Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes labradorom mikor...

10 hetes labradorom mikor fogja abbahagyni, hogy ugrál mindenkire, rágja a nadrág szárát, pulcsi ujját, a kezünket?

Figyelt kérdés

Próbáljuk neki megtanítani, hogy nem szabad úgy, hogy ha ezt teszi az orra hegyére csapunk, de semmi hatása. Szoktunk vele játszani, futkározni, van egy rongyikája is, amit ráncigálhat, de mivel van 2 két kisgyerekem, nem tudok vele ilyen időben kint játszani és egyébként sem tudunk órákat játszani vele. Azt észrevettem, hogy imád velünk lenni és ha mi bejövünk jönne ő is, na de hogy nézne ki a lakás, ha ilyen időbe beengedném.

Direkt azért választottuk ezt a fajtát, merthogy nyugodt, gyerekszerető, de a gyxerekekre is ráugrik, belekap a kezükbe, mit tegyünk, hogyan tanítsam meg, hogy ezt nem szabad? Vagy egyszerűen még kölyök és azért csinálja ezt, és ha igen kb. meddig tart ez még? Segítsetek légyszíve!


2010. szept. 8. 17:26
1 2
 1/11 eszo ***** válasza:
45%

mintha csak a mi kutyankról írtál volna..igaz már 5 hónapos volt..sajnos vki ellopta.. :-(


nekünk sem sikerült leszoktatni..bár a kezünk harapdálását már kedte elhagyni..meg néha az ugrálást is..mi nem bántottuk soha, csak erősen rászoltunk.


persze a cipőket imádta szétrágni, meg amit talált odakinnt :-)

jajj,de hiányzik a kis dög!


szerintem majd elnövi + erélyesen szóljatok rá!

2010. szept. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Szerencsétlen kutya. Nemrég lett leválasztva az anyjától, te meg be se engeded a lakásba, mert koszt csinál. Töröld meg a lábát! Persze hogy ugrál, örül ha valaki a közelében van.

Ha nem vesztek tudomást róla, amikor felugrál, és hátat fordítotok neki, abba fogja hagyni egy idő után.

A soraidból az derül ki, nektek nem való kutya.

2010. szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ha már vadul harapja a gatya szárát stb akkor fogd meg ott a nyaka körül és huzd el közbe mond hogy NEMSZABAD FUJJ stb.. ...
2010. szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A kutyának nem lesz semmi baja ha kint lakik. A baj az hogy kisgyerekes nőnek nem biztos hogy kell kutya mert az nem dísz meg játék a gyereknek hanem olyan akivel foglalkozni kell és nyilvánvaló hogy nincs rá elég idő. Az meg már elég durva ha egyesek ilyen alap dologról sem tudják leszoktatni. Mi lesz a komolyabbakkal?
2010. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2. válaszóló: igen nem engedem be a lakásba, mert előfordult az elején, hogy beengedtük, de mindent a szájába vett, a i a gyerekek játéka és amit az én kisebbik lányom is a szájába vesz és ha hiszed, ha nem, nem túl higiénikus dolog ez, na de gondolom neked nincs gyereked. Ja és szerintem egy labrador nem szobakutyának való.
2010. szept. 8. 17:45
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló: tanácsot kértem, nem kioktatást!!! Nem értem az ilyen ... hozzászóló minek ír, ha nem tud érdemben válaszolni! Vagy unatkozol?

A többieknek köszönöm a javaslatokat!

2010. szept. 8. 17:48
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 17:32 vagyok


Tévedtél, van egy kislányom. Épp ezért egy kisebb testű kutyát tartunk, ami nem tudja fellökni őt akár akaratlanul is.

A szobákba nem jöhet be, csak az előszobába és az előtérbe. Ez nevelés kérdése.

Nekem az a felfogásom, hogy ha magamhoz vettem egy kutyát, a tőlem telhető legjobb körülményeket biztosítom neki.

Szerencsére soha semmi probléma nem volt.

2010. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

17.32-nek.

Nem azt jelenti, hogy nem szeretjük a kutyát,mert nem engedjük be a lakásba.

Általában a kertes házban lakó emberek nem engedik be lakásba a kutyát.Ahol kisgyermek van oda nem való, még a lakótelepi lakásba sem kutya.Ez az én véleményem. Nekünk is 2 kutyánk van nagyon szeretjük őket, de az udvaron.

2010. szept. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Az én kutyám is ezt csinálta és először mi is az orrára csaptunk, de nem jött be. Aztán olvastam, hogy azt kell csinálni, hogy a nyakbőrénél fogva felemeled és egy kicsit megrázod. Ne aggódj semmi baja nem lesz csak egy kicsit megfegyelmezed. Amúgy a labradorok olyanok, hogy mikor még kicsik mindent megrágnak, úgyhogy nem túl tanácsos bent tartani őket. Meg ha felnőnek olyan erős lezs a farkuk, hogyha csóválják majd mindent levisznek majd az azstalról, polcról. Am jobb lenne, ha vinnéd sétálni legalább egy fél órára és ennyit is játszanál vele, meg persze tanítanád is. Am ki kell követelni magadnak a saját teredet. Ez egy kör körülötted és ide csak akkor jöhet be ha engedélyt adsz neki rá és a gyerekeknek is ki kell követelni. Ti fölötte álltok és így ti akármikor beléphette az ő személyes terébe, de ő nem léphet be a tietekbe csak engedéllyel. Nem egty egyszerű mutatványezt megcsinálni, de ne engedd, hogy engedély nélkül belépjen a te és a gyerekeid terébe. Am ha majd felnő akkor megváltozik, de ehhez sok idő kell, úgyhogy a nyakbőrös módszert javaslom. Nekem bejött. A rágási vágyát úgy is lehet csökkenteni, ha adtok neki egy gumilabdát, amit rághat.
2010. szept. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kipróbáljuk. Ám félreértés ne essék. Amennyit csak tudunk foglalkozunk a kutyával, ha kimegyünk az udvarra délelőtt is és délután is, mivel ő nincs bezárva(csak éjszakára) mindig velünk van az udvaron és játszunk, szaladgálunk. Játékai is vannak, egy nagyobb plüss, amivel bírkózni szokott nagyon édesen, rágórongy, gumikutya, ami sípol. Tanítgatni is tanítgatjuk, pl.ÜL vezényszóra leül, ha megyünk be a lakásba ő is eljön velünk az ajtóig és már elég annyit mondani, hogy MARAD és így nem jön be, viszont ha bezárom az ajtót vakkantgat és ugrál az ajtóra, mert jönne be hozzánk. Tudom, hogy játszana, azért ugrál ránk és azért kapja el a ruhát és rágja, de valahogy szeretnénk neki megtanítani, hogy ez nem játék, ehhez kértem tanácsot. Sétálni még nem vittük el, mert csak a héten kapja a 3. oltást és az állatorvos azt javasolta, hogy azt még várjuk meg. Majd utána visszük sétáni is.
2010. szept. 8. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!