért és gyerekért fog csak szót emelni, ha szenvedni(szerinte szenvedni) látja, akkor is, ha csak látszólag szenved, igazából így tanul, mert másból nem képes. És ez így jó. Szerintem szuper. Rólam nem feltételezik sokan, hogy kínzom a gyereket(megjelenés, kommunikáció), de egy egy ember akad, és ez engem jó érzéssel tölt el, azon felül, hogy bosszantó is, mert érdekli egy idegen gyerek sorsa. Ahogy egy vadidegent érdekel egy idegen kutya sorsa is, ez jó! Szép ez a világ, ahol törődünk egymással. Ehhez pedig nem kell profinak lenni információkban, csak bizalmat ébreszteni és tájékoztatni a másikat megfelelően kommunikálva.

2021. dec. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
14%
A retriever póráz cukin néz ki, egy laikusban fel sem merül, hogy problémás lehet. Pedig hatásmechanizmusában ugyanaz, mint egy fojtó, tehát minden, csak nem "cuki". Magasról nem érdekel, hogy ki használja, nekem nem fér bele. A nehéz esetem viszont gyönyörűen sétál haltival és szép szóra működik.
2021. dec. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
22%
Én laikus vagyok, rákerestem, úgy néz ki, mint ami rászorul a kutya nyakára "fojtja", ha az húz. Egyértelműen veszélyesnek gondolnám, a szögeset meg a láncos fojtót is. Megnéztem youtube videókat meg pár oldalt, most tudom, hogy normálisan használva nem okoz kárt, de fegyelmező eszköz nehezen tanuló, viselkedő kutyákhoz. Ettől még továbbra is úgy gondolom, hogy átlag embernek nem kell tudnia kutyafegyelmező speciális nyakörvekről, de ha veszélyesnek látszó dolgot lát, normális, sôt jó!, Ha aggódik!
2021. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
81%
"Babakocsis 3-4 évesre is beszólnak" - Miközben nem tudják, hogy a gyerek azért van babakocsiban ennyi idősen is, mert mozgássérült...
2021. dec. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!