Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha nem hajlandó...

Mit tegyek, ha nem hajlandó zártabb térbe menni a kutya?

Figyelt kérdés
Van egy befogadott 2 éves kutyánk,(fél éve van nálunk.) Bár pontos élettörténetét nem ismerjük, annyit tudunk, hogy az előző gazdájánál nem volt túl jó dolga...Fajtáját tekintve közép-ázsiai juhász, tehát valójában egy strapabíró, jó értelemben véve viszonylag "igénytelen" kutya.De mostanában azért már elég hideg van, és szeretnénk neki melegebb helyet biztosítani.Igaz, a házba nem engedjük be, de van neki egy klassz kutyaól, amibe még egyszer sem ment bele, illetve van kazánház, ahol egész jó idő van, van egy régi, használaton kívüli disznóól is, de őt sehova nem lehet becsábítani.Próbáltam már szép szóval, kajával becsalni többször, de nem.Ő inkább fekszik az udvaron éjjel is a hidegben.. Arra gondolok, hogy be lehetett zárva régebben, szerintem fél.Valakinek valami tipp, jó tanács, mit lehetne tenni?Egyáltalán kell-e, vagy az ilyen kutyának meg sem kottyan a hideg?Ha akarna bemenne?

2021. dec. 21. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Hagyd nyitva az ólajtót, és ott kapjon enni és inni!
2021. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

A kutyaház szigetelt? Ha nem, akkor szinte tök mindegy, hol alszik.


Ha az, akkor rakd be neki a hátuljába a kajáját. Nem létezik, hogy egyszerre fázik és éhezik, önszántából, csak mert nem akar a házába menni.


(Elég nagy a háza, vagy csak belefér?)

2021. dec. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém se akart eleinte bemenni, de mert bent kapott enni és melegvizet inni, lassan megszokta. Menhelyi kutya volt, egy éves már elmúlt, amikor befogadtuk. Nem mindig ment be, csak ha nagyon hideg volt, jó vastag bundája volt.
2021. dec. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ideiglenesem, aki nem akarta átlépni a ház küszöbét, de mivel nálam nem opció, hogy kint aludjon a kutya (főleg egy ex kóbor, aki lehet, hogy szökik is), így mindig megfogtam és bevittem, bent pedig nagyon dícsértem, simogattam és sok sok jó dologgal kötöttem össze a benntlétet. Egy hét után már magától rohant a házba.


Hívd az ólba vagy kazánházba a kutyát, maradj vele, dícsérd, simogasd fél-egy órán keresztül és ismételd ezt meg napi többször pár napon át + kapja ott a kajáját. Szalmázz be, tedd kényelmessé a helyet. Szerintem ennél többet nem tudsz tenni...


Ha nézel pásztorkutyákról készült erdélyi videókat, ott láthatod, hogy többségében hézagos, összetákolt valamikben alszanak a kutyák, mégis élnek és még dolgoznak is. Persze nem kell így kutyát tartani, de belehalni valószínű nem fog, ha kint alszik.


Gyerekkoromban nekünk is volt kutyánk, aki az istenért nem akart bemenni a házába. Akkoriban még rendesen volt hó télen és gyakori volt egy-egy esti havazás után reggel mikor hívtuk a kutyát, megemelkedett egy hókupac, megrázta magát és boldogan szaladt hozzánk a kutyus.

2021. dec. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eleg ha csinalsz neki fabol egy dobogot, hogy alulrol ne sugarozzon a hideg, teszel ra valami textilt es szelvedett/esovedett helyre rakod. KAJ sokat bir, de azert ha nem mozog akkor o is fazik. Nem fog panaszkodni, nem olyan fajta, neked kell figyelned ra.
2021. dec. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tartalmas kajaval tudsz a legjobban segiteni (melegveru emlosok a kajabol nyerik a testhomersekletet), de a kozepazsiainal figyelni kell, mert hizasra hajlamos ... ha telen felhizlalod, nyaron kemeny lesz neki elviselni a meleget.
2021. dec. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!