Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a bajuk az embereknek a...

Mi a bajuk az embereknek a fojtóval?

Figyelt kérdés

Hogyha plázában tréningezünk retriever póráz van rajta a nagyobb kontroll érdekében, de most azt lekerült a pincébe ezért maradt az egysoros fojtó. Namost ez a kettő ugyanazon az elven működik, de elkezdtek belémkötni meg utánunk szólni, hogy mi az hogy láncon tartom a kutyát, én örülnék neki ha ilyen lenne rajtam? Nincs pénzem nornális nyakörvre? Ez állatkínzás meg stb.

A retriever póráz miatt ilyen sose volt. Tényleg ennyire buták az emberek? Vagy ilyenek csak velem történnek?



2021. dec. 17. 16:39
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
34%
Vagy mert autista vagy adhds esetleg, és nem lehet vállalni a felelőllêsséget kézfogàsos sétànàl, mert nem bírja fegyelmezni magát. Érti az elvárást, csak nem tud neki eleget tenni. De semmi gond, nem kell mindenkinek tisztában lennie ilyesmikkel, normális, ha csodálkoznak, rákérdeznek, vagy ha épp rosszul öltözött, feltűnően viselkedő, vagy nagyon fiatal anyukánál/családnál látják, jön a rosszallás/aggódás. Nem kell mindenkinek mindent tudni, kérdezni jó dolog, ha valakit veszélyben làtnak. Mint a kutyát, vagy mint a gyereket pórázon sétáltatva.
2021. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Feketeruhasember ***** válasza:
88%

Utolsó, csak hogy megértsd végre, mert nem nagyon akar átmenni az anyag.

Senki nem azt firtatja hogy ha valakinek valamiért jó szándékból szólnak ezzel baj lenne. Itt azt méltatják hogy emberek ennyire nem értenek hozzá hogy fel sem merül bennük hogy nem azért van az az eszköz használva mert kínozni akarják vele azt a jószágot.


Azt meg hogy nem kell mindenkinek tudnia igaz, de nem is mindenkiről van szó, hanem elsősorban szintén kutyásokról. Ők sem tudják minden, de elvárható lenne hogy tudják, vagy legalább az önkéntes jóember pátosz helyett kérdezzenek hogy ha ilyent látnak.

2021. dec. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

Veszélyesnek látszik! Ti is tisztában vagytok vele, hogy a fojtás és a bőrt nyomó szögek olyan dolgok, amikről legkevêsbê lehet jót feltételezni! Tök normális, hogy kibuknak rajta és nem kedvesen érdeklôdnek, miért szorul a kutya nyakára a kötél/lánc. Ijesztően néz ki. Ezen buknak ki. Plusz ha az ember megjelenêse is olyan, hogy nagyobb eséllyel feltételeznek durvaságot(öltönyben, vagy csak zakóban ápoltan eszébe nem jutna senkinek, hogy kínzod a kutyát. Tudom nem szép az előítélet, de létezik), nem kell csodálkozni.


Pont azt mondom, ami nem megy át, hogy MINDEN kutyát érintô beszólás jószándékú a KUTYÁT védi! nem az embert, a kutyát! Mikor beszólnak hogy ne kínozd a kutyád itt ezt nem tűrjük(pláza), az is jó szándékú volt, az állat felé! Nem a legszebb hangnemben, de én sem mindenkinek hinném el, hogy a fojtó vagy Szeged nyakörv normális fegyelmező eszköz. A melegítős vagy lyukas farmeres kopasz kigyúrt pasinak, akinek csúnyák a körmek, de az edzőcipője tiszta, és suttyón nyilvánul meg, indulatosan, nem hinném el, mert előítéleteim vannak, mint mindenkinek. A farmeres zakós formára nyírt szőrzetű ápolt hapsitól, aki intelligensen hárítja el a vádjaimat és tájékoztat kioktatás helyett, esetleg meg is köszöni, hogy aggódok a kutyájáért és javasolja, hogy keressek rá neten, ha nem hiszek neki, na úgy elhinném valamennyire(de azért rákeresnék).


