Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit válasszak? és hogyan?...

Mit válasszak? és hogyan? (etológia)

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel az etológia.Tudok róla 1-2 dolgot.a kísérletezésig oké, csak érdekelne, h ott kínozzák-e az állatokat, vagy tényleg csak megfigyelik? Milyen felvételo tantárgyak vannak, hol tanulhatok ilyet stb..? szeretnék mindent tudni róla, akár érintettől, mert neten kevés dolog van fent..

Előre is köszi :)

kezdő pályaválsztó..:)


2010. szept. 6. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Most néztem utána, mert én is töprengtem rajta.


El kell végezni hozzá egy biológia BSC-t, utána egy biológia mastert, és utána lehet etológiából doktorit, vagy phd-t csinálni.


Az etológia viselkedéskutatással foglalkozik, tehát természetesen kísérletezik állatokkal, de semmiképpen sem kínozza őket.


Nyilván előfordul patkányt áramütéssel büntetős kísérlet, mint ahogy az állatorvos tanoncoknak is kell önállóan egeret boncolniuk, de nem kegyetlenkednek velük, a sokak által ellenzett állatkísérleteket nem etológusok végzik.


[link]

[link]


Biológia és kémia vagy fizika a felvételi asszem.

2010. szept. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ELTE egyetemen oktatnak jó etológiát, de ma már más a kutatási téma, mint a klasszikus etológia.

Biológiával kell tovább menned, azon belüli téma az etológia, és mondom, ELTE. Itt az SZTE-n nem foglalkoznak vele külön, és mindig az ELTÉt ajánlják.

Sajnos volt, mikor, igen, kínozták az állatokat (pl gyenge áram, ha rossz kart húz meg a kísérleti ketrecben, stb...)

Szerintem nézz körül antikváriumokban is, ott van néhány régi etológiával foglalkozó jó könyv.

2010. szept. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak elte-n van, de azt jobb ha tudod, hogy közben biológus is leszel, ezzel pl együttjár az összehasonlító élettan a boncolással és tarsai. Az etológia sem feltétlenül csak megfigyelés, vannak olyan kisérletek, melyekben az állatot végül boncolják, igaz mostanság ezek egyre ritkábbak.

Még egy megjegyzés: abszolút nincs rá kereslet, tehát ezzel munkát nemigen fogsz találni, hacsak nem maradsz az egyetemen.

2010. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, azt hiszem ezt a szakot akkor hanyagolom, mivel nagyon szívemen viselem az állatok sorsát...utcára kirakott kutyától is elkezdek könnyezni, szal azt hiszem ez nem nekem való, de azért köszönöm..:)
2010. szept. 7. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is nagyon szeretem az állatokat és anno én is gondolkoztam a biológia szakon, de anno a biosz tanárom azt mondta, hogy békákat is boncolt. Meg kiscsibét..


Nekem ez nem fért bele, úgyhogy inkább embereken segítő szakmát választottam.


Viszont így visszagondolva úgy gondolom, hogy lehet ha elmegyek, akkor jó szakember lettem volna és sok állaton tudtam volna segíteni. Lehet, hogy ha az ember a célt maga előtt tudja tartani, akkor érdemes próbálkoznia vele.


L/22


ui.: sok sikert a pályaválasztáshoz, elég nehéz

2010. szept. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!