Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megőrülök a gyászba, mit...

Megőrülök a gyászba, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap este hányt az idős, gyengécske kutyám, ezzel kezdődött minden. Amíg összeültünk a mamámékkal szilveszterre meg kicsit jól érezni magunkat, valójában akkor fordult minden rosszabra. Éjjel is hányt még párszor, délelőtt meg félelmetesen nem volt életjele, haldoklott. 4-kor volt rendelés, akkor vittük el orvoshoz, már zihált és fuldoklott, mert a gyógyszerét kihányta. Szívelégtelen volt, vízhajtót szedett, volt egy nagy daganat is a lábán, és fájtak az ízületei. Sajnos idő előtt összeszedett ilyen bajokat, ami hamar levett az aktivitásából. Egy jó éve már sétálni se vittük a másik kutyával. Amíg nem jött ez a 4 óra, én nagyon ideges voltam, és éppen nem dolgozó orvosokat hívogattam hiába.

Sajnos a kiskönyve szerintt épp ma 13 éves. Ez milyen már. Ezért is bizakodtan, ilyen csak nem történhet.

Én alig ettem ma és órák óta sírógörcseim vannak, sehogy se enyhül semmi. Mindkét szemem be van vérezve mint egy rossz drogosnak, a sok sírástól.

Azóta is egyedül vagyok. Ő volt nekem a sláger, 11 évesen kaptam úgy, hogy már nagyon vágytam egy kutyára, tehát minden hülyeségemben benne volt és vele nőttem fel.

Közben ilyen dolgok jutnak eszembe, hogy egyszer majd találkozunk (az életem végén), vagy hogy hogy fogjuk "elmondani" ezt az örökboldog "testvérének", a másik kutyánknak? 2009-2021-ig volt csak jó nekem, ez a ronda év inkább soha ne jött volna el! A naptárba rajzoltam mára egy nagy fekete keresztet és hogy nagyon hiányzik.

Bent aludt a bejárati ajtó után, és amikor mentem valahova késő este vagy éjjel a házban, félig eltakartam a telefonom vakuját, hogy ne zavarja, de én lássak. És hogy ez nem kell többször.. Most is fekszik a dobozában, csak élettelenül, és egy másik helyiségben. Megszakadok már, érzem hogy mindjárt elérek valami megengedhetetlen, ronda végpontot a tűrőhatáromban.



2022. jan. 1. 23:40
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
69%

Én egy idézetet hozok neked.


"Reméltem, hogy az én halálom miatt nem sír majd. Hiszen az volt az életem legfőbb célja, hogy szeressem, hogy vele legyek, és boldoggá tegyem. Most sem akartam elszomorítani."


Részvétem!

2022. jan. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
27%
Áh még egy bajnok aki összehasonlítja a kutyáját és az öreganyját. Itt a probléma. Legközelebb próbálj meg nem mérgezően ragaszkodó kapcsolatot kialakítani egy állattal.
2022. jan. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
58%

Részvetem. Borzasztó ennyi együtt töltött év után elveszteni egy kutyát.


Írtad,hogy van meg egy kutyátok. Tölts vele több időt, járjatok el új helyekre sétálni, taníts neki új dolgokat.


Tűzz ki célokat a következő fél évre, olvass sokat, stb., lényeg, hogy ne keseregj folyton, kösd le magad.

2022. jan. 2. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
29%

Ennyi érzelmidefektes nyomorék sggfejet, mint akik ide okoskodnak valamit szegény kérdezőnek, hihetetlen.


Kérdező, én is így voltam, tavaly, 14 éves kutyám ment el. 1 évig gyászoltam, sajnos, azóta se lett kutyám. :(

2022. jan. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon tudom sajnálni a kérdezőt (nem igazán)..Igazuk van a kommentelőknek bakker,nem tudom mit sajnáltok rajta egy felőtlen majom aki sajnáltatja saját magát miközben az egyetlen sajnálni való itt a kutya volt.Ha orvoshoz vitte volna a kutyát és rendes ellátást kap most nem így végzi.lehet,hogy meghalt volna talán előbb is,de nem úgy,hogy végig nézik közben a halál tusáját egy egész éjjelen át hányás,zihálás és minden mellett,mert ugyebár nem volt szilveszter éjjel állatorvos,tehát segítséget se kapott azonnal,gondoljatok már egy pillanatig bele,hogy az az állat mit él át LEGALŰBB addig..és LEHETETT VOLNA tenni ellene!

Nehogy már sajnáljak valakit aki kb végig nézte ahogy a kutyája leépül talán évek alatt és bele hal a rengeteg betegségbe amit az évek alatt felhalmozott.


Úgy le tudjátok ugatni más kérdések alatt a gazdik fejét amikor ki merészelik írni,hogy ők kert mellett nem sétáltatnak napi 3x kutyát vagy panelban nem napi 5x viszik le,vagy nem a legdrágább acana tápot veszik hanem mondjuk egy sima középkategóriás Josera tápot kapnak az állatok/főzve van rájuk..

