Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy rottweiler hány kg? egy...

Egy rottweiler hány kg? egy itteni kommentelő meg van győződve, hogy egy roti kan 45-50kg. igaza van?

2021. dec. 19. 17:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
5%

Az én szuka rotim 52 kg, pont, mint én.

Szukák 40-50kg-osak, kanok 50-60kg-osak.

Ahonnét vettem, tenyésztőnél is ekkora súlyuk volt a rotiknak.

Különben a standard csak annyit ír a rotik súlyára, hogy "kb 50kg".

2022. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 A kérdező kommentje:
melyik tenyészetből vetted?
2022. jan. 19. 21:55
 53/61 anonim ***** válasza:
73%

Ez a kutya 10 hónapos volt a képen és 50kg. Egy roti eltörpül hozzá képest.


[link]

2022. jan. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 A kérdező kommentje:

#53


mikor hagyják már abba az emberek almát a körtével való hasonlításhoz???????



b+



ez egy full szőrmók, ki se lehet nézni, milyen a töste!!!!



ne mond már akkor hogy az eltörpülő kutya 20 kg!



a rottweilerek igenis elérik az 50 kg-ot, mert izom van rajta, nem szőr!


és az kicsit nehezebb,mint a szőr, egyenlő térfogatnál

2022. jan. 20. 08:42
 55/61 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem alma meg körte, hiszen mind a kettő kutya. Akkor lenne alma vs körte, ha mondjuk a foltos hiénával hasonlítanám össze, vagy valami nagymacskával, aminek teljesen más az izomszerkezete, anatómiája. Én láttam komondort rottweiler mellett, és igenis eltörpült mellette. És az a komondor volt kb. 55kg akkor. Volt közöttük kb. 13-15cm marmagasság különbség és úgy 8-10kg. Egy nagy, erős, kifeljett 5-6 éves kan roti mellett.


Nem elérik, hanem elérhetik. Egyes kanok. Sőt, még át is léphetik az 50kg-ot, de az ritka vagy kövér.

De vegyünk pl. egy bullmasztiffot, ahol a kanok 50-60kg között vannak. A bullmasztiffnál is egyértelműen kisebb a roti, pedig ők aztán tényleg nagyon hasonló típusúak.


Az tény, hogy a komondornak vagy a kaunak a szőr nagy optikai tuning, de azt gondolom te sem gondolod komolyan, hogy csak szőr és semmi izom. Én láttam lenyírt komondort, úgy néz ki, mint a közép-ázsiai. Ezeknek a pásztorkutyáknak a kanjai 70-85cm közötti marral és 50-70kg közötti tömeggel rendelkeznek. Még a legkisebb káj kan is nagyobb, mint a legnagyobb roti.

A szakértők szerint egyébként a 80cm és 60kg feletti pásztorkutyák már alkalmatlanok munkára. Nos képzeld el, amikor egy általad vetített méretű roti (65kg) a maga nagyon max. 70cm marjával hogy nézne ki. Kb. gurulna. :) És ugyanúgy alkalmatlan lenne a normális életre, ráadásul az életéből is szépen lejönne úgy 2-4 év.

2022. jan. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem, amikor az argentin dogos gazdi bejött az állatorvoshoz, és váltig állította, hogy a kutyája 60kg, aztán a mérlegen 44 volt. És egyáltalán nem volt egy fitt kutya. Erre az argentin dogos tenyésztő, aki disznóztatja a kutyáit azt mondta, hogy egy jó kondícióban lévő kan nagyon max. 42kg.
2022. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
100%

Vagy amikor a 80kilósnak mondott kau a mázsán 67 volt.

Bár tény, hogy én valóban láttam ~75kg-os kaut. 3 lábára sántított, és minden lépésnél rengett az oldalán a szőr (az alatta lévő háj miatt).


A legnagyobb tömegű elismert fajta a bernáthegyi és az angol masztiff. Azoknak a standardja kimondja 60-80kg közöttiek.

A legnagyobb nem elismert fajta az okcitániai juhászkutya (egy leonbergi hibrid), ott a kanoknál megengedett a 90kg feletti tömeg.


Persze vannak guiness rekorder egyedek, német dogok, angol masztiffok, amelyek hatalmas marmagassággal és/vagy tömeggel rendelkeznek, de azok életre képtelen jószágok, általában 4-7 év közötti halálozással.


De ha már alma vs körte. Ott van a nőstényoroszlán. Átlagosan 100cm marmagassággal és 110kg-os tömeggel. Ráadásul macskaféle, amik jóval tömegesebbek a kutyaféléknél. Még is vannak, akik olyan baromságokat állítanak, hogy nekik 80, 90, sőt, 120kilós kaujuk, tibetijük, kájuk, kangaljuk, stb-jük van.

2022. jan. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 A kérdező kommentje:

akkor szerintetek hány kilós egy roti kan?


25 kg?

2022. jan. 20. 18:24
 59/61 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne 25 attól még, hogy nem 60?

Amúgy úgy gondolom az egészség súlya 45-53 kiló között mozog.

2022. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az emberrel kár foglalkozni.

Az ölelgetős maci kérdése után ez a második legidegesítőbb kérdés a kutyás témában,heti szinten felteszi a kérdést,hogy a Roti ölelgetős maci-e és miből gondoljuk hogy az ölelgetős macija nem 60kg...


Abból gondoljuk b*szdmeg hogy nem 60kg.

40-50kg,akkor is ha izmos.Az izom önmagában nem plusz súly,lásd egy pit akkor is 15-35kg között van,ha izmot építenek rá.(na persze ott az XL meg XxL meg ki tudja hány felé tenyésztett pit,de annak már nem sok köze van az eredetihez.az eredeti pit sose volt 50-60 kiló ahogy a sok cigány gyerek flexel vele..a Kau se 100kg,és nem öl egymaga medvét.)

2022. jan. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!