Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy rottweiler hány kg? egy...

Egy rottweiler hány kg? egy itteni kommentelő meg van győződve, hogy egy roti kan 45-50kg. igaza van?

2021. dec. 19. 17:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
81%

Ha 100x fogod kiemelni a kérdést se lesz a kutyából 40-45 kilósból 100 kilós.

Neked valami fétised lehet a rottweiler és a súlya is..

2022. jan. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 A kérdező kommentje:

40 kilós looool


mégegyszer kiemelem, addigra már 30-35 kg-nál fogunk tartani LOOOOLK

2022. jan. 7. 06:26
 33/61 anonim ***** válasza:
100%

Szuka simán lehet annyi is.Nem tudom,hogy te miféle szaporítós,kövér,elcseszett rotikat láttál már,hogy 60 kilósnak akarod őket alap súlynak beállítani.

Egy Kau vagy káj van 60 kiló körül átlagosan nem egy Roti..


Vagy mennyi szerinted a súlyuk ettől is több? Ez egy közepes/nagy testű fajta nem egy óriás hogy 60-100 kiló közt llegyen.Egy mozgékony,masszív munka kutya.

2022. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:

rendben, legyen 25 kg


neked volt bármelyik is? nem hiszem

2022. jan. 7. 11:55
 35/61 anonim ***** válasza:
100%

Van is,én vagyok a 30-as kommentelő.

Mindig is rotijaim voltak munkára.:D

2022. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
0%

40 kg a roti. Vmivel nagyobb egy amstaffnal. Az amstaffom 34 kg sportos izmos. Torzskonyves. Lattam rotikat setalni az utcaban,igy meg tudom saccolni.


Arrol ne beszeljunk,h vki elhizlalja.

2022. jan. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
100%

Túlsúlyos rottweiler.Nem izmos,nem ilyen a fajta,és nem a zömöksége miatt tűnik úgy,hogy az.Ez túlsúlyos.Ez a 60kg körüli.

[link]


Izmosabb,edzettebb Roti,túlsúllyal.Ez csak látvány kutya,50-55 körül lehet.

[link]


Jó súlyban lévő,edzett kan Roti.40kg-45kg

[link]


És átlagos Roti.Ez szuka,35kg-40kg.

[link]


Kiállítási kutyákat egyébként egy kicsit mindig teltebben tartanak (nem sokkal!) a legtöbb fajtából,mert látványra egy a 3-as képhez hasonlóan jobban mutatnak kiállításokon mint egy kiedzett munkakutya,és még bele lógnak a fajta Standardba mert egy biztonyos súly felesleg megengedett.(nem egy +10kg mondjuk,1-2 mérettől függően :D)

2022. jan. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:

Nekem igaz, nincs rotim, kuvaszom van. Nagyobb kutya mint egy roti, nem lehet akkora súlya mint egy kuvasznak. Láttam sokan bemásolták már neked a standard-et, de akkor nézd meg jobban.

Fóti kan:

"Marmagasság kanoknál 61-68 cm


61-62 cm kistermetű

63-64 cm közepes termetű

65-66 cm nagy, kívánt magasság

67-68 cm nagyon nagy


A kanok súlya körülbelül 50 kg."

(Itt a forrás: [link]


Ezzel szemben a kuvasz:

"Marmagasság:

Kanok: 71-76 cm

Szukák: 66-70 cm

Súly:

Kanok: 48-62 kg

Szukák: 37-50 kg"

(Forrás: [link]


Akkor nézd meg, rotinál csak a kifejezetten nagy méretű kutyák (ami nem általános, csak véglet) éri el a max 68 centit, de így se éri utol a kuvaszt. Akkor hogy lehetne olyan súlya, mint egy kifejlett kuvasz kannak felső határának? Mert a 62 kilót a kuvaszok között is a nagyok érik el, amelyikek 73-76 centi magasak is.

A nagyobb termetű roti kanok is max 55 kiló körül mozoghatnak, az annál több az adott kutyának nem jó, mert az ízületi nem arra vannak kitalálva, hogy az egészséges súlynál többet kelljen cipelnie.

De az, hogy nincs 60 kiló egy roti, egyáltalán nem rövidíti meg a képességeit, attól még egy remek kutya, kellő erővel, semmivel nem lesz kevesebb.

Valóban sokan a végleteket szeretik. Akiknek nagy kutyájuk van, nem mindenki, de vannak köztük akik az így is nagy termet ellenére még nagyobbat akarnak, amivel majd kitűnik az ő kutyája. De ez a jelenség fordítva a kistermetűnél is jelen van, lassan már a fél kilós kutyákra lesz igény, mert olyan még nincs és micsoda kuriózum lesz, az meg már nem számít, hogy lassan elfogy a kutya, mert nem lesz hova csökkenteni a méreteit, és már csak nyakörvet fognak árulni, kutya nélkül.

2022. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 A kérdező kommentje:

a kuvasz az tökmindegy, te most körtét hasonlítasz almával


teljesen más testfelépítésű kutya, a kuvasz nyulánk, keskeny és magas, egy roti pedig valamivel alacsonyabb, zömök és széles


ez ugyanolyan marhaság, mint azt mondani, hogy egy ember 190 centivel csak nehezebb lehet, mint egy másik 180 centivel, mert magasabb


b+ a magasság csak 1 dolog

2022. jan. 15. 15:28
 40/61 anonim ***** válasza:
A kuvasz egy éves koráig nyúlánk, utána szélesedik. Zömök testűek ők is attól függetlenül, hogy magasabbak is. Hasonló feladatot láttak el, nem terelő kutyák. Nem körtét az almával, hanem mondjuk grapefruitot az almával.
2022. jan. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!