Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 7 hónapos tacskónk nem...

A 7 hónapos tacskónk nem eszik, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Az ivaros kan tacskó kiskutyánk 7 hónapos. Boldog életet él, rengeteget játszunk vele, utazik velünk, szinte sosincs egyedül, vagy itthon hagyva. Benti kutyus, a kanapén alvós fajtából. Sokat jár ki, sokat sétál.. biztosan el is kapattuk rendesen. Nagyon szeretjük, mintha a gyerekünk lenne.

Jobb minőségű konzerveken, illetve Julius K9 kutyatápon él. Naponta reggel és este kap enni.

Kb 2 héttel ezelőtt a szokásos etetésnél kitettem elé a kaját, de otthagyta. Azóta finnyáskodik. Próbáltunk rengeteg mindent. Ha úgy van beleeszik, főtt virslibe, főtt csirkehúsba, löncshúsba, kutya pástétomba, konzervet meg se szagolja. A kezünkből hajlandó megenni. Jutalomfalatokat minden mennyiségben, azt ki nem hagyná.

Emellett rengeteget szaladgál, játszik, bújik. Viselkedésében semmi nem változott. Látszik rajta, hogy boldog. Egyetlen dolog amit észrevettünk rajta, hogy amint az arcához nyúlunk babusgatás közben, hogy eltolja óvatosan a kezünket, illetve néha vakargatja az orrát ( mintha szégyellné magát). A játékait sokat rágcsálja.

Mi lehet a probléma? Mi a szájába nézve semmit nem láttunk furcsának.



2022. jan. 1. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a fogai.. Azért két hét hosszú idő, làssa àllatorvos mostmár
2022. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp először állatorvosnak kellene megmutatni!
2022. jan. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Kérdésedet továbbküldöm az ENSZ felé. Eszedbe se jusson a kutyust állatorvossal megnézetni.
2022. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pfehj,a Julius vackait én se enném meg,ha kutya lennék.

De sok minden lehet úgyhogy ahelyett hogy tovább vársz a problémával és magad próbálod diagnosztizálni,hogy miért csinálja kapd fel és vidd orvoshoz.

(Vagy ennyire azért már nem szeretitek? Kari ajinak jöhet a mézeskalácsos csont,de orvos az passz? Nem tudom,hogy neked mit jelent a "mintha a gyerekünk lenne" de én a gyerekkel egy napot se várok,ha baja van minimum telefonálok a dokinak,hogy valami gebasz van.. :D)


Lehet a foga,lehet a gyomra,lehet a száján belül valami,lehet a nyelőcsöve is,akár vastagbéllel is gondok lehetnek,a pajzsmirigy betegségek is okoznak étkezési zavarokat..

Ki kell vizsgáltatni,vagy meg kell próbálni más tápot.

2022. jan. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az ivarosság is a baj, most már ideje ivartalanítani.
2022. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Ennyi idő elteltével orvoshoz kellene vinni. És ember kaját soha semmilyen körülmények közt nem kaphat! Se virslicske, se sült husika... hosszú távon nagyon káros és viselkedési problémát is csinálsz vele (koldulás).

K9-nál sokkal jobb eledelek vannak, az is lehet hogy ráunt mert helyette kapott csirkét meg pástétomot. Ha egy gyereknek édességet adogatsz vacsora helyett, majd hülye lesz megenni a főzeléket!

2022. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Ja, úgy bánsz vele, mintha a gyereked lenne. Az jó, nagyon jó. Egy gyerek is elvan akár egy hétig evés nélkül.
2022. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

,,Jutalom falat minden mennyiségben azt ki nem hagyná.''

Ezért nem eszik.

A mi tacskónk is keveset eszik és finnyás.

Én nekem mindig volt kutyám és nem aggódok ha nem eszik.

(a feleségem meg teljesen kivan)

Ha nem eszik reggel akkor majd fog enni este.

Ha játszik és nem levert, nem hány és nem megy a hasa akkor nincs semmi baja.

A tacskó nem eszik sokat ne hízlald fel!

2022. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jartunk orvosnal, telefonon is konzultaltunk orvos ismerosunkkel.

Az volt a probelma hogy elkapattam.

A parom kitette egyik reggel a taljaba a sima egyszeru mezei konzervet, elment ki a hazbol es rajtakapta hogy a kutya majd belefullad ugy eszi🤣

Elotte valo este pedig konnyeim kozott etettem fressnapfos barfos szarvas hussal a tenyerembol 3 miatyank kozepette 🤣

2022. jan. 17. 17:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért az is kemény,hogy több mint 2 hét kellett,hogy orvoshoz menjetek vele.
2022. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!