Aki beszól, hogy "miccsinász már a kutyával, ne kínozd!" Az is jószándékú! Jót akar a kutyának. Aki biztonsági őrt hív, az is! A kutyát mentené a feltételezett állatkínzástól. Amikor -10 fokban kertben lévő malamutra hívják az állatvédőket, hogy megfagy a kutya, akkor is jót akarnak, csak az információ nincs meg hozzá. Na meg ez speciális nehezen kezelhető kutyákhoz van. Nem kell ismernie annak, akinek mondjuk collieja van vagy máltaija, vagy uszkárja. Az átlagembernek meg társasági kutyája van, ami könnyen kezelhető, különben megválik tőle(sajnos).

2021. dec. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Feketeruhasember ***** válasza:
28%

Senki nem a szándékot kritizálja jóember:)

Ideje lenne átjönni a csillagkapu innenső oldalára :)

2021. dec. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
77%

A jó szándék és a kotnyeleskedés közt óriási a különbség.

Nincs tisztában sok ember,hogy egy-egy fajta tartása mekkora felelősség.

Sajnálod a Rotit és a Corsot (pl),hogy fojtón vezetik? De azért legyen jól nevelt és ne akarjon se téged se mást meg harapni,nem? Más kutyákat is ha nem is kedvel legalább hagyjon figyelmen kívül,nem? Gyerekeknek se menjen neki,ha nem kedveli őket,ugye?

Meg persze a gazdáját se rángassa végig az utcán,csak mert a termetéből adódóan úgy tudnak előre loholni mint a tankok.


Nos akkor nem feltétlenül fog működni rajtuk egy kis textil póráz,mert ezeket nem tudod szimplán felemelni és arrébb vinni,ha valami nem stimmel a séta alatt.Nincs is 2 egyforma kutya, nem is mindegyiket kölyökként veszi magához a gazdája.Valamelyiket fajtán belül is könnyebb kiképezni bármire,valamelyik sokkal makacsabb,és egy 40kg-50kg körüli kutya már igen csak nagy falat tud lenni.


A fojtó megfelelő használat mellett egy első sorban nagy kutyákra való kiképző eszköz,semmi több.HA kell akkor nem a fizikai erődön múlik majd az,hogy a kutyádat meg tudod-e fékezni,elég ha csak autó elé szaladna mert épp elvonja valami a figyelmét és megindul,már meglehet a baj nélküle.


Nekem volt egy mentettem aki a labdákra nagyon rá volt kattanva.Egyenesen mániája volt egy labda.

Nyáron ment 3 gyerkőc a játszó térre az utca túl oldalán,és pattogott egy labda náluk közben.

Nem is kellett több,simán megindult,hogy játszon velük,ha nincs rajta egy (ugyan más típus,de sokaknak az is egy "nyaktörésre" való eszköz..) fejhám egyenesen a troli elé fut ki,textillel pedig nem tudtam volna megtartani,mert az én termetemhez képest nagy és erősebb volt.

2021. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
89%

Pár éve a családunk egyik jó ismerőse a fiatal, erős nagy agár kutyáját elvitte sétalni, hogy kedveskedjen a 4-5 éves unokahúgomnak, velük mentem én is. A kutyák ugyanilyen láncos folytó "póráz" (Bocsánat, nem vagyok otthon ezekben) volt, és ott láttam miért van rá szükség: a 40-50 kiló kutya simán elrántotta volna a nem sokkal nehezebb nőt. Mikor neki lódult, a nyakára nyomást gyakorolt a lánc, és visszalassult. Nem tartottak durvának, hiszen csak van annyi esze a kutyának, hogy nem akar megfulladni.

És bizony megértem, hogy az ismerős nem akarta, hogy a kutya őt sétáltassa, ezért volt ilyen a kutyán.

2021. dec. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
69%

Úh,mondjuk agárra nem feltétlenül raktam volna,ha csak nem valami speckó cucc.

Rájuk még sok esetben a sima egyszerű textil helyett is agár nyakörv kell,mert hosszú és sérülékeny nyakuk van.


De persze,attól is függ milyen agár egy skót szarvasagár pl simán mindegy mit visel,mindenben végig rángat az utcán ha úgy akarja.🤣

2021. dec. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, a kutya úgyis szinte szaladt néhány helyen,simán vitte volna nélküle szegény nőt,foleg akkor egy éves volt, pajkos kölyök volt, és bolondos még, pontosan már nem emlékszem milyen fajta agár egész pontosan, de hatalmas, nekem derékig ér a 160 centimmel :D
2021. dec. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!