Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férges macska ürülékét nyalta/...

Férges macska ürülékét nyalta/ette a kutyám, december elején volt féreghajtva. Mikor adjam neki a következő adagot, hogy a lehető legkevesebb parazita szaporodjon el benne?

Figyelt kérdés
December másodikán kapta meg a féreghajtó adagját, 3 havonta kapja, Drontal. Egy kóbor macska valamiért a mi kertünket nézte ki WC-nek, a kutyám pedig többször is megnyalta, vagy lehet ette is a kakát. A macska le van gyengülve, csont és bőr, befogtam és egyik ismerősömnek adtam aki állatokat ment/gondoz, ő szólt, hogy iszonyatosan féregfertőzött a macska, tehát biztos benyelt jópár petét a kutyám. Mikor kell neki adnom, hogy kihajtsa a férgeket? Ha jól tudom még nem kifejlettekre nem hat a Drontal se utólag se akkor ha most azonnal adnám neki. Valamint ha férget kakil, meg ismételhetem 2 hét múlva? Ugye ez azért 1 hónapon belül tripla adagot jelent, nem lenne baja?

2021. dec. 22. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

1."Mikor kell neki adnom, hogy kihajtsa a férgeket? Ha jól tudom még nem kifejlettekre nem hat a Drontal se utólag se akkor ha most azonnal adnám neki." - Igen, jól tudod, petékre sajnos nem hat. Az hogy mikorra fejlődik ki az nagyon féreg típus függő, de általában 1-4 hét. Tehát szerintem ha ilyen 2 hét mulva adsz neki egy plusz adagot az jó lehet, de attól még a 3 hónapos ciklust tartsd neki.


2. "Valamint ha férget kakil, meg ismételhetem 2 hét múlva?" - Ha 2 hét mulva beadod neki, és rá két hétre is férget kakil, akkor ismételd meg igen. Amúgy nem szükséges.


3. "Ugye ez azért 1 hónapon belül tripla adagot jelent, nem lenne baja?" - Nem lesz baja. A féreghajtók nagyrésze nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem szívódik fel a kutya/macska/ember stb, tehát a kezelt állat szervezetében, hanem végigmegy a bélrendszeren, és ott a féreg kvázi megeszi. Tehát ennyitől nem lesz baja, pláne hogy az adagok között eltelik több hét.

2021. dec. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Most!
2021. dec. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!