Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megőrülök a gyászba, mit...

Megőrülök a gyászba, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap este hányt az idős, gyengécske kutyám, ezzel kezdődött minden. Amíg összeültünk a mamámékkal szilveszterre meg kicsit jól érezni magunkat, valójában akkor fordult minden rosszabra. Éjjel is hányt még párszor, délelőtt meg félelmetesen nem volt életjele, haldoklott. 4-kor volt rendelés, akkor vittük el orvoshoz, már zihált és fuldoklott, mert a gyógyszerét kihányta. Szívelégtelen volt, vízhajtót szedett, volt egy nagy daganat is a lábán, és fájtak az ízületei. Sajnos idő előtt összeszedett ilyen bajokat, ami hamar levett az aktivitásából. Egy jó éve már sétálni se vittük a másik kutyával. Amíg nem jött ez a 4 óra, én nagyon ideges voltam, és éppen nem dolgozó orvosokat hívogattam hiába.

Sajnos a kiskönyve szerintt épp ma 13 éves. Ez milyen már. Ezért is bizakodtan, ilyen csak nem történhet.

Én alig ettem ma és órák óta sírógörcseim vannak, sehogy se enyhül semmi. Mindkét szemem be van vérezve mint egy rossz drogosnak, a sok sírástól.

Azóta is egyedül vagyok. Ő volt nekem a sláger, 11 évesen kaptam úgy, hogy már nagyon vágytam egy kutyára, tehát minden hülyeségemben benne volt és vele nőttem fel.

Közben ilyen dolgok jutnak eszembe, hogy egyszer majd találkozunk (az életem végén), vagy hogy hogy fogjuk "elmondani" ezt az örökboldog "testvérének", a másik kutyánknak? 2009-2021-ig volt csak jó nekem, ez a ronda év inkább soha ne jött volna el! A naptárba rajzoltam mára egy nagy fekete keresztet és hogy nagyon hiányzik.

Bent aludt a bejárati ajtó után, és amikor mentem valahova késő este vagy éjjel a házban, félig eltakartam a telefonom vakuját, hogy ne zavarja, de én lássak. És hogy ez nem kell többször.. Most is fekszik a dobozában, csak élettelenül, és egy másik helyiségben. Megszakadok már, érzem hogy mindjárt elérek valami megengedhetetlen, ronda végpontot a tűrőhatáromban.



2022. jan. 1. 23:40
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
75%

szívszaggató volt elolvasni, könny futott a szemembe, részvétem.

de sajnos tényleg az idő az ami most segít neked, idővel enyhül a gyász. légy erős!

2022. jan. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
24%

5-ös azért te is aranyos vagy..miért kell mással le állni veszekedni egy ilyen kérdés alatt. Nem tudja mi a szivárványhíd, így járt.. most már tudja..de az idióta minek kell ide.. szebben is ki lehet fejezni a mondandód, ha már ennyire kioktatunk valakit :)


Őszinte részvétem, sajnálom, átérzem! Az első néhány nap rettentően rossz lesz, idővel csökken a fájdalom.

2022. jan. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a cicám halt meg 4évesen, de tudom, hogy találkozni fogunk majd, engem ez vigasztal, semmi más.
2022. jan. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Hát ez az, inkább ne menne tovább! Semmi de semmi értelme nincs az életnek, jól megmutatta magát. Ezért is biztos hogy nem lesz gyerekem, én se akarok sokáig élni, és soha többé nem leszek önszántamból boldog.

Én keveset tudtam tenni a végén, csak az zavar hogy ilyen gyorsan eltelik ennyi év. Nem mondom, hogy a 12 és háromnegyed év alatt nem okozott örömöt.. De én többet nem szeretek így bele állatba. Csak másét fogom szeretni legfeljebb.

Nem láttam holtan, pedig itt volt a házban. Ilyen gyáva vagyok. De valahogy majd mégis nyugalomra kell helyezni.. És még mindig képes vagyok abban reménykedni, hogy holnap felkel mint a nap, hogy ez csak tévedés lehet.

2022. jan. 2. 00:30
 15/40 anonim válasza:
55%

"én se akarok sokáig élni, és soha többé nem leszek önszántamból boldog"


Szerintem ez depresszióra utalhat, ami egy komoly és alattomos betegség, ne becsüld alá! Szerintem próbálj kicsit magadba nézni, és szembenézni azzal, hogy ez vajon miért lehet. Ha nem szeretnél élni, ott nem a kutyád elvesztése a valódi ok. Én a helyedben beszélnék egy pszichológussal. A gyász feldolgozásában is tud segíteni.


