Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó dolog volt...

Szerintetek jó dolog volt megütni a kutyámat?

Figyelt kérdés
Éppen játszottam a kutyámmal és általában ilyenkor megharap (nem akkorákat hogy fájjon csak épphogy hozzádér) és én ezt már megszoktam nem fáj velem csinálhatja ha játszok vele, mással nem. Viszont ma szerintem csak véletlenül de ráugrott a fejemre és konkrétan beleharapott az orromba. Na én tudom hogy milyen viccesen hangzik hogy ráugrott a fejemre de hát nagyon nem az volt. Annyira fájt hogy rögtön ráordítottam és rácsaptam. Nem azért mert nem szeretem vagy esetleg mérges vagyok rá, csak a fájdalom ezt hozta ki belőlem. Mielőtt mindenki irná nem a kutyámat nem verem és nem tartom veszélyben, de amikor tényleg a kis bolond nem figyel és akkorát harap hogy akkor egyszerűen muszáj mert csak így tudok rá reagálni. Ilyenkor általában nemtudom hogy mitcsináljak. Tudom hogy nem jó ha rá ordítok vagy ráütök de mégis mitcsináljak ilyenkor.

2021. dec. 22. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Hát alapvetően nem vagyok a bántásért oda, inkább következetes nevelésben hiszek, de vannak szituációk amikor jelezni kell a határt.

Szerintem ebbe a szituációba nem gond, mert ha egyből jött a csapás akkor tudta hogy fájdalmat okozott neked és ezért kapta.

2021. dec. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem ordítozni kell hanem határozottan rászólni és lefogni.
2021. dec. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha nagyom bepörög és konkrétan nekemtámad, akár csak játékból, én is néha rácsapok a seggére. Mit kéne tennem, csendben tűrni? Tudja már azért, hogy hol a határ.
2021. dec. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Persze, hogy nem tudod, mert fogalmatlan vagy a témát illetően. ŐV foglalkozásra kell elvinni, ha ekkora erő van benne, ott ki tudja élni az ösztöneit. És mellette megtanítani rá, hogy csak védőöltözetben lévő embert haraphat, mást nem.
2021. dec. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy emberből vagy, mindenkinek elborulhat az agya ilyen helyzetben. Kb. mint mikor gyerekként fél órája hisztiztem és kaptam egyet a seggemre. Na és? Megérdemeltem.
2021. dec. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

"Ilyenkor általában nemtudom hogy mitcsináljak. Tudom hogy nem jó ha rá ordítok vagy ráütök de mégis mitcsináljak ilyenkor."


Szóval ez rendszeresen megtörténik?

2021. dec. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
ne kezdjük el, hogy nem szabad a kutyára véletlenül sem rácsapni. ilyen szituációban egy fajtársa ugyanúgy visszakapna felé, ebből értené, hogy nem szabad. nem ütöm a kutyámat, de amikor odakapott egy ismerősnek, picit rácsaptam. nem erőből, mert maga a mozdulat elég volt, miközben mérgesen rászóltam, hogy nem szabad. meg kell tanulnia a határokat, amíg kicsi. és azt is, hogy ha rászólsz, akkor szót kell fogadnia.
2021. dec. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

"én ezt már megszoktam nem fáj velem csinálhatja ha játszok vele, mással ne"


"akkorát harap hogy akkor egyszerűen muszáj mert csak így tudok rá reagálni"


Azért az fasza, hogy magadnak csinálod és még vered is érte.

1. Nem engedem, hogy leállíthatatlanul túlpörögjön, nem azért mert egy gonosz g.ci vagyok, hanem mert VESZÉLYES, rá is, ebben az esetben rám is. Az ember testével való játék szokott rengeteg problémát okozni, szóval nem véletlenül mondja a többség, hogy el kéne ezt hagyni.

2. Keresek olyan eszközt, játékot, sportot, amivel biztonságosan, kontrollált keretek között meg tudja élni azt, amit velem eredeti formájában már nem. Ez nem feltétlenül ÖV, lehet sok más is: puller, zsákmányjáték, labda, frizbi stb. ezek is "kergetem-megfogom", "ráharapok-engedem" dinamikát mozgatnak.


Amúgy, miért is van neked szükséged arra, hogy így játssz a kutyával? Nem kell válaszolni, elég, ha elgondolkodol rajta.

2021. dec. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem ordítani kell, hanem határozottan rászolni és a helyére küldeni, ekkor ő már tudni fogja hogy rosszat csinált.

Amúgy tanácsolok egy normálisabb fajta játékot, pl. labdázást.

2021. dec. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Egyáltalán miért is játszol úgy vele,hogy a szája bármelyik testrészedet is érinti?

Úgy értem..b*szki ha a karodba haraphat mit gondolsz más testrészedet ő azonnal tabunak véli?


Ne játsz így vele,saját magad alatt vágod a fát.Dugj a szájába valami játékot és játszatok úgy,hogy nem téged harap hanem azt,vagy találj ki valami értelmesebbet ennél mielőtt legközelebb "játékból" csúnyább sérüléseid lesznek.Ha csak reflex volt se bántsd,te vagy a hibás hogy hülyeségeket tanítottál neki.Nem boxzsák vagy,hanem a gazdája.

2021. dec. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!