Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy rottweiler hány kg? egy...

Egy rottweiler hány kg? egy itteni kommentelő meg van győződve, hogy egy roti kan 45-50kg. igaza van?

2021. dec. 19. 17:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
0%

Az első az a roti kölyök, de ne zavarjon :D

Btw, nemrég halt meg a kan német juhászunk, ő se volt soha 42 kifejlett korában. Inkább 50 körül, bár tény, ő nem volt tk-s. A rotik viszont ma már, hát... Közük sincs a 20-25 évvel ezelőtti rotikhoz, maradjunk annyiban. Elvétve lehet szép, arányos, normális felépítésű rotikat látni manapság, nem ilyen alacsony, torz fejű, "O" lábú, hordó alkatúakat. Talán emiatt volt a miénk még más, nagyobb. Nagyon szeretem ezt a fajtát, de szörnyű, amit művelnek vele manapság. Olyanok lettek a rotik, mint a túlméretezett bulldogok :(

2021. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
97%

Dehogy kölyök...


Elcsodálkoztál volna, ha ráállítod egy mérlegre. :) Nekem is volt több német juhászom. Az egyik standard feletti magassággal, 69cm volt a marja. Határőrségi állományból szerezte még a faterom 87-ben. Erős, izmos kan volt, élete virágában közel 44kg volt mérlegen. Van két német juhász tenyésztő ismerősöm, náluk a kifejlett kanok 38-42kg között vannak.


De persze tudom, itt Magyarországon élnek az összes fajtából a Guiness rekorder méretű kutyák. :) Csak az az érdekes, hogy mindig itt a GYIK-en fut velük össze az ember. :)

2021. dec. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
0%

Jó. A tied 44 kg volt, az enyém meg 49 (állatorvos mérte 8 évesen). Most akkor? :D ez mit bizonyít? Egyébként nem volt olyan oltári nagy ettől függetlenül, ok, szép darab volt, az tény, de láttam már nála nagyobbat.

De persze tudom, most hirtelen minden második haverod tenyésztő, hogy igazad legyen :)

2021. dec. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
37%
Aki a 90-es években tartott Rotit, az tudhatja hogy egy kan simán verte a 60 kg-ot, ami szín izom volt. 68 cm-es marmagasságával , erős, izmos mellkasával, és azzal a gyönyörű pofijával, nem volt olyan aki ne irigyelte volna tőlem. Hihetetlenül erős volt, bátor, és a gyerekekkel barátságos és türelmes. A házőrzésben pedig zseniális. Amikor egy ismerősöm elejtette, hogy lemérgezné, mosolyogva válaszoltam hogy kést vágok a hátába. Onnantól nem volt kérdés még vicc szinten sem a dolog. Valaki említette a mai "trendet" ami olyan, mintha valaki baseball ütővel verte volna össze a fejét, és az a turcsi orr... az enyém dettó így nézett ki: [link]
2021. dec. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
14%
24: én említettem... Igen, a mienk is ilyen volt. Ő 2000-es születésű volt, családi kedvenc, fantasztikus kutya. Egy nagyranőtt plüssmaci. Nekünk, mások mondjuk jobban tették, ha nem mentek a kapu közelébe :D
2021. dec. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 A kérdező kommentje:

az én kanom még csak 1 éves, és szerintem bőven 45 kg fölött van, pedig alacsony marmagasságú


mire eléri a 2.5 éves kort, bőven 50 kg felett kell lennie, pedig alacsony egyelőre


szerintem itt többen is tévedésben vannak a súlyát illetően, olyanok válaszolnak, akiknek nincs ilyen kutyája


szerintem is a 68 cm-es példányok megközelítik a 60 kg ot

2021. dec. 21. 20:46
 27/61 A kérdező kommentje:
az hogy mikor született szerintem nem számít, egy mai 68 cm magasságú is 60 kg szerintem
2021. dec. 21. 20:48
 28/61 anonim ***** válasza:
0%

A kutyám 81cm és 69kg volt fénykorában.


A kutyaiskolában volt vagy 10 roti, mindegyik fele akkora volt. 50kg felett szerintem egyik sem volt. Egy szukát lemért a gazdája. Kissé kövér volt, de nem vészes. 42kg volt.

2021. dec. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
59%

Minden méret kérdése is.Amúgy sem szabvány állatok ezek csak mert rámondunk egy fajtát,hogy egyforma súlyúak és méretűek legyenek.Nem lenne olyan fajtatiszta kutya ami nem alkalmas kiállításra,ha mindig ugyan olyanra sikerülnének és mindig mindegyik a lehető legnagyobb előre meghatározott méretére nőne.

Átlagban 45-50kg körül vannak,de vannak kifejezetten nagyobb kanok amik LEHETNEK 60kg körül,de ők többyire termetre is nagyobbak.


Vagy el vannak hízlalva,az sem ritka.Csak me' Roti neki 60kg-nak kell lennie alapon ameddig meg nem üti a 60-at a mérleg növelik az étel adagját.

De az úgy széltébe nő,nem pedig egységesen nagy darab és kövér lesz nem pedig izmos.

2021. dec. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
100%

Ránézésre az enyémre is mindig azt mondják,hogy 'úú te mekkora az a kutya,60-70 kiló?'

Meglepődnek amikor 47kg-ot mondok.


Nem kell valaminek súlyosnak lennie ahhoz,hogy nagy darab legyen,főleg hogy ennek a fajtának nem is tenne jót.Amúgy is zömök,széles,viszonylag nehéz csontozatú,ha erre a nehéz csontozatra izom helyett még 10kg súlyt szedetnék fel vele olyan ízületi problémákat kapna idős korára,hogy nem győzném tömni bele a zöldkagyit és a porcerősítőket.


NEM szabad súlyra menni! Amúgy is mindegy,hogy milyen súlyú egy kutya,ha egyszer méretéhez képest megfelelő,arányos és egészséges.

Hiába lehet egy fajta példánya legnagyobb súlya 100kg ha neked a kutyád teste azt nem tolerálja és elég neki mondjuk csak 85kg vagy 90kg..


Amelyik Roti (és német juhász,kau,káj,pit,staffi..) nálunk van azzal azért tudnak dicsekedni,hogy 'juj nézd mekkora az enyém' mert keverékek és még sokszor nem is megfelelő az étrendjük.külön kiégtek amikor valaki flexel a 40-50 kilós pittel.Kár,hogy annak a 30kg is már súlyos súly.de persze ha azt mondod,hogy akkor az nem pit még te vagy a hülye :D..

2021. dec. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!