Itt meg kiírja egy ember,hogy ó szegény én végig kellett néznem az évek óta beteg kutyám haldoklását,sajnáljatok már és sajnáljátok ahelyett,hogy azt mondanátok,hogy cseszdmeg akkor mi a fenéért nem láttad el úgy ahogy kell,vagy előzted meg a szenvedését és hagytad menni békésen ameddig még lehetett..


Vagy ti is ezt tettétek volna,amit ő? Hogy ott a daganat a kutyán,szív elégtelensége van,ödémásodik (vizesedik,alighanem a daganat mellékhatása,vagy egyéb más betegsége volt ahogy írták is) meg minden baja van és csak nézitek,hogy majd rendbe jön? Biztos,hogy nem egyik napról a másikra lett ennyire rosszul,csak úgy voltak vele,hogy eddig is mindig jobban lett,most is jobban lesz.Hát nem lett.Meghalt.

És oda meri írni,hogy csodálkozik hogy 13 évesen elpusztult meg nem létezik hogy az övé ilyenkor megy el..hát ha össze szedte és magával hordozta a legsúlyosabb betegségek közül a legtöbbet nem tudom hova csodálkozol te csoda bogár.És mindezek mellé oda is van írva,hogy izületi gondjai is voltak,az is fájdalmas,és védeni kellene a hidegtől,de ott aludt a folyosón az ajtó előtt.tetőzd még,kezdem ezt troll posztnak érezni,de a kommentek se semmik.


Ez kb egy kést szúrtak a combomba nem gondoltam,hogy elvérezhetek dolog,úgy ahogy van ez a kutya a nem törődömségetek áldozata lett..

A daganat gyógyítható,ha nem gyógyítható se műtét se kemoval akkor altatni szoktak.Miért? Mert fáj,szenvedést okoz,terjed és szövődményei vannak!

Izületi problémákra van millió egy készítmény,ortopéd kutyaágyak és műtétek,gyógyítható.Ha nem gyógyítható amputálnak vagy altatnak,mert szűntelenül FÁJ.Ez kapásból 2 olyan dolog ami kiküszöbölhető lett volna.


És persze ha neki elnézzük,hogy kinyírta és szenvedni hagyta a kutyáját akkor legközelebb meg ne lássam bármelyik hű de együttérző ember fröcsögő kommentjét mások kérdései alatt,hogy úristen mekkora állatkínzó vagy te hogy még ivartalanítani se tudsz de kutya iskolába se jártál..

inkább 1000x ezeket hanyagolják el,minthogy az ilyen súlyos betegségeket hagyják figyelmen kívül..

2022. jan. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
76%
Őszinte részvétem kérdező 😔
2022. jan. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
80%

Volt egy magyar vizsla kutyusom akivel nagyon szoros kapcsolatom volt.

14,5 évig élt szeretetben biztonságban

Rákos lett és el kellett altatnom.

Az orvost házhoz hívtam és simogatva az ölemben halt meg.

Annyira szerettem hogy inkább elaltattam így megszüntetve a fájdalmait.

Ha lehetett volna a saját életemböl adtam volna neki éveket.

Minden nap gondolok rá de az idő segített kicsit.

Az élet megy tovább évekkel késöbb lett egy Illatos útról befogadott kutyánk majd még egy.

Sajnos meghalnak mi is meg fogunk halni ez van ezt nem mi irányítjuk.

2022. jan. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
89%

"Hát, nagymamát sem altatjuk el azért, mert fáj a háta és szed kétféle gyógyszert. "

Én meg embereknek is engedélyezném az eutanáziát. Egyik nagybátyám stroke miatt 3 hónapig feküdt lélegeztetőn, már az elején mondták az orvosok, hogy nem tudják visszahozni, vagy ha igen, egy szobanövény szintjén fog vegetálni, de nem kapcsolhatták le a gépről, meg kellett várni, míg meghal, és ez több idő is lehetett volna akár, senkit nem ismert meg, nem kommunikált, a család meg várta a halálát. Ez is kegyetlenség. Az ember nem halhat meg méltósággal, életben kell tartani akkor is, ha szenved. Az állatokkal kíméletesebbek vagyunk az altatással.

2022. jan. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
33%

Mi lesz veled, ha egy ember hal meg, akit szeretsz? Ha egy kutya miatt így kiborulsz...

Tényleg pszichológus kellene neked, mert nagyon nem stimmel nálad valami.

2022. jan. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Ezt a mértékű kiborulást és állapotot nehéz átadni betukben egy anonim oldalon, csodálom, hogy mégis sikerült.. Inkább az kéne hogy utánamenjek, akkor végre megszűnne ez a kínom, mert másképp sehogy.
2022. jan. 2. 11:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!