Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekünk nem okoz gondot a...

Csak nekünk nem okoz gondot a szilveszter kutyásként?

Figyelt kérdés

Őszintén sosem értettem ezt a nagy tiltakozást, évi 1-2 napról van szó. Ha felelős gazda valaki, akkor nem fog elszökni a kutyája/macskája. 3 kutyám van, egyikük fél, de akkor elvonul a fürdőbe, bevisszük a fekhelyét és elvan ott békésen. Többieket meg nem érdekli. Este (lehetőleg mielőtt elkezdődik az őrület) nyakörv + hám + póráz kombóval gyors egészségügyi séta. Kinti kutyákat be kell engedni, vagy el kell zárni addig valahova.

Nem hiszem, hogy ez akkora probléma lenne. Illetve én már 30.-án sem engedem el őket sehol pórázról, biztonság kedvéért.


Madaraknak sokkal rosszabb lehet szerintem.



2021. dec. 31. 13:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáimnak nem okoz gondot. De az idős macskámnak már igen, bár ő is csak elbújik a bútorok alá. Ahogy a szomszéd utcai lovardában élő lovaknak is gondot okoz. Meg a vadállatoknak.

Pont egy éve ismerősöm epilepsziás kutyája a lakásban halt meg egy óriási rohamban, amit a félelem váltott ki.


Úgyhogy de, jogos a "hiszti" ekörül.

2021. dec. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%

Az emberek felének öröm ha valamivel megünnepli egy év "túlélését" azzal, hogy színes, hangos tűzijátékokat lő fel. Másik fele pedig csendesen szeret ünnepelni, vagy egyáltalán nem is ünnepel. Nem lehet mindenkinek egyszerre jót tenni.


Igen, a tűzijáték rendkívül környezetszennyező, több hónapnyi károsanyag kibocsátás kerül a levegőbe pár óra alatt. Igen, hangos, az állatok félnek, megijednek, nem tudják mi ez, halálfélelmük lehet.


Szerintem meg lehet oldani ezt másképp. Mivel társas lények vagyok tudnunk kell alkalmazkodni. Mivel ez évszázados hagyomány (kínaiaknál évezredes) ez az egy napot igazán kibírjuk mi emberek, hogy sok ember most kitomolja magát, durrogtat, ropogtat, aztán ennyi. 364 napig csend van :) Sok embernek öröm az, hogy durrant valamivel. Nekem is. Viszont eszem ágában sincs ezzel másoknak gondot, állatoknak fájdalmat okozni. Van pincém, 6 óra után lemegyünk a család azon tagjaival akik szeretnének durrogtatni és csináljuk. Van itt 8 éves kisfiú is aki csillogó szemekkel nézi a legálisan vásárolható mini petárdákat ahogy szikrázva elpukkannak a pincében. Van gázpisztoly is, azzal a felnőttek durrogtatnak. Bőven kihallatszik szerintem, de még mindig jobb, mint kitn a kertben csinálni. Van olyan családtag aki soha életében nem lőtt ilyennel, és mennyire boldog, hogy kipróbálhatja.


Most őszintén. Ezt a pár órát elvegyük tőlük? Egész évben semmi ilyen nem történik, szerintem mindenki megérdemel legalább néhány órát évente, hogy élvezhesse ezt :)


BUÉK

2021. dec. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
75%
24-e óta tűz alatt a környék, szerinted?
2021. dec. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
13: szerintem megérdemli a nagy többség, hogy ünnepeljen ;-) A kisebbség meg elfogadja. egy napról van szó. Ha meg többről akkor sincs semmi gond. a többségnek ez a jó, a kisebbség elfogadja. Vagy ha meg nem akkor befogják a fülüket és problem solved :)
2021. dec. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
85%
Akkor gyere ide és fogd be légyszíves a kutyák fülét, minden háznál van legalább egy. Szétstresszelik magukat. A gondatlan gazdák meg 6 napja puffogtatnak, nem 1-2 nap, hanem 6 és még holnap is megy a műsor.
2021. dec. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%
#14, nem a többség akarja ezt. A primitív kisebbség akarja, de szokás szerint ők a hangosabbak és agresszívebbek. A többség meg igazodjon hozzájuk.
2021. dec. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 3 kinti kutyám van, ebből a legidősebb fél csak. A másik kettő 1 év körüli, ők lesz.rják a durrogást. Viszont mindhármójukat bezárom már 7kor a garázsba, nehogy meglépjen a nagy, kirágja a kerítést. Elvannak ott hárman egy éjszakát, van jó meleg kuckójuk. Egy napot szerintem is ki lehet bírni becsukva. Az már más tészta, hogy a lovaim meg itthon stresszkólikáznak. Majd az fitezi az állatorvost, aki lövi a tűzijátékot... bárcsak.
2021. dec. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Amsaffommal délután 4 körül még lent voltunk a Duna parton, el volt engedve, akkor volt az első durranás, megpróbált meglógni, szerencsére 100%ig behívható.

Amúgy is egy ragaszkodó típus, de ma egész este levakarhatatlanul feküdt rajtam és Netflixeztünk.

2022. jan. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
88%
Én csak azért nem szeretem, mert két idő kutyámból az egyik epilepsziás, másikat nemrég műtötték. De vele nem volt gond, meg amúgy nem félnek, bentiek. De aggódom az epis kutyámért. Szerencsére nem volt rohama! Ezért az egyért utálom ezt az "egyszer ki lehet bírni" hozzáállást.
2022. jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem a kutyámmal van a baj, ö átalussza. Engem zavar rohadtul!!! Idegesitö, büdös, semmi értelme… ezek itt 4kor elkezdték, hajnal 2-ig a Vietnami háborúban éreztem magam, másnap, mint a mosott fos, olyan volt az egész család…
2022. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!