Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jovoheten kezdődik a kölyök...

Jovoheten kezdődik a kölyök kutyaiskola. Terhes vagyok (meg csak 15 hetes) de mire vege lesz a kurzusnak mar 25 hetes leszek. Aki volt mar ilyen kepzesen, Szerintetek enis végig tudom csinálni a kutyaval, vagy mar a ferjem kezdje el?

Figyelt kérdés

Nem hajolgatnek es nem szivesen terhelnem meg a testem.

Fogalmam sincs, hogy zajlik egy ilyen iskola, azért kérdezem.

Illetve ha a ferjemmel tanulna, ram ugyan ugy hallgatna? Velem van itthon a kutyus 0-24-ben, en setalok vele es ilyenek.(utanam jarkal a hazban is folyton)

Nyilván megbeszéljük ezt majd az oktatoval is, de addig kivancsi vagyok a véleményetekre.


2022. jan. 7. 20:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%

31 hetes terhes vagyok és még mindig én foglalkozom a kutyával.Aktív,élet erős,nem elégszik meg egy kis sétával.Boxer.

Néha túrázni is viszem,van a kutya iskolából megmaradt bérletünk (havi 3800ft) amivel korlátlanul bemehetünk a sport pályákra is.


Ha nem vagy veszélyeztetett terhes és nem tiltott el a mozgástól a nőgyógyászod akkor indokolatlan főleg 15 hetesen kivonni magad bármiből is.Az égadta világon semmi bajod nem lehet főleg kutya iskolában,ahol jórészt pórázon vezetést,szocializációt és engedelmességi gyakorlatokat takar mindössze a lecke,ezek nem nagy dolgok..

2022. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%

15 hetesen ne hajoljon le?! Cipőt se kössön már,nem? 15 hetes kismamának puffadáson kívül terhes hasa sincs még,majd valahol a 20.héten lesz egy kicsi az se olyan ami akadályoz bármiben.


Nem hiszem én sem,hogy különösebben nagy ügyet kellene csinálni egy kutya iskolából,mi lesz veled akkor ha a vége felé jársz? Sétálni se fogod kivinni?

Elfoglaltságnak jó,addig is kikapcsolódsz és elfoglalod magad.Gyerekkel is fogsz kutyázni,ha második gyerek lenne akkor meg őt is ugyan úgy el kéne látni,oviba hordani,ha nagyon kicsi még emelgetni és miegymás,első gyerek esetleg az egyetlen amivel ennyire lehetőséged van elhagyni magad és kivonni magad mindenből.:)

2022. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
80%

Tedd csak fel a kérdést kismama csoportban ahol vannak is kismamák vagy már szült nők.Kutyával,több gyerekkel,mellé háztartással,valaki az utolsó hetekig dolgozik is,valaki pedig aktívan sportol.


15-25 hetesen teljesen indokolatlan kihagynod,ha nem volt a terhesség elején problémád és nem közölték,hogy kíméld magad.

De a kímélés se azt jelenti egyébként,hogy csak ülhetsz a kanapén.Veszélyeztetett terhes az akinek volt koraszülése,halva szülése,terhesség elején vérzése (vetélés indult meg,de megmaradt a magzat),vagy császármetszéssel szült kevesebb mint 1 éve.


Jobb is ha mozogsz,mert a szülés fáj,és ha nem lesz hasizmod nyomni a babát akkor vagy császár vagy kínlódni fogsz nagyon sokat mire kibújik..

Vigyázz magadra,de ne hagyd el magad.

2022. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%
Nem a mozgással lesz a baj ha mész. Én azért nem mennék, mert félnék, hogy elesek és megsérül a baba. Ez a te döntésed, de valóban nem az fog gondot okozni, hogy mozogsz, sőt az kell is, azt kell mérlegelned, hogy vállalod-e, hogy ott talán egy fokkal nagyobb az esélye, hogy elesel (de nem 80-90%-ot értek ez alatt, de valamivel nagyobb az esélye) és vállalod-e attól függetlenül, hogy nem lenne muszáj neked menni, mehet a férjed is.
2022. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%

Na ezt takarja sokkal inkább a "vigyázz magadra".A próbálj meg nem elesni rész,nem az hogy egyáltalán ne csinálj semmit.


(Plusz nincs is akkora hasa,talán 25 hetesen se lesz,hogy egy seggre esés problémát okozzon.Felesleges ennyire pánikverébnek lenni mert rosszabb,ha semmit nem csinálsz.Autó is elüthet,de attól még kimész az utcára és átmész a zebrán is 🙄)

2022. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%

Ahogy előttem is mondták már: minden terhesség más. Ha úgy érzed, hogy valami már a nehezedre esik a kutyasuliban, akkor is mondhatod, hogy kösz, de nem és kihagyod. Ha már az egész sulizás a terhedre van, akkor ha otthon a férjed is és te is gyakorolsz a kutyátokkal, akkor ilyen esetben lesz ki átvegye tőled teljesen.