Kitartást kívánok!

2022. jan. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
64%

Esetleg kérj egyedi hamvasztást temetés helyett, csinálj a szobádban egy polcon emlékhelyet, a hamvaival egy szép urnában, gyertyákkal, közös képekkel. Hátha segít, könnyít a lelkeden hogy most is "ott van veled".

Engem az a gondolat vagy inkább hit is szokott vigasztalni ha az előrement társállataimra gondolok, hogy a búcsúnk nem örök. Én is megyek majd valamikor és biztos vagyok benne hogy mindnyájan elém jönnek majd köszönteni és örülni a viszontlátásnak! A kutyusaim farokcsóválva, ugrándozva, a papagájaim a vállamra, fejemre röpülve, ott lenne köztük a hörcsögöm is, nyuszim is...

Kitartást!

2022. jan. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
41%

Részvétem,de ha ennyi baja volt miért nem volt orvosnál? Miért nem kezelték ezekre a betegségekre,ha pedig kezelhetetlen volt miért nem altattátok el?

Sajnálom,és biztos szerettétek,de nem kellett volna hagyni,hogy ilyen rossz állapotba kerüljön és így menjen el.Ilyet nem szabad csinálni..

Nem is szólt állatorvos se,hogy nagy a baj a kutyával? Azért a daganat és a szívelégtelenség elég indok,szív elégtelenséggel ugyanis altathatatlan,tehát ha rossz indulatú a daganat nem lehetett volna műteni akkor se,ha ez menti meg az életét,max kockáztatással,hogy vagy felkel vagy nem.


Nekem is szívbeteg kutyám volt,de nem vártam meg ameddig ilyen rossz állapotba kerül,nekem 9 évesen pusztult el a Staffi kutyám még a nyár elején.

2022. jan. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim válasza:
21%
Hát igen, ez az emberek berögzött mentalitása, az eutonázia, hogy "ne nézzük azt hogy szenved" szegényke. El kell altatni oszt akkor jó.. sokszor drága is a kezelés, meg ugye macerás az ápolás.. stb, stb. Sokan túl könnyedén rámondják az áment a jószágaikra, kisállataikra.
2022. jan. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Szerintetek azt látják amikor sírunk értük?

De uristen én nem tudtam hogy ez ennyire rossz és így ki fog cserélni engem. Aludni akarnék és megnyugodni. Aztán egy újabb ronda napra ébredni amikor az orromig se látok a könnyektől.

Az ég se kék volt napnyugtakor amikor vittük orvoshoz, hanem legalább öt színű. Gondolhatjátok hogy éreztem..

2022. jan. 2. 01:00
 20/40 anonim ***** válasza:
56%

"Sokan túl könnyedén rámondják az áment a jószágaikra, kisállataikra."


Daganat,szívelégtelenség,vizesedés (ez is okkal történik,pl pajzsmirigy problémák),legyengülés,öreg volt.Daganatot műteni nem lehetett a szívelégtelenség miatt,a vizesedés pedig gyógyszeres kezelés nélkül egy időzített bomba volt.egyik betegség húzta a másikat.Mi kellett volna még,hogy neked legyen elég indok az altatásra? Csoda hogy eddig kihúzta,tedd össze a két kezed hogy ennyi időt kaptatok együtt,és becsüld meg a sok emléket ami megmaradt.Ezt biztosan nem veheti el tőled senki.

Én javasolnék temetés helyett hamvasztást.Urnában vissza kapod és egy fénykép mellett bizonyos szinten mindig veled marad majd.


De nem tudsz vele mit kezdeni amúgy sem utólag,kár rágódni és depis kislányt játszani,akkor kellett volna tenni valamit amikor még lehetett.Már ez van,ezt kell elfogadni,és tovább kell rajta lépni.

Pár napig sz*r lesz ez tény,valamit elveszíteni sosem könnyű és az életben nem pótolja semmi a hiányát.és nem is kell,hogy pótolja.ő egy lyuk a szíveden,és sajnos lesz is még,ez az élet rendje.

2022. jan. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!