Egyetlen dologra kell szerintem figyelni: ha a suliban van szabadon rohangálós rész, vigyázz, hogy ne döntsenek fel!

A netes tanácsoknál nem szabad elfelejteni, hogy az egyik véglet azt nézi, hogy lehet-e bármilyen apró valószínűsége annak, hogy bajt okoz az adott mozgás és kb. minden sportot a nem javasolt kategóriába rak, a másik pedig a kickboxoló kismamákat állítja példaképül ;). Ha nem vagy veszélyeztetett terhes, akkor fontos a mozgás, de ésszel!

Megjegyzem: én nagyon szerencsés voltam, félidős terhesen még túráztam (napi 20-30 km, zsákkal, kutyával) és még a szülés beindulása előtt pár órával is kutyát sétáltattam (időre jött a baba). Egy alapból nálam sportosabb barátnőmnek félidősen már csak 7-8 km esett jól, 8 hónaposan pedig már a legkisebb séta sem. Annyi nyűg előjöhet, amíg a babát várod, ha nem esik valami jól, ne csináld, de ne is szorítsd magad túlzott félelemből szűk korlátok közé! Ha szerencséd van, akkor normális az orvosod/védőnőd és kérdéses esetekben ki tudod kérni a véleményüket.

2022. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
37%

Hát,ha a kutya suli megerőltet egy mostanra 16-17 hetes terhesség alatt nem tudom mi lesz szerencsétlen állattal úgy a minden napokban,főleg ha császároznak majd és lesz a házban egy 3 óránként riadót fújó kisgyerek.Ameddig apuka haza nem ér le lesz téve a sarokba a kutya vagy mi? 🤨

Most ne haragudj,de puding embernek ez sok lesz egyszerre,egy első trimeszteri terhesség (jó,lassan második..) amiben SEMMI egészségügyi gond nem merült fel simán túlél egy kutyát meg egy kis mozgást.Senki nem azért "én" példálózik,mert menőbbnek akarnak tűnni,hanem mert nem csinálnak nagy dolgot a terhességből.Nem beteg vagy,ugyan úgy élheted az életed a 9 hónap alatt mint előtte..

Kiakasztó az ilyen kismama,sokan még kádban sem fürdenek,vagy a kedvencem mikor nem simogatják a hasukat mert hogy a baba nyaka köré tekeredik a köldökzsinór.. 🤣🤣


Jó-jó eleshetsz,elcsúszhatsz,fellökhet a kutya véletlenül..pont ugyan ennyi eséllyel el is üthet kint az autó,ki ne menj ameddig meg nem szültél,mert még a végén megfúj a szél és akkor még náthás is leszel.

főleg ne így télen járkálj ki,mert akármilyen meglepő az út mínusz fokokban fagy,potenciálisabb veszély 3 lépcsőfok mint a kutya iskola.🙄


Vállaltál valamit,terhes vagyok címszóval ne bújj ki a felelősség alól.

Ha 2 gyerek lesz akkor mit fogsz csinálni? Terhesség alatt nem hordod oviba,játszótérre mert hogy megsérülhetsz ha kimozdulsz?

Ha most az a kutya már egy kb 2-3 éves gyerek lenne a napi rutinod lenne még 36-38 hetesen is oviba,játszótérre menni vele,kertben játszani..

Ne szórakozzunk már,senki nincs cukorból,ha még azt mondtad volna,hogy egy bringa túrát akarsz kihagyni mint veszélyforrás megértem... :'D

2022. jan. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
56%
Látom az autós példa már volt.Lehettem volna kreatívabb.
2022. jan. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Jelentem együtt megyünk a suliba, mindketten figyeljük a feladatokat, amit nagyrészt a ferjem csinál ott helyben, (valamelyik feladatot én) de itthon en gyakorlok vele, semmibol nem maradok ki. Nem tudtam mit varhatok a sulitól, (egyszer volt, hogy futni kellett) azért tettem fel a kérdést.

Nem hiszem, hogy cukorbol vagyok, de mint mondtam megterhelőbb feladatokra gondoltam, es első (mint irtam nehezebben összejövő baba) mellett parásabb vagyok egyes dolgokban, sokszor meg túl bator es el is felejtem, hogy van egy baboca a hasamban.


Utolsó lehet en is igy fogok gondolkodni ha mar tul leszek a szülésen es mar jócskán benne leszek a gyermek nevelésben, de szerintem a nők nagyobb százalékban elso babánál jobban figyelbej a dolgokra. (tisztelet a kivételnek)

2022. jan. 20. 09:59
 20/21 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem teljesen normális, ha egy nehezen összejött babánál óvatosabb vagy, és örülök, hogy végül találtatok jó megoldást. Egyik volt kolléganőméknek is nagyon nehezen jött össze a gyerek, de ők utána már nem is próbálkoztak másodikkal. Sok boldog közös évet kívánok a kutyával és a babával is.
2022